پایگاه خبری - تحلیلی مینووی minoovi
اخبار شهرستان های شرق هرمزگان ( میناب - رودان - جاسک - سیریک - بشاگرد ) 
قالب وبلاگ

لايحه بودجه 91 بالاخره پس از حدود 2 ماه تاخير تقديم مجلس شد.
در جلسه علني روز چهارشنبه پس از ورود رئيس جمهور به صحن علني مجلس براي ارايه لايحه بودجه 91 تعدادي از نمايندگان در تذكراتي نسبت به تاخير در ارايه بودجه اعتراض كردند و خواستار تنظيم لايحه دو دوازدهمي از سوي دولت شدند.
براساس اين گزارش احمد توكلي نماينده تهران با استناد به ماده 216 آيين نامه داخلي مجلس مبني بر زمان بندي ارايه بودجه به مجلس و بررسي آن در كميسيون هاي تخصصي همچنين كميسيون تلفيق گفت: مجموع اين زمان تعيين شده براي بررسي بودجه در مجلس نشان مي دهد كه زمان كافي تا پايان سال براي بررسي نداريم.
وي افزود: اين تخلف دولت نسبت به تاخير در ارايه بودجه از 15 آذر تا 12 بهمن باعث شده تا عيد نتوانيم بودجه را به صحن بياوريم، در نتيجه بودجه سالانه نخواهيم داشت.
توكلي ادامه داد: وقتي دولت بودجه را به موقع به مجلس نرسانده اين لايحه تا آخر سال نيز قابل بررسي نيست. دولت بايد لايحه چند دوازدهم مي آورد ...


ادامه مطلب
[ پنجشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 10:6 ] [ مینووی ]

دنیای اقتصاد – بندرعباس – کاظم محمدیان: معاون راه روستايي اداره راه و ترابري استان هرمزگان از بهره‌برداري طرح بهسازي راه روستایی بيكاه از توابع شهرستان رودان خبر داد.
مهندس رضايي‌لري گفت: اجرای این طرح از سال 89 آغاز شده و براي ادامه آن بيش از 8 ميليارد ريال هزينه لازم است که در صورت تامين اعتبار به‌سرعت به بهره‌برداری می‌رسد.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:33 ] [ مینووی ]

بندرعباس/ واحد مرکزی خبر/ اقتصادی برای نخستین بار در هرمزگان از آب دریا برای آبیاری زمینهای کشاورزی استفاده شد . رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : شش و نیم هکتار از زمینهای کشاورزی نزدیک به دریا در شهرستانهای بندرلنگه ، بندرعباس ، قشم ، میناب و سیریک بصورت آزمایشی با موفقیت زیر کشت داربستی گوجه فرنگی رفت. صالحی افزود: این مزارع در مرحله برداشت است و پیش بینی می شود از این سطح حدود هزار و 200 تن گوجه فرنگی برداشت شود . تا پایان امسال سطح زیر کشت زمینهای نزدیک به دریا به نه و نیم هکتار می رسد. - وی گفت : کاشت سبزیجات و صیفی جات دیگر هم در دست مطالعه است.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:32 ] [ مینووی ]

سیریک - خبرگزاری مهر: فرماندار سیریک گفت: 25 پروژه عمرانی با اعتبار 150میلیارد ریال در سی و سومین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سیریک به بهره برداری می رسد.

احمد شبانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام افتتاح 25 پروژه در دهه فجر امسال بیان داشت: بهره برداری از درمانگاه گونمردی، افتتاح پنج واحد خانه بهداشت روستایی، بهره برداری از 60 واحد مسکن مهر شهر سیریک از جمله پروژه های مهم در دهه فجر امسال است.

وی عنوان کرد: افتتاح 22 واحد مسکن روستایی کمیته امداد، راه اندازی ایستگاه هواشناسی، بهره برداری دبستان پنج کلاس کرتان، راه انداری شش دستگاه ترانس برق و 500 متر پست هوایی شبکه فشار ضعیف و متوسط برق از دیگر پروژها خواهد بود.

فرماندار سیریک همچنین بهره برداری جاده آسفالت بین شهرگروگ به طاهرویی و آسفالت و جدولگذاری بلوار معلم شهر سیریک به طاهرویی به طول چهار کیلومتر و بهره برداری دو پایگاه مقاومت بسیج و بهره برداری دو طرح هادی روستایی را به عنوان پروژه های دیگر معرفی کرد.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:29 ] [ مینووی ]
 

به گزارش خبرنگار مهر، علینقی صالحی صبح سه شنبه در نشست مطبوعاتی که در سالن جلسات جهادکشاورزی برگزار شد، بیان داشت: به مناسبت دهه مبارک فجر، 463 پروژه عمرانی و تولیدی در بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر 373 میلیارد و 937 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

صالحی افزود: این پروژه ها شامل 424 پروژه آب وخاک و صنایع، چهار پروژه تولیدات دامی، هشت پروژه تولیدات گیاهی و یک پروژه در حوزه ترویج هستند.

وی اظهار داشت: 26 پروزه نیز مربوط به ادارات تابعه است که از این تعداد، 16 مورد مربوط به منابع طبیعی و آبخیزداری، هفت مورد در حوزه دامپزشکی و سه پروژه نیز مربوط به سازمان تعاون روستایی است.

وی با بیان اینکه شهرستان بندرعباس و سیریک به ترتیب بیشترین و کمترین پروژه های افتتاحی را در این دهه را دارند، گفت: با افتتاح مجموع این پروژه ها، چهار هزار و 505 خانوار روستایی از مزایای این پروژه ها بهره مند و زمینه اشتغال700 نفر فراهم می شود.

صالحی با بیان اینکه خشکسالی های چند ساله اخیر منابع آبی استان را با مشکل مواجه کرده، بیان داشت: تامین منابع آب و مدیریت آن یکی از اولویتهای مهم این سازمان است که برای این کار برنامه ریزی شده است.

صالحی افزود: به همین منظور و برای بالا بردن راندمان آب در بخش کشاورزی، با حمایت دولت و تلاش سازمان، در حال حاضر از151 هزار هکتار اراضی کشاورزی مستعد استان، بیش از 65 هزار هکتار زیر پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته و امسال نیز برای سیستم آبیاری تحت فشار 21 هزار هکتار از اراضی سطح زیرکشت برنامه ریزی شده که از ابتدای امسال تاکنون، این سیستم در سطح حدود 13 هزار هکتار از اراضی انجام و یا در حال اجرا شدن است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده، پیش بینی می شود که تا پایان برنامه پنجم توسعه، 91 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان که قابلیت آبیاری تحت فشار را دارند به این سیستم مجهز شوند.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی دو هدف مهم تامین غذا و امنیت غذایی را دنبال می کند، بیان داشت: این سازمان نیز در این راستا با اجرای پروژه های مختلف افزایش وکیفیت تولید را در راس برنامه های خود قرار داده است.

صالحی در ادامه به اولویتهای سازمان اشاره کرد وگفت: به استناد برنامه پنجم توسعه، باید کاهش 35 درصدی مصرف کودهای شیمیایی و همچنین تولید 25 درصدی محصول سالم را داشته باشیم که به همین منظور در بحث تولید کود ورمی کمپوست که جایگزین مناسبی برای کودهای شیمیایی است بیش از 180 منقاضی به بانکهای عامل معرفی شده اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تصریح کرد: کشت نشاء مکانیزه، بیمه محصولات، مبارزه با آفات، توسعه سامانه بورس و طرح ترویجی ارتقای میانگین محصولات از دیگر اولویتهایی است که سازمان دنبال می کند.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:28 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی هرمزگان از اجرای "طرح آبخیزداری در محدوده قنوات" در استان خبر داد.

ابوالقاسم حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خشکسالیهای اخیر از اجرای طرح آبخیزداری در محدوده قنوات استان خبر داد.

وی طرح مذکور را در اجرای تفاهمنامه منعقده بین سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در راستای احیای قنوات دانست و بر ضرورت اجرای طرح آبخیزداری در محدوده قنوات استان تاکید کرد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی هرمزگان اجرای طرح آبخیزداری در بالادست قنوات را در کنار حفظ حریم و لایروبی و مرمت قنوات، به عنوان راهکاری موثر برای حفظ و احیای قنوات استان برشمرد و با توجه به تدوین طرح آبخیزداری مذکور از شناسایی قنوات با اولویت جهت انجام فعالیت آبخیزداری در فاز یک در سال جاری خبر داد.

حسین پور اضافه کرد: استان هرمزگان دارای 161 رشته قنات به طول 184 کیلومتر با 9 هزار و 183 هکتار سطح زیرکشت است که توسط شش هزار و 662 مالک بهره برداری می شوند. استان هرمزگان در سطح شش شهرستان دارای قنات است و شهرستانهای حاجی آباد، رودان، بندرعباس، بستک، بندرلنگه و پارسیان به ترتیب دارای بیشترین میزان قنات در سطح استان هستند.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:25 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: مدیر دفتر تجهیز منابع مالی آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به اهمیت و جایگاه سرمایه گذاری بخش خصوصی در شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، از تکمیل و بهره برداری از ده پروژه آب شیرین کن در سطح استان خبر داد.

امین قصمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بهره برداری از 10 آب شیرین کن در هرمزگان عنوان کرد: در حال حاضر ده پروژه آب شیرین کن در شهر های بندرلنگه (دو پروژه)، فین،هرمز، درگهان، هنگام، لارک، سوزا و جزایر (دو پروژه) با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال بهره برداری است.

قصمی گفت: این پروژه ها با اعتباری معادل 230 هزار میلیون ریال ، ظرفیتی بالغ بر 21 هزار و 450 متر مکعب در شبانه روز و ایجاد 119 فرصت شغلی به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین پروژه های آب شیرین کن بندرعباس، سیریک، جزایر و بندرلنگه از جمله پروژه های اجرایی سال 90 و  91 است که با اعتباری معادل 471 هزار و 287 میلیون ریال و با ظرفیت 28 هزار و 500 متر مکعب در شبانه روز در حال ساخت هستند.

مدیر دفتر تجهیز منابع مالی آبفای هرمزگان اظهار داشت: تامین آب شهرهای چارک، جاسک، بندرلنگه، راس میدان و بندرعباس به روشBOO با ظرفیت 20 هزار 500 متر مکعب در شبانه روز از  طرح‌های در حال برنامه‌ریزی به طریق جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است که در مرحله تشریفات مناقصه و یا فراخوان ارزیابی سرمایه گذار است. 

وی تصریح کرد: طرح تامین آب بندرعباس به روش BOO (آبشیرین کن 100 هزار متر مکعبی) از جمله این پروژه ها است که با 10 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

قصمی ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس، احداث تاسیسات فاضلاب بندرلنگه و کنگ، جزایر خلیج فارس و شهرستان بستک همچنین اجرای خط انتقال آب از چارک به بستک و بازسازی شبکه فاضلاب شهر بندرعباس به روش BOT را از جمله طرح های در حال برنامه ریزی دفتر تجهیز منابع مالی برشمرد و ابراز امیدواری کرد این طرح ها تا پایان سال جاری اجرایی شود.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:23 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت: 12 پروژه آبرسانی روستایی دهه فجر در هرمزگان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحمید حمزه پور ظهر سه شنبه در نشست مطبوعاتی که در سالن جلسات آبفار هرمزگان برگزار شد بیان داشت: در دهه فجر امسال و سالی که به نام  جهاد اقتصادی نامگذاری شده تعداد 12پروژه آبرسانی با اعتباری بالغ بر 61 هزار و 893 میلیون ریال مشتمل بر تعداد 38 روستای تحت پوشش به بهره برداری می رسد.

وی اظهارداشت: راه اندازی آب شیرین کن روستای سلخ قشم که با هزینه ای بالغ بر هفت هزار میلیون ریال از سال 1389 با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز شد یکی از پروژه هایی است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد و بیش از508 خانوار از نعمت آبشرب به بهره مند خواهند شد.

حمزه پور افزود: بخش اول خط انتقال  آبرسانی به مجتمع دشتی و ساحلی از خط محرم نیز که با اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیون ریال احداث شده سه روستا را در قالب هزار و 444 خانوار آبرسانی می کند.

وی احداث خط انتقال آب روستای سرخنگی  با تحت پوشش 350 خانوار را از دیگر پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر امسال بیان کرد و افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر شش هزار میلیون ریال به بهره برداری می رسد که در ابتدای طرح یک روستا با بیش از 350 خانوار را از نعمت آب شرب و بهداشتی بهره مند خواهد کرد.

حمزه پور یکی از مهمترین پروژه های افتتاحی در دهه مبارکه فجر را آبرسانی به مجتمع کرتی جاسک عنوان کرد و افزود: این پروژه نیز با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال در حال اجراست که شش روستا را در قالب 408 خانوار تحت پوشش آبرسانی قرار می دهد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان آبرسانی به روستای چاه عالی لاور فین ، آبرسانی از خط محرم به مجتمع چاه درویش بندرلنگه را از دیگر پروژه های قابل افتتاح این ایام خجسته و در آستانه سی و سومین بهار انقلاب اسلامی ذکر کرد که هزینه آنان از محل اعتبارات استانی تامین  شده است.

با پیگیری ها و توجه ویژه دولت به مرتفع نمودن مشکلات آب روستاهای استان امسال اعتبار ویژه و بی سابقه ای به این امر اختصاص یافت که برای تکمیل پروژه های نیمه تمام تخصیص داده شد.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:22 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان از افتتاح 223 کلاس درس همزمان با دهه مبارک فجر در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا مدرس صبح سه شنبه در نشستی خبری با اشاره به افتتاح 55 طرح نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همزمان با دهه مبارک فجر در استان هرمزگان، بیان داشت: این طرحها شامل 223 کلاس درس است که با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد و 800 میلیون تومان ساخته شده اند و مجموع زیربنای این کلاسهای درس بیش از چهار هزار متر مربع است.

وی با اشاره به مشارکت خیرین مدرسه ساز در احداث این طرحها، اظهار داشت: 29.3 درصد این طرحها از محل اعتبارات استانی، 51 درصد از محل اعتبارت ملی، 1.8 درصد توسط خیرین و 17.9 درصد با مشارکت خیران و دولت ساخته شده اند.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان ادامه داد: در واقع از 223 کلاسی که در دهه فجر در هرمزگان به بهره برداری می رسد 131 کلاس با اعتبارات ملی، 39 کلاس با اعتبارات استانی، 13 کلاس توسط مردم و 40 کلاس به صورت مشارکتی ساخته شده اند که از نظر پراکندگی بیشترین کلاسها در شهرستانهای بندرعباس، میناب، بشاگرد و بندرخمیر ساخته شده اند.

مدرس افزود: طبق هدفگذاری اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان قرار بود امسال 500 کلاس درس جدید در استان هرمزگان ساخته شود که با توجه به افتتاح 262 کلاس درس در هفته دولت و 223 کلاس در دهه مبارک فجر بیش از 97 درصد این هدفگذاری محقق شده است.

وی در خصوص وضعیت سرانه فضاهای آموزشی در هرمزگان گفت: در حال حاضر سرانه فضاهای آموزشی هرمزگان در مقطع ابتدایی 2.8 متر مربع به ازای هر دانش آموز، در مقطع راهنمایی 3 متر مربع، مقطع متوسطه 3.3 متر مربع و در بخش فنی و حرفه ای 2.8 متر مربع است و در مجموع سرانه فضاهای آموزشی استان هرمزگان 2.9 متر مربع به ازای هر دانش آموز است.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان اضافه کرد: هدفگذاری ما در خصوص سرانه فضاهای آموزشی رسیدن به رقم 3.8 متر مربع است که برای رسیدن به این هدف باید 900 کلاس درس جدید در استان هرمزگان ساخته شود و طبق برنامه ریزیها باید برای رسیدن به این هدف سالیانه 300 کلاس درس جدید علاوه بر نوسازی کلاسهای درس غیر استاندارد ساخته شود.

مدرس تعداد کلاسهای درس غیر استاندارد در استان هرمزگان را دو هزار و 890 کلاس عنوان کرد و اظهار داشت: 60 درصد این کلاسها باید تخریب شوند و 40 درصد دیگر نیاز به مقاوم سازی دارند و همچنین در حال حاضر 500 کلاس درس بحرانی در هرمزگان وجود دارد که در اولویت نوسازی قرار گرفته اند.

وی در ادامه به وجود مدارس کانکسی در هرمزگان اشاره کرد و افزود: این مدارس پس از طرح کپرزدایی سال 84، زلزله سال 86 قشم و سال 88 بندرعباس ایجاد شدند و شرایط درس خواندن در آن برای دانش آموزان با توجه به گرمای هوا بسیار سخت است و طبق اقدامات صورت گرفته عملیات جایگزین کردن 85 درصد این مدارس به زودی آغاز می شود.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان با اشاره به کمکهای فراوان خیرین در ساخت کلاسهای درس در استان هرمزگان، تصریح کرد: میزان اعتبارت پرداخت نشده دولتی برای احداث مدارس مشارکتی با خیران در سال 88 رقمی معادل 18 میلیارد و 700 میلیون تومان بود که در حال حاضر 10 میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده و در حال حاضر نیز نوسازی مدارس تخریبی در اولویت خیرین مدرسه ساز قرار گرفته است.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:20 ] [ مینووی ]

خبرگزاري دانشجويان ايران - بندرعباس
سرويس: استان‌ها

مديركل نوسازي و تجهيز مدارس هرمزگان از وجود ‌٢٨٩٠ کلاس غيراستاندارد که ‌٥٠٠ کلاس آن در وضعيت بحراني به سر مي‌برند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خليج‌فارس، رضا مدرس در نشست خبري گفت: کلاس‌هايي از نظر اين اداره غيراستاندارد شناخته مي‌شوند که نياز به مقاوم‌سازي يا احتياج به ساخت مجدد داشته و هر کلاسي که با استانداردهاي اين اداره مطابقت نداشته باشد، غيراستاندارد خوانده مي‌شود.

وي با اشاره به پروژه‌هاي دهه فجر افزود: امسال ‌٥٥ پروژه در قالب ‌٢٢٣کلاس درس در زير بنايي به مساحت ‌٤١ هزار و ‌٣٢ متر مربع .....


ادامه مطلب
[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:19 ] [ مینووی ]

بشاگرد - خبرگزاری مهر: فرماندار شهرستان بشاگرد گفت: ۲۸ پروژه عمرانی در شهرستان بشاگرد افتتاح می شود.

رضا ملانسب در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: ۱۵برنامه فرهنگی -هنری و ورزشی در این ایام از سوی ستاد دهه مبارک فجر در این شهرستان برگزار می شود.

وی نواختن زنگ انقلاب در مدارس، بازدید از خانواده شهدا،غبارویی مزار شهدا، رژه موتور سوران، مسابقه دومیدانی، طناب کشی، دومیدانی، برگزاری دعای ندبه وکمیل، ایستگاه صلواتی را از مهمترین این برنامه ها عنوان کرد.

ملانسب از به بهره برداری رسیدن ۲۸پروژه عمرانی در دهه مبارک فجر خبرداد و گفت: این پروژه با اعتبار 51 میلیارد و 626 میلیون ریال در این دهه به بهربرداری می رسند.

وی مهمترین این طرحها را افتتاح سالن ورزشی روستاهای درنگ مدو و بیخ کهنو، دبیرستان شبانه روزی گوهران، مدرسه راهنمایی شش کلاسه درنگ مدو و ساختمان اداره برق عنوان کرد.

فرماندار بشاگرد اظهارداشت: از این پروژه ها ۱۱ پروژه مربوبط به حوزه دهیاری با اعتبار یک میلیارد و 650 میلیون ریال است.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:17 ] [ مینووی ]

اقتصاد > اشتغال  - همشهری آنلاین:
کارگران امسال حداقل 660 هزار تومان و حداکثر 990 هزار تومان عیدی دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پرداخت عیدی کارگران و مشمولان قانون کار موضوعی است که ساز و کار اجرایی آن، میزان عیدی و وظیفه کارفرمایان در این زمینه در قانون کار دیده شده است.

تنها موضوعی که قانون کار آن را اصل قرار داده و برای تحقق آن ماده قانونی مصوب کرده است همان اجباری بودن تامین و پرداخت عیدی به نیروی انسانی مشمول قانون کار است که باید از سوی کارفرمایان انجام شود.

بر پایه این گزارش، برنامه‌ای که در کشور برای پرداخت عیدی افراد مشمول قانون کار از سوی کارفرمایان انجام می‌شود طبق عرفی است که در بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی وجود دارد و تنها زمینه‌ای که در این مورد توسط قانون کار فراهم شده است همان اجباری بودن پرداخت آن است.

در هر حال، قانون کار کشور می‌گوید کارفرمایان موظف هستند تا قبل از پایان سال کاری نسبت به تامین و پرداخت عیدی کارگران و افراد مشمول قانون کار اقدام کنند که میزان آن 2 برابر حداقل دستمزد و حداکثر نیز 3 برابر آن خواهد بود.

این فرمول نشان می‌دهد، کارگرانی که امسال حداقل دستمزد آنها همان مصوبه 330 هزار تومان قانون کار بوده و حداقل دریافتی آنها چیزی بیشتر از این مبلغ تعیین نشده است، باید رقمی بین 660 تا حداکثر 990 هزار تومان جدا از حقوق ماهیانه به عنوان عیدی دریافت کنند که البته در مواردی مبالغی تحت عنوان مالیات از میزان عیدی یاد شده کسر می‌شود، این در حالی است که برخی واحدها و بنگاه‌ها با تعیین مبلغ دلخواه، پرداخت آن را به سال جدید موکول می‌کنند.

به گزارش مهر، کارمندان و بازنشستگان هم براساس اعلام دولت، امسال 350 هزار تومان عیدی دریافت خواهند کرد.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:6 ] [ مینووی ]

بندرعباس / واحد مرکزی خبر / اجتماعی مردم روستای سادر شهرستان میناب از حدود یک ماه پیش با کمبود آب آشامیدنی مواجهند . عضو شورای اسلامی این روستا گفت : 50 خانوار این روستا در شبانه روز فقط یک ساعت از آب بهداشتی برخوردارند . - آب ساکنان روستای سادر میناب از یک حلقه چاه در روستای سمسولی میناب تأمین می شد که اکنون آب این چاه به علت خشکسالی خشک شده است . حسن آزادی افزود : مردم این روستا ، آب مورد نیاز خود را از روستاهای اطراف تهیه می کنند . روستای سادر در 15 کیلومتری بخش سندرک و 70 کیلومتری شهر میناب قرار دارد

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:5 ] [ مینووی ]

سازمان وظیفه عمومی ناجا، جدول زمانبندی اجرای طرح تعویض  كارت معافيت و کارت‌‌های پايان خدمت قدیمی با کارت هوشمند را اعلام کرد.

به گزارش  واحد  مرکزی خبر ،‌  دارندگان کارت ‌های معافیت قدیمی بر اساس زمانبندی زیر، برای اخذ کارت هوشمند به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه کنند. 
 

- از سال 1388 به بعد از تاریخ 10/10/1390 تا 10/11/1390

-از سال 1380 تا 1387 از تاریخ 10/11/1390 تا 10/12/1390

از سال 1370 تا 1379 از تاریخ 10/12/1390 تا 10/1/1391

از سال 1360 تا 1369 از تاریخ 10/1/1391 تا 10/2/1391

 
 
این تاریخ قابل تمدید نیست و پس از انقضای مهلت، کارت‌ های قدیمی از اعتبار ساقط خواهد شد.
[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:1 ] [ مینووی ]

میناب - خبرگزاری مهر: رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل میناب (ع) از سقوط بیمار 50 ساله از طبقه دوم این بیمارستان به قصد خودکشی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد آریا پور پیش ازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص سقوط یک بیمار در بیمارستان میناب بیان داشت: در ساعت 20:30 شب نهم بهمن ماه سالجاری بیمار 50 ساله ای که با تشخیص دیابت و فشار خون در بخش داخلی این بیمارستان بستری بود، به دنبال مشاجره با فرزندش به قصد خودکشی خود را از طبقه دوم بیمارستان پرتاب می کند.

وی تصریح کرد: مطابق با اظهارات بیماران هم اتاقی نامبرده پس از مشاجره و درگیری لفظی با فرزندش لحظاتی بعد با حضور در اتاق در حال تعمیر طبقه دوم بیمارستان با قصد و انگیزه قبلی اقدام به سقوط از پنجره می کند.

آریاپور در ادامه افزود: بلافاصله پس از سقوط بیمار به بخش اورژانس منتقل و اقدامات تشخیص و درمان توسط متخصصین جراحی، ارتوپدی و جراح مغز و اعصاب بر روی بیمار انجام می شود.

آریا پورگفت: علیرغم تلاش بی وقفه کادر درمانی این بیمارستان، متاسفانه بیمار در همان شب به دنبال ایست قلبی، تنفسی فوت می کند.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 8:34 ] [ مینووی ]
پس از رد و یا عدم احراز صلاحیت 43 نماینده فعلی مجلس و اعتراض آنها، صلاحیت برخی از این نمایندگان از سوی شورای نگهبان تائید شده است...
به گزارش خبرنگار بولتن نیوز در مرحله اول بررسي صلاحيت داوطلبان انتخابات مجلس نهم توسط هیئت اجرایی استانها، اين هيئت صلاحیت 32 نماینده فعلی مجلس را رسما رد کرد، اما در ادامه بررسی صلاحیت ها توسط هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات، صلاحیت برخی از نمایندگان فعلی تائید و برخی رد شد که در نهایت این رقم به حدود 43 نماینده رسید.

نمایندگان فعلی با اعتراض قانونی خواستار تجدید نظر در این زمینه شدند که طبق قانون شورای نگهبان از اول تا 20 بهمن فرصت دارد تا به این اعتراضات رسیدگی کند.

خبرنگار بولتن در گفت و گو با صمدفدایی، نماینده سنقرو کلیایی اسامی 10 نماینده ایی که صلاحیت آنها از سوی شورای نگهبان تائید شده است، را بدست آورد که به شرح زیر است:

1- جهانبخش اميني نماينده كرمانشاه

2- صمد فدايي نماينده سنقر و كليايي

3-سيد فتح اله حسيني نماينده پاوه

4-پیمان فروزش نماینده زاهدان

5-هادی مقدسی نماینده بروجرد

6- عبدالعزیز جمشید زهی نماینده سراوان

7-انوشیروان محسنی بند پی نماینده نوشهر چالوس

8-غفار اسماعیلی نماینده هشترود

9-سيدجاسم ساعدي نماينده شوش و عضو هيئت رئيسه مجلس

10-سید حسین دهدشتی نماینده آبادان

این عده از نماینده گان از سوی هیئت نظارت رد و یا صلاحیت آنها احراز نشده بود.

اما هيئت نظارت بر انتخابات صلاحيت برخي از نمايندگان فعلي كه توسط هيئت اجرايي رد شده بود از جمله علي مطهري، عليرضا محجوب، حميدرضا كاتوزيان، علي عباسپور نمايندگان فعلي تهران، محمدمهدي شهرياري نماينده بجنورد، مجيد نصيرپور نماينده سراب، داريوش قنبري نماينده ايلام، علي زنجاني نماينده نقده، داوود محمدجاني نماينده آباده و قدرت الله عليخاني نماينده قزوين در مجلس را تائيد كرد.
[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 8:17 ] [ مینووی ]
 

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، قاسم صادقی در حاشیه نشست شورای ادرای این شهر آزادگان، جانبازان و خانواده‌های شهدا را سرمایه‌های عظیم نظام و آبروی انقلاب معرفی کرد و افزود: تعدادی از دستگاه‌های اجرایی نسبت به قوانین مربوط به ایثارگران شاغل در آن و نیز خانواده‌های معظم شاهد بی‌تفاوت هستند.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید مسئول پیگیری حقوق جانبازان، آزادگان، ایثارگران و خانواده‌های شاهد است، افزود: هزینه‌های درمانی این قشر از مهمترین موضوعاتی است که متاسفانه برخی از دستگاه‌ها به آن توجهی ندارند.

صادقی اظهار داشت: بر اساس قانون، پرداخت صد درصد و تمام هزینه‌های درمانی آزدگان، جانبازان و خانواده‌های شاهد شاغل در هر دستگاه اداری و حتی کسانی که از این عزیزان که به درجه بازنشستگی نائل شده‌اند بر عهده همان دستگاه است که اکثر دستگاه‌ها این قانون را به طور کامل اجرا نمی‌کنند.

این مسئول ادامه داد: بابت ایثارگران شاغل در دستگاه‌ها یک ریال هم در اختیار بنیاد شهید قرار ندارد و اگر دستگاه‌ها تا آخر سال جاری به قانون و وظیفه خود عمل نکردند طی مصاحبه نام آنها از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.

وی با اشاره به سفر استاندار هرمزگان به میناب بیان کرد: دستور استاندار در همین راستا پس از سفر وی به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران میناب همچنین افزود: اولویت اشتغال با جامعه ایثارگری است که همه مسئولان باید به آن توجه داشته باشند.

وی خدمت به خانواده شهدا را وظیفه همگان دانست و بیان کرد: بسیاری از خانواده شهدا و ایثارگران در مراجعه به ادارات برای پیگیری مشکلات شان پاسخ و جواب قابل قبول و در خور شأن را دریافت نمی‌کنند.

صادقی همچنین "از حضور کمرنگ مدیران دستگاه‌ها در محافل مربوط به شهدا" انتقاد کرد.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 8:14 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: طرح مشکوة دوره آموزشی حجاب و عفاف ویژه فرهنگیان بسیجی در میناب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، فرمانده سپاه ناحیه این شهرستان پیش از ظهر امروز در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی، گفت: فرهنگیان به ویژه بانوان فرهنگی باید برای دانش‌آموزان دختر الگو باشند.
سیدحسن سبحانی با اشاره به نقش فرهنگیان بسیجی در مدارس بیان داشت: فرهنگیان باید در مسیر جوان تاثیرگذار باشند و فرهنگ بسیجی را در مدارس نهادینه کنند.
وی با تشریح تهدیدات دشمنان نظام در زمینه فرهنگی گفت: دشمنان با تصاحب برخی از سنگرها در تلاش هستند تا جوانان را به ورطه نابودی بکشند.
سبحانی هدف اصلی دشمنان را از پا در آوردن جوان و وارد کردن ضربات مهلک بر پیکره نظام عنوان کرد و اظهار داشت: بصیرت مردم و جوانان و تدبیر رهبر معظم انقلاب همواره نقشه‌های شوم دشمنان را برهم زده و آنان را در نگرش پلیدشان ناکام کرده است.
وی با اشاره به زمان طاغوت و لایحه کشف حجاب افزود: در آن زمان بسیاری از زنان برای حفظ دین و ارزش‌ها و عمل به وظیفه شرعی از خانه‌ها بیرون نیامدند.
فرمانده سپاه ناحیه میناب بیان کرد: امروز دنیای اسلام از جهش و بالندگی خاصی برخوردار است و دشمنان از آن به تنگ آمده و تاب دیدن آن را ندارند و می‌خواهند از اسلام چهره هولناکی را ترسیم کنند که وظیفه فرهنگیان در این مسیر بسیار حساس و سرنوشت ساز است.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 8:7 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: مشاور فرماندار میناب در امور بانوان برگزاری جشن تاج‌گذاری عفاف و حجاب و برپایی نمایشگاه مد و لباس با عنوان حجاب از جمله برنامه‌های مهم بخش بانوان در دهه فجر است.

زهرا پراکیانی‌نژاد امروز در حاشیه برگزاری نشست هم‌اندیشی عفاف و حجاب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در میناب با اشاره به سخنان مقام رهبری پیرامون نقش زن و خانواده افزود: از نظر رهبری مسئله زن و خانواده از مسائل درجه یک کشور است و نقش و سهم بانوان در نظام اسلامی ممتاز و بی‌بدیل است.
وی افزود: زنان ایرانی در دوران مبارزه و پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از انقلاب به ویژه در طول 8 سال دفاع مقدس عشق و ارادت خود را نسبت به نظام و انقلاب نشان دادند.
وی ادامه داد: در توسعه فرهنگ عفاف و حجاب لازم است به تحکیم بنیان خانواده، تقویت ایمان، تحکیم ارزش‌ها و مفاهیم اخلاقی و تقویت باورهای دینی افراد که با مسئله عفاف و حجاب رابطه نزدیک دارند و از ثمرات ایمان و تقوا محسوب می‌شوند توجه ویژه کرد.
مشاور فرماندار میناب در امور بانوان در ادامه با بیان این مردم میناب انسان‌هایی متدین، ولایت‌مدار و پایبند به مسائل دینی، شرعی و اخلاقی هستند، گفت: باید در راستای جلب توجه بیشتر عموم افراد به ویژه جوانان به نقش عفاف و حجاب در زندگی فردی و اجتماعی و بیان آثار و نتایج سوءعدم رعایت عفاف و بدحجابی که خود یکی از راه‌های تهاجم فرهنگی است تلاش کرد.
پراکیانی‌نژاد در ادامه به فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و تبلیغی در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اشاره کرد و افزود: با انجام این امور و برنامه‌ها می‌توان افراد را به رعایت حجاب و عفاف در جامعه ترغیب کرد.
وی اظهار داشت: کمیته امور بانوان در دهه مبارک فجر برنامه‌هایی از قبیل برگزاری جشن تاج‌گذاری عفاف و حجاب ویژه دانش آموزان "پایه سوم" مقطع ابتدائی برگزار خواهد کرد.
وی هم‌چنین از برپایی نمایشگاه مد و لباس، نمایشگاه کتاب و سی‌ دی و محصولات فرهنگی با عنوان حجاب و عفاف در دهه فجر خبر داد و گفت: در طول دهه فجر برنامه‌های ویژه‌ای برای بانوان برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 8:6 ] [ مینووی ]
 

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، مسعود قانعی‌فرد سه‌شنبه شب در نشست شورای اداری این شهرستان گفت: در دهه فجر و هم‌زمان با سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 135 پروژه در شهرستان میناب به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به این که شش پروژه با حضور استاندار به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: برای این طرح‌ها 233 میلیارد ریال هزینه شده است.

قانعی‌فرد افزود: 65 طرح عمرانی از محل تملک دارایی و ملی است که برای آن 220 میلیارد ریال هزینه شده و 68 پروژه نیز با اعتبار 13 میلیارد ریال به دهیاری‌ها تعلق دارد.

رئیس شورای اداری میناب در ادامه از به صدا در آمدن زنگ انقلاب در 12 مدرسه به صورت نمادین و با حضور مسئولان خبر داد و افزود: هم‌زمان با ساعت ورود امام خمینی(ره) به میهن زنگ انقلاب در مدارس شهرستان به صدا درمی‌آید.

وی با اشاره به نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه به ویژه مسئولان وظیفه دارند با حفظ وحدت و یکپارچگی و بی‌طرفی کامل زمینه برگزاری انتخابات سالم و باشکوه را فراهم کنند.

فرماندار میناب افزود: مدیران دستگاه‌ها نیز نباید امکانات و تجهیزات دولتی را در اختیار احدی از کاندیداها قرار دهند.

وی با اشاره  به فرمایشی از امام اول شیعیان، از مطیع بودن در برابر فرامین الهی و گام برداشتن در راستای خشنودی و رضای خداوند به عنوان مهم‌ترین ویژگی مدیر در جامعه اسلامی نام برد.

در این نشست هم‌چنین با قرائت ماده 11 قانون انتخابات از مسئولان و مدیران دستگاه‌ها خواسته شد تا با ستاد اجرایی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی همکاری مستمر داشته باشند.

عدم استفاده از وسایل‌نقلیه دولتی در ساعت غیر اداری و بدون حکم ماموریت از دیگر مصوبات این نشست بود.

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 8:4 ] [ مینووی ]

مدیركل نوسازی و تجهیز مدارس هرمزگان از وجود ‌٢٨٩٠ کلاس غیراستاندارد که ‌٥٠٠ کلاس آن در وضعیت بحرانی به سر می‌برند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خلیج‌فارس، رضا مدرس در نشست خبری گفت: کلاس‌هایی از نظر این اداره غیراستاندارد شناخته می‌شوند که نیاز به مقاوم‌سازی یا احتیاج به ساخت مجدد داشته و هر کلاسی که با استانداردهای این اداره مطابقت نداشته باشد، غیراستاندارد خوانده می‌شود.

وی با اشاره به پروژه‌های دهه فجر افزود: امسال ‌٥٥ پروژه در قالب ‌٢٢٣کلاس درس در زیر بنایی به مساحت ‌٤١ هزار و ‌٣٢ متر مربع و اعتبار ‌٢١٨ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدرس ادامه داد: از این میزان اعتبار ‌٣/٢٩ درصد از محل اعتبارات استانی، ‌٥١ درصد ملی، یک و هشت دهم درصد خیرین و‌٩/١٧ درصد به صورت مشارکتی به تفکیک زیربنا تعلق گرفته است.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 8:2 ] [ مینووی ]
محمد ذاكری روزنامه نگار هرمزگانی در تازه ترین مطلبی كه در وبلاگ شخصی خود منتشر كرده است، وضعیت مدیریت كنونی كشور را مدیریت همه یا هیچ و احساساتی عنوان كرده است.

مدیریت همه یا هیچ نمونه ی رایج این سال های نظام مدیریت در کشورمان است. وفرقی هم ندارد که سفرهای دریایی جنوب باشد یا شناکردن در کرانه های شمال.

  مدیریتی که سعی می کندبا برخوردهای تند و احساسی، ضعف بزرگ خودرادر تدبیر کارهابپوشاند و یااگر رسوایی آن قدر بزرگ و تلخ باشد که نتواند بپوشاند حداقل مدتی به فراموشی بسپارد که خاک مرده سرد است و ایرانی هم موجودی فراموش کار  و همین کفایت می کند...

  انبوه مردم سرگردان در اسکله ی قدیم بندر که مشتاق سفر به قشم بودند و وسیله ای نمی یافتند و در برابر وسیله های فراوانی که اجازه ی مسافرکشی نداشتندحکایت این روزهای شهرماست.

  ممنوعیت هرگونه حمل و نقل دریایی با شناورهایی که به اتوبوس دریایی معروفند و بیش ترین وسیله ی ترابری دریایی در سواحل جنوب هستند نمونه ای ساده از همین تصمیم های رومانتیکی است که پس از مرگ تعدادی از هم وطنان مان در هفته گذشته گرفته شده است.

تصمیمی که نه بر ایمنی بیش تر سفرهای دریایی اضافه می کند ونه بر سادگی و راحتی این سفرها و فقط نتیجه اش صف های دراز و خستگی و سردرگمی مسافرانی است که قرار شده بعد از این فقط با شناورهای تندرو جا به جا شوند شناورهایی که توان  جابه جایی چنین حجم مسافری راندارند.

منبع : دهتل نیوز

نتیجه دیگرش انبوهی از ناخدا و جاشوانی است که تمام سرمایه و زندگی شان در همین مسافر کشی دریایی خلاصه شده است و به ناچار باید خانه نشین شوندو بی کار و چشم بدوزند به مسافران علاف.

  نتیجه تلخ ترش اما مسافرانی بودند بچه به بغل که حوصله ی صف های طویل و خسته کننده سفر به قشم با شناور را ندارند و نه در اسکله رسمی شهر و با اتوبوس های دریایی که به صورت قاچاق دل به سفر با قایق های تندرویی ی می دهند که شرایط ایمنی شان به مراتب بدتر و ضعیف تر از اتوبوس های دریایی است و به راحتی در هرکجای ساحل می توانند مسافر سواره و پیاده کنند و حتی یک بیسیم ارتباطی دستی هم ندارند. واگر این دوساله کم تر به جابه جایی مسافر اقدام می کردند ولی از دیروز دوباره سر و کله شان پیدا شده و بازار شان گرم. ان هم توسط هم وطنانی که گویا نیت کرده اند با هروسیله و تحت هر شرایطی خود را به قشم برسانند!!

 آقایان مدیر به جای ریشه یابی علت حادثه هفته گذشته تا دیر نشده است فکر بهتری بکنید قبل از این که قایق های پر از مسافران خسته ،بدون تماس با کشتی ناجی تان خدای ناکرده به عمق آب ها بروند.

 البته همه ی آن هایی که دم از ایمنی بیش تر شناورهای تندرو می زنندالبته خاطره ی شناور استاندارد و ایمن!! یاسین 110که درست یک سال قبل ودر خود اسکله غرق شدرا که هنوزبه خاطر دارند؟

 شکی نیست که می خواهید  ابرو را اصلاح کنید ولی با این روش مدیریتی تان حتما چشم هایی را گریان خواهید کرد.

البته خدای ناکرده!

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 7:51 ] [ مینووی ]
به گزارش ندای بشاگرد : این بار حادثه در شهر گوهران بشاگرد جان یک نفر را گرفت
به گزارش شاهدین محلی،شب گذشته در شهر گوهران بشاگرد بر اثر برخورد دو موتورسیکلت به همدیگر یکی از راکبان دردم جان باخت.این موتورسیکلتها که به صورت روبرو به هم برخورد کرده بودند یکی از راکبان دردم جان خود را از دست داد و دیگری بر اثر ضربات سطحی راهی بیمارستان شد.
اطلاعات دقیقی از علت تصادف در دست نیست اما به نظر میرسد که اکثر تصادفات در بشاگرد به علت رعایت نکردن مقررات و یا نداشتن گواهینامه و نور کم خیابانها و جاده های خاکی و ناهموار میباشد که میطلبد مسئولین مربوطه تلاش مضاعفی برای رفع این نواقصات انجام داده تا کمتر شاهد چنیین حوادث دردناکی باشیم . 

با تشکر از ندای بشاگرد

[ چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 7:37 ] [ مینووی ]

دنیای‌اقتصاد– بندرعباس– علی نظری: مدیرکل راه و ترابری استان هرمزگان گفت: به مناسبت ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اداره کل راه و ترابری هرمزگان با 42 طرح به استقبال جشن‌های پیروزی انقلاب می‌رود.

خداداد مقبلی افزود: 27 طرح راه روستایی، پنج طرح راهداری و 10 طرح مهم بزرگراهی با اعتباری بالغ بر122میلیارد و 800 میلیون تومان به عنوان دستاورد مجموعه راه و ترابری استان است که در این ایام افتتاح می‌شوند.
وی تصریح کرد: احداث باند دوم محور بندر خمیر – بندرلنگه به طول 30کیلومتر، احداث باند دوم محور گهکم – فورک و دودستگاه پل بزرگ به طول 9کیلومتر، احداث قطعه اول باند دوم محور سه راهی میناب رودان به طول 5/7کیلومتر، احداث قطعه اول باند دوم محور رودان کهنوج به طول 10کیلومتر، تعریض و بهسازی باند موجود و احداث بانددوم محور بندرلنگه –فرودگاه به طول هفت کیلومتر، بهسازی و روکش آسفالت فاز سوم محور جغین و بهسازی و روکش آسفات باند موجود محور بندرعباس حاجی آباد به عنون طرح‌های شاخص راه و ترابری هرمزگان است که در این ایام به بهره برداری خواهند رسید.

[ سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 10:9 ] [ مینووی ]

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ،'صولت مرتضوی ' این مطلب را بعد ازظهر دوشنبه در پنجمین جشنواره برترین های پژوهش و آموزش در حوزه مدیریت شهری و روستایی در وزارت كشور بیان كرد.

وی به نحوه تایید صلاحیت نامزدها اشاره كرد و گفت : هیات های اجرایی با وسعت دید نسبت به این امر اقدام كردند كه ماحصل آن تایید صلاحیت بیش از 78 درصد داوطلبین بود.

رییس ستاد انتخابات كشور در عین حال تاكید كردكه اصل مهم برای این ستاد مشاركت و حضور پرشور مردم در انتخابات است و مهم نیست كه داوطلبان با چه گرایشی و از چه حزبی هستند.

مرتضوی انتخابات را از مولفه هایی دانست كه به اقتصاد كشور كمك كرده و سبب رونق مشاركت سیاسی و اجتماعی آحاد مردم می شود،ضمن آنكه به امنیت ملی كشور نیز كمك می كند.

وی با بیان اینكه نظر سنجی های انجام شده در كشور حاكی از مشاركت گسترده مردم در انتخابات مجلس است ،اظهار داشت : هر كس باید به اندازه تلاش خود در این زمینه كمك كند .

رییس ستاد انتخابات كشور افزود : ما نیز در این ستاد با خدای خود ،رهبر و ملت عهد بسته ایم كه حافظ امانت مردم باشیم .

وی با بیان اینكه انتخابات بازی برد و باخت نیست، گفت : نظام حاكم بر انتخابات نظامی 100 درصد برد برد است.

مرتضوی انتخابات را از جمله عرصه های بروز و ظهور حضور مردم در مدیریت كشور دانست و گفت : برخی از علمای علم سیاست بر این باورند كه انتخابات سبقه جمهوریت و نشانه مردم سالاری در جمهوری اسلامی ایران است.

مرتضوی نهمین دوره انتخابات مجلس را سی امین انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیان كرد و خطاب به حاضران گفت : سایت های رسانه ای بیگانگان و دشمنان استراتژی و راهبرد اساسی خود را در این انتخابات بر كاهش مشاركت مردمی متمركز كرده اند تا مقبولیت را از نظام جمهوری اسلامی بگیرند.

وی تصریح كرد: آنها به دنبال این هستند تا پشتیبانی ملی را تضعیف كنند .

رییس ستاد انتخابات كشور همچنین از شهرداران و اعضای شورای شهر خواست تا با بسیج عوامل اجرایی خود و بستر سازی برای نشاط اجتماعی ،‌نقش گسترده ای در حضور پر شور مردم در انتخابات داشته باشند.

مرتضوی با تاكید بر اینكه در شهر ها و استانهای مختلف باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود گفت : باید فضای شهر ها مملو از نشاط و امید باشد از این رو با تبلیغات شهری مردم را برای حضور در عرصه انتخابات تشویق كنید.

وی خاطر نشان كرد: اكنون چشم مستضعفان جهان به جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام دوخته شده از این رو باید الگوی مناسبی از انتخابات را به نمایش بگذاریم .

مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود به تعداد پنج هزارو 405 نفری كه برای انتخابات مجلس نهم ثبت نام كرده اند اشاره كرد و گفت : تمامی ثبت نام كنندگان با این اقدام خود خدمت بزرگی به نظام كرده اند و وظیفه ما است كه فرصت تبلیغات عادلانه و یكسانی را برای همه آنها فراهم كنیم .

[ سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 10:8 ] [ مینووی ]

جاسك- خبرنگار كيهان:
فرماندار جاسك گفت: عمليات رهاسازي 22 روستاي محاصره شده در شن هاي روان شروع شد.
مهدي نخعي افزود: در اين رابطه كميته ويژه اي در استان هرمزگان و شهرستان جاسك تشكيل شده است و به منظور برطرف كردن مشكلات روستاهاي مذكور نشستي با حضور اعضاي اين كميته برگزار شد. وي مالچ پاشي و درخت كاري را از تصميمات و تعهدات دستگاه هاي مرتبط با موضوع بيان كرد و گفت: همچنين تعدادي خودروهاي سنگين براي جمع آوري شن هاي روان به شهرستان جاسك اعزام شده اند.
فرماندار جاسك گفت: روستاها اولويت بندي شدند و اقدامات لازم در مناطق حادتر زودتر شروع شده است.
جاسك با 50 هزار نفر جمعيت در شرقي ترين نقطه هرمزگان و 300 كيلومتري بندرعباس واقع شده است.

[ سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 10:3 ] [ مینووی ]
با صدور و اجرای دستور ممنوعیت تردد یا توقیف این ناوگان مسافربری دریایی، در واقع حدود هزار نفر "مستقیم" و حداقل سه هزار نفر غیر مستقیم به تعداد بیکاران کشور افزوده شده است ضمن آنکه به ازاء هر نفر بالغ بر پنج تا شش نفر از نعمت رزق و روزی محروم می‌شوند.

مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های حمل‌ونقل دریایی گفت: مخالف خروج اتوبوس‌ها و قایق‌های مستهلک از ناوگان حمل و نقل مسافربری نیستیم اما این فرآیند باید طی زمان مشخص ضمن حمایت‌های تسهیلاتی جهت به روزکردن ناوگان اتفاق می‌افتاد.

به گزارش هرمزگان نیوز، احمد هاشمی ضمن انتقاد از سیاست اخیر استانداری هرمزگان مبنی بر صدور حکم ممنوعیت تردد برای 266 فروند اتوبوس و قایق دریایی اظهار داشت: پیرو مشکلی که برای اتوبوس دریایی هرمز - بندرعباس اتفاق ....


ادامه مطلب
[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 14:41 ] [ مینووی ]

سرمربی آلومینیوم هرمزگان گفت: من هرجا می روم لهجه و گویش آنجا را یاد می گیرم. کمی لهجه هرمزگانی یاد گرفتم. الان چون وضع مالی تیم ما خراب است، گرفتارم و تمرکز ندارم. آن مقداری هم که یاد گرفته بودم به خاطر وضع بد مالی از یادم دارد می رود

 

به گزارش هرمزگان نیوز، اکبر میثاقیان همواره حرف های جالبی برای گفتن دارد. او که چندی پیش از آلومینیوم هرمزگان استعفا داده بود حالا می گوید عادت کرده فی سبیل الله کار کند. حرف های او را که در خبرگزاری پانا منتشر شده، بخوانید:

 * همه قول می دهند، مرد عمل کجاست؟

تیم ما شرایط خوبی دارد و مشکل فنی و تکنیکی یا خدای ناکرده بدنی نداریم. قبلا به شما هم گفتم که اگر مشکل مالی نداشته باشیم مثل "بنز" بالا می آییم و لیگ برتری می شویم. در جلسات مختلفی که داشتیم قول حل مشکلات را دادند. همه قول می دهند ولی مرد عمل کجاست؟ این مشکلات باید حل شود. حتی اگر حل هم نمی شود، بیایند از این مشکلات کم کنند نه این که دست روی دست بگذارند تا تیم وقتی از کورس دور شد بعد به فکر بیافتند. مدیرعامل کارخانه قول داد تا مشکلات مرتفع شود.

 * وضع شهرداری بندرعباس از آلومینیوم بهتر است

با این همه مشکلاتی که هرمزگان دارد می بینید که هم شهرداری و هم آلومینیوم مدعی صعود به لیگ برتر هستند و اگر خدا کمک کند، استانی که هیچ وقت تیم لیگ برتری نداشته به یکباره 2 تیم دارند سهمیه لیگ برتری می گیرند. الان وقت کمک کردن است. اگر کسی احساس مسئولیت می کند بیاید جلو. این 2 تیم انصافا بازیکنان و مربیان خوبی دارند که با همه مشکلات جانانه کار کردند و مدعی هستند. این خودش شاهکاری است برای استان. البته وضعیت شهرداری بهتر از ماست....


ادامه مطلب
[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 14:37 ] [ مینووی ]
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با اشاره به روند کند پرداخت تسهیلات به متقاضیان نوسازی تاکسی گفت: در صورت برطرف شدن این مشکل، بقیه تاکسی ها تا پایان سال واگذار می شود.
  

به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در بیست و یکمین گردهمایی مجمع عمومی سالانه اتحادیه های تاکسیرانی کشور گفت: سهمیه ماهانه هر تاکسی 300 لیتر بنزین است که با این میزان افزایش به 360 لیتر در ماه می رسد.

هاشمی افزود: این سهمیه برای استفاده از کولر در فصلهای بهار، تابستان و پاییز است و رانندگانی که در این فصول از کولر استفاده نکنند با آنها برخورد می شود .

وی همچنین گفت: بیش از 121 هزار مسافربر شخصی برای ساماندهی، در سامانه این اتحادیه نام نویسی کرده اند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور افزود: با توجه به پایان نام نویسی مسافر برهای شخصی در این سامانه ، متقاضیان می توانند برای تحویل گرفتن تاکسی به سازمانهای تاکسیرانی محل زندگی خود مراجعه کنند .

هاشمی گفت: کیفیت بخشی به ناوگان حمل و نقل عمومی از برنامه های این اتحادیه است و به همین منظور امسال 15هزار جلد کتاب آموزشی رایگان بین رانندگان تاکسی توزیع شد و 100 هزار جلد نیز سال آینده توزیع می شود.

وی گفت: قرارداد نوسازی 25 هزار دستگاه با طرف خودروساز بسته شده است و تاکنون 5 هزار دستگاه نوسازی شده است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با اشاره به روند کند پرداخت تسهیلات به متقاضیان نوسازی تاکسی گفت: در صورت برطرف شدن این مشکل، بقیه تاکسی ها تا پایان سال واگذار می شود.

سهمیه هرمزگان از نوسازی ناوگان تاکسیرانی هزار و 200 دستگاه بود که تاکنون 400 دستگاه آن نوسازی شده است.

320 هزار دستگاه تاکسی در هزار شهر کشور فعال است که روزانه 30 میلیون سفر انجام می دهند.

72 درصد از تاکسی های کشور دوگانه سوز ، 22 درصد بنزین سوز و 6 درصد گازسوز است.

   
[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 14:14 ] [ مینووی ]

کاندیدای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: برائت کامل خود را از انتصاب به جریان انحرافی و افراد منتسب به آن اعلام می کنم.

به گزارش میناب نیوز،حسین رئیسی افزود:نظام جمهوری اسلامی رکن رکین آن اصل مترقی ولایت فقیه است و حضرت امام خمینی(ره) این اصل معطل مانده را از متون اسلامی بیرون کشیده و احیا کرد و هوشمندانه و حکیمانه نظامی را با مدل ولایت فقیه پایه گذاری و به شکلی زیبا معماری کرد.

وی اظهار داشت:اعتقاد ما همواره بر این است که اصل ولایت حتی فراتر از چارچوب قانون اساسی است گرچه در قانون اساسی این اصل هم ذکر شده و ما قانون اساسی را میثاق ملی می دانیم امام اعتقاد ما این است که اصل ولایت یک اصل اعتقادی است و جز باورهای اعتقادی ما است و حتی اگر در قانون هم در جاهایی دچار خلا و نارسایی شویم اختیارات ولی فقیه و حاکم اسلامی مشکل گشای حرکت نظام و انقلاب خواهد بود.

رئیسی ادامه داد:ولایت فقیه را ادامه دهنده مسیر نورانی انبیا و ائمه طاهرین در عصر غیبت می دانیم و بنا به فرمایش امام راحل(ره) ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است و همان ولایت و اختیارات توسط ولی فقیه به عنوان نایب عام امام زمان(عج) در عصر غیبت اعمال می شود.

وی گفت:در سال 85 به عنوان بخشدار سندرک در دولت نهم و در شهریور 86 به عنوان فرماندار میناب در دولت نهم منصوب و مشغول به خدمت شدم،که شاید این انتصاب سبب شده تا شائبه هایی در بعضی افراد به وجود آورد که بنده به گفتمان خاصی وابسته هستم در حالی این گونه نیست من از ابتدای ورود به مسایل سیاسی تنها گفتمانی را که مسیر حرکت خود قرار داده ام گفتمان حضرت امام و پس از رحلت امام عزیز مسیری است که توسط مقام معظم رهبری ترسیم شده و این مسیر را مسیر اصلی انقلاب و نظام می دانم و هر فرد،گروه و جریانی تا زمانی که در این مسیر نورانی حرکت می کند مورد قبول ،تایید و مورد حمایت است.

وی تصریح کرد:هیچ مسیری را به جز مسیر امام و رهبری نظام قبول ندارم و برائت کامل خود را از انتصاب به جریان انحرافی و افراد منتسب به آن اعلام می کنم و نه در زمان مسئولیت و نه پس از آن بنده هیچ گونه ارتباطی با این جریان نداشته و ندارم.

رئیسی بیان داشت:از افتخاراتم این است که یک بسیجی بوده و همچنان هستم و هر جا وجودم به درد نظام و انقلاب بخورد حاضرم فداکارانه و ایثارگرانه در این مسیر حضور پیدا کنم و به انجام وظیفه بپردازم.

 

مینووی :

آقای رئیسی یادش رفته چطوری یک شبه فرماندار میناب شد حالا که پای حساب و کتابه خودش را کنار کشیده خوب بود همان موقع که از سوی جریان انحرافی بعنوان فرماندار منسوب شدی بفکر این روزها هم می افتادی چقدر سگ دو میزدی تا برای احمدی نژاد برای بار دوم رای جمع کنی اسم احمدی نژاد و مشاعی که میشد هزارتا صلوات میفرستادی یا طرفدار ولایت فقیهی .  وجود شما فقط برای آموزگاری ساخته شده و بس دیگه بدرد هیچ جا نمیخوره . بخشداری سندرک و فرمانداری میناب چیکار کردی که حالا نماینده بشی چکار میکنی ...  یا بهمین حسین سالاری بگو یادش رفته زمانی که فرماندار سیریک بود چه سگ دو میزد برای جمع آوری رای برای احمدی نژاد .

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 14:8 ] [ مینووی ]

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان حامد شکوهی معاون حفاظت و امور اراضی بیان نمود در ادامه اجرای پروژه جایگزینی سوخت فسیلی بجای سوخت هیزمی در تاریخ ۸/۱۱/۹۰ تعداد ۱۴۰ دستگاه تنور گازی و بهمراه ۲۸۰ عدد سیلندر گاز ۱۱ کیلویی و ۱۴۰ عدد  بخاری برقی سه شعله و ۱۴۰ عدد چراغ گاز دو شعله بطور رایگان در بین۱۴۰خانوار روستاهای سر حور - کتوهنگ و شهر شیف کلاه بشاگرد توزیع شد .

معاون حفاظت و امور اراضی افزود اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان در راستای وظایف سازمان و بمنظور جلوگیری از بوته کنی و قطع اشجار جنگلی در سالهای ۸۶- ۸۷ و ۸۸  تعداد ۵۶۰ دستگاه تنور گازی و سیلندر گاز و بخاری برقی و چراغ گاز بطور رایگان در روستاهای شهرستان بشاگرد توزیع نموده است . 

ایشان افزود با توجه به استقبال روستائیان در سال جاری نیز تعداد اقلام فوق بین ۱۴۰ خانوار در روستاهای سرحور / کتوهنگ و شهر شیف کلاه توزیع گردید شکوهی اعتیار طرح جایگزینی سوخت مناسب در سال جاری را ۱۹۱۱۸۷۰۰۰ ریال از محل اعتبارات ملی طرح صیانت از جنگلهای جنوب ذکر کرد و اظهار امیدواری نمود با استفاده بهینه مردم گامی در جهت حفظ پوشش جنگلی برداشته شود . 

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 13:40 ] [ مینووی ]

بر اساس گزارش ندای بشاگرد :

باز هم گردنه های خاکی و سنگریزه دار بشاگرد جان تازه عروس را گرفت . به گزارش ندای بشاگرد در تاریخ  ۷/۱۱/۹۰ راننده خودرو پراید با همسرش عازم روستای ایرر بودند در گردنه میسر گوهران به روستای ایرر در اثر لغزندگی دچار سانحه گردید و همسر باردارش بعلت ضربه مغزی در دم جان باخت  راننده خودرو هم به علت ضرباب سطحی راهی بیمارستان میشود که حال وی خوب گزارش شده است.

گفتنی است مراسم تشیع پیکر این تازه عروس که بگفته مطلعین باردار نیز بوده در سکوت و بدون حضور حتی یک مسئول در زادگاهش برگزار گردید .

وجود جاده های کوهستانی و خاکی در بشاگرد هم ساله جان افراد زیادی از همنوعانمان را  در بشاگرد گرفته بدون اینکه مسئولین کاری انجام دهند . جا دارد مسئولین استانی و شهرستانی بخصوص نماینده  مجلس کمی بخود تکان دهند و مشکلات مردم را ببیند درسته که مرحومه از نقاط دور دست کشور هست ولی او نیز انسانی بوده که جانش در اثر  کم کاری مسئولین از دست داده آقای میر خلیلی جنابعالی که فقط بخاطر اینکه صندلی حوزه شرق در مجلس خالی نباشد ۴ دوره با رای همین مردم بشاگرد وارد مجلس شده ای با چه روئی برای تبلیغات دوره نهم به بشاگرد خواهی رفت هرچند رو که نیست سنگ پای قزوینه . لااقل تو را به همان جدت که همیشه بعنوان بهترین حربه برای جمع آوری آرائ مردم استفاده می کنی کمی از فکر پر کردن صندلی حوزه شرق بیرون بیا و بفکر مشکلات مردم باش  .  چندی پیش مرگ ۵ معلم مینابی کل ایران پیچید آیا این تازه عروس با بچه ۳ ماهه در شکمش انسان نبودند که به این سادگی از کنارش بگذریم .. آقای میر خلیلی .. نیم کیلو باش ولی مرد باش ..با تشکر از ندای بشاگرد

مدیریت وبلاگ مینووی این ضایعه دردناک را به تمامی بشاگردی های مقاوم و صبور و خانواده بازماندگان تسلیت می گوید .

 

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 13:21 ] [ مینووی ]

سید باقر موسوی با اشاره به اینکه مجوز از طرف اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان صادر می شود، گفت: تا زمان صدور مجوز طبق مصوبه استانداری هیچ شناوری حق تردد و جابجایی مسافر را در دریا نخواهد داشت.

  

به گزارش ایرنا مسعود سالاری روز شنبه در جلسه سامان دهی قایق های تفریحی مسیر بین جزایر قشم و هنگام که با حضور مقامات سازمان منطقه آزاد قشم و سایر مراجع ذیربط در محل دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد، افزود: استاندار به عنوان نماینده عالی دولت و فرماندار به عنوان نماینده دولت در شهرستان حفاظت از جان شهروندان، مهمانان و مسافران را سرلوحه وظایف خود قرار داده اند و در این راستا مسامحه و کوتاهی را تحت هرشرایطی برنمی تابند.

وی با اشاره به حادثه تلخ غرق شدن یک شناور در مسیر جزیره هرمز و بندرعباس در هفته گذشته و قربانی شدن 17مسافر، دستور ممنوعیت تردد شناورهای فاقد مجوز در خلیج فارس از سوی استاندار هرمزگان را تصمیمی بجا و منطقی خواند و گفت: متولی ارائه مجوز به شناورها در جزیره قشم تنها اداره بنادر و دریانوردی شهرستان قشم است و این اداره موظف است طبق معیارهای قانونی بعد از بازدید شناورها زمینه صدور مجوز تردد را برای آنها فراهم نماید.

فرماندار شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تجهیز کامل قایق ها به وسایل ایمنی از قبیل جلیقه نجات و ضرورت آموزش ناخدایان و ملوانان شد و همچنین بر ضرورت بیمه شدن قایق ها به عنوان یکی از شرایط اعطای مجوز تردد به آنها تاکید کرد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردری قشم نیز در این جلسه اعلام کرد که این اداره از روز یکشنبه آماده بازدید از قایق ها برای فراهم کردن زمینه صدور مجوز تردد به آنهاست.

سید باقر موسوی با اشاره به اینکه مجوز از طرف اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان صادر می شود، گفت: تا زمان صدور مجوز طبق مصوبه استانداری هیچ شناوری حق تردد و جابجایی مسافر را در دریا نخواهد داشت.

نماینده پایگاه دریابانی قشم نیز در این جلسه با اشاره به مصوبه شورای تامین شهرستان قشم اعلام کرد که طبق این مصوبه ماموران این پایگاه از تردد و جابجایی مسافران توسط شناورهای فاقد مجوز از اداره کل بنادر و دریانوردی استان جلوگیری خواهند کرد.

به گزارش ایرنا نمایندگان تعاونی های قایق داران جزیره هنگام واعضای شورای اسلامی روستای هنگام نیز در این جلسه نقطه نظرهای خود را درخصوص مسائل مطروحه بیان کردند.

   
[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 12:58 ] [ مینووی ]

حسین رنجبر که سابقا مدیرکل حراست استانداری هرمزگان بود، به تازگی مدیرکل حوادث غیرمترقبه استانداری هرمزگان شده است.

  

به گزارش خبرنگار هرمزآنلاین، حسین رنجبر مدیر کل سابق استانداری هرمزگان، به تازگی به مدیرکلی ستاد حوادث غیرمترقبه استان منصوب شده است.

حکم رنجبر برای تصدی این سمت صادر شده و چون این مجموعه با سرپرستی اداره می شد، وی کار خود را نیز در این ستاد آغاز کرده است.

ستاد حوادث غیرمترقبه در هر یک از استان های کشور مسئول سازماندهی و مدیریت بر برنامه های راهبردی مدیریت و کنترل بحران های مختلف است و در استانی نظیر هرمزگان که هر از چندگاهی یک حادثه غیرطبیعی، آن را دستخوش بحران می کند می تواند یکی از مهمترین مجموعه های ستادی استانداری هرمزگان باشد.

حسین رنجبر تا پیش از این مسئولیت حراست استانداری هرمزگان و شهرداری بندرعباس در دوره شهرداری منصور آرامی را بر عهده داشت و برای مدتی نیز معاون فرماندار بندرعباس شد.

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 12:55 ] [ مینووی ]

به دنبال درج  خبری در سایت خبری هرمزگان نیوز با عنوان  "تشکیل استان خلیج فارس این بار به مرکزیت بندرلنگه"که در آن آمده است؛ نماینده غرب هرمزگان به جای آنکه خود را از اتهام سنگینی همچون "انجام توافقات پشت پرده برای الحاق پارسیان و بستک به منطقه لارستان" مبرا کند، روز گذشته سخن از استانی به نام خلیج فارس آنهم به مرکزیت بندر لنگه به میان آورده است،احمد جباری نماینده مردم غرب استان به این خبر واکنش نشان داده است.

به گزارش جرون نیوز به نقل از هرمزآنلاین:جباری گفته است:موضع واقعی ما همان موضعی است که در دیدار با رئیس جمهور و حدود سه هفته قبل در حضور نمایندگان عضو فراکسیون گمرک مجلس اظهار کردم، در آن دیدار با تاکید بر ضرورت یکپارچگی استان هرمزگان، جدا کردن گوشه ای از استان را موجب سرخوردگی مردمان این منطقه و دلسردی آنان دانستم و از شخص رئیس جمهور خواستم که اگر اعتباری برای توسعه و پیشرفت کشور وجود دارد و اگر بنا دارید برنامه ریزی در این زمینه انجام دهید، همین اعتبارات و برنامه ها را در دل وضعیت کنونی انجام دهید.

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 12:53 ] [ مینووی ]

سیدمصطفی ذوالقدر، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، درآیین افتتاح پست 63/230کیلوولت  برق "دریا" که با حضور معاون وزیر نیرو و استاندارهرمزگان برگزار شد، نسبت به عدم تخصیص بودجه لازم وعقب ماندگی طرح های عمرانی استان به انتقاد پرداخت.

به گزارش جرون نیوز:این نماینده بندرعباس با بیان اینکه عقب ماندگی طرح های توسعه استان نتیجه سیاست های انقباضی است ،از ابراهيم عزيزي معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رييس جمهوری به شدت انتقاد کرد. وی به دلیل تشابه اسمی استاندار هرمزگان با معاون رییس جمهور بلافاصله این موضوع را یادآورشد و افزود: البته جناب آقای عزیزی استاندار هرمزگان عزیز ما هست به شرط آنکه پیام ما را به آن عزیزی برساند. نماینده مردم بندرعباس در همین راستا یادآورشد: حتی پول 600میلیونی برای مساجد که با زحمت زیاد مجوز آن را گرفتیم به استان داده نشد که جادارد در این زمینه مساعدت لازم مبذول گردد. ذوالقدر همچنین به شوخ گفت: در سالگرد مرگ" ادیسون"دریکی از کشورها به احترام وی یک دقیقه را خاموشی اعلام کردند که بنده به شوخی گفتم ؛ ما هرروز به احترام ادیسون خاموشی داریم!

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 12:50 ] [ مینووی ]

استاندار هرمزگان از دست اندركاران برگزاری جشن های دهه فجر خواست،مراقب باشند آیین های این دهه به ستاد تبلیغاتی كاندیدهای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی تبدیل نشود.

به گزارش جرون نیوز :ابراهیم عزیزی در نشست ستاد هماهنگی جشن های دهه فجر افزود: كاندیداها و مدیران دولتی نباید اجازه دهند كه به برنامه ها برچسب جهت گیری های گروهی و جناحی و سیاسی و باندی بخورد و این شائبه به وجود آید كه یك دستگاه امكانات خود را به منظور خاصی به كار گرفته است. وی تاكید كرد: در جریان جشن های دهه فجر نباید زمینه خدشه وارد شدن به بی طرفی ،عدالت و رعایت قانون در حوزه مسائل انتخاباتی وارد شود. نماینده عالی دولت در استان هرمزگان مردمی بودن این جشن ها را مهمترین ارزش این مناسبت برشمرد و اضافه كرد:برای تحقق حضور مردم ،راهكارهایی مانند محله محوری ،توجه به برگزاری جشن های دهه فجر در روستاها و استفاده از امكانات دستگاههایی مانند آموزش و پرورش و مساجد باید در اولویت قرار گیرد. عزیزی خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامی از مساجد آغاز شد و تداوم آن نیز به بركت مساجد بود و به همین دلیل فاصله گرفتن از مساجد را باید یك زنگ خطر جدی قلمداد كرد و لذا می طلبد در ایام برگزاری جشن های پیروزی انقلاب ، مساجد پایگاه اصلی برگزاری برنامه ها باشند.

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 12:49 ] [ مینووی ]

رییس هیات نظارت از رد صلاحیت ها می گوید

 رییس هیات نظارت انتخابات دلیل رد صلاحیت 15نفرازمجموع 17کاندید رد صلاحیت شده هرمزگانی را استناد به ماده 28 بند یك قانون انتخابات مصوب مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است.

 به گزارش جرون نیوز به نقل از ایرنا:حجت الاسلام محمد علی معصومی افزود: ازكل افراد تایید نشده یك نفر بدلیل عدم احراز ویك نفرهم انصراف داد و بقیه هم براساس ماده 28 بند یك قانون انتخابات مصوب مجلس شورای اسلامی صلاحیت آنها تایید نشد.وی تصریح كرد: در حوزه انتخابیه بندرعباس 19نفر ثبت نام كرده كه پس از كسر دونفر بدلیل عدم احراز و انصراف به 17نفر رسید وازاین تعداد 9نفر رد صلاحیت شدند وهشت نفرتایید شدند، درحوزه انتخابیه میناب 12نفر ثبت نام كرده كه دو نفر رد صلاحیت و10نفر تایید صلاحیت شدند و بندرلنگه هشت نفر ثبت نام كرده كه چهار نفررد صلاحیت وچهارنفر تایید صلاحیت شدند. رییس هیات نظارت بر انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان یادآورشد: دربین تایید صلاحیت شدگان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان هرمزگان دو زن از حوزه انتخابیه بندرعباس و میناب به چشم می خورد.

شایان ذکر است: بند یک تا سه ماده 28 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي عنوان می دارد؛ انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام بايد داراي شرايط زير باشند:

1 - اعتقاد و التزام عملي به اسلام و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران.

2 - تابعيت كشور جمهوري اسلامي ايران.

3 - ابراز وفاداري به قانون اساسي و اصل مترقي ولايت مطلقه فقيه.

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 12:47 ] [ مینووی ]

تین نیوز: 43 کیلومتر از باند دوم بزرگراه بندرعباس- خمیر - بندرلنگه و عسلویه دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

این جاده به علت ارتباط با منطقه پارس جنوبی و نوار ساحلی تاثیر زیادی در توسعه اقتصادی ، اشتغالزایی و رونق صید و صیادی دارد.
مدیر کل راه و ترابری هرمزگان گفت: برای ساخت 43 کیلومتر از باند دوم بزرگراه بندرعباس- خمیر - بندرلنگه و عسلویه 36 میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه شد.
خداداد مقبلی افزود: ساخت این بزرگراه به طول 450 کیلومتر با اعتبار 350 میلیارد تومان از سال 88 آغاز شد.

 وی گفت: در صورت تامین اعتبار ، ساخت ادامه این مسیر در دستور کار قرار می گیرد.

 مدیر کل راه و ترابری هرمزگان گفت: 24 کیلومتر از باند دوم بزرگراه بندرعباس – رودان و کهنوج نیز با هزینه 21 میلیارد تومان در دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد.

باند دوم بزرگراه بندرعباس – رودان و کهنوج به طول 130 کیلومتر به علت کوهستانی بودن یکی از مسیرهای پرتردد و سانحه خیز هرمزگان است.
خداداد مقبلی گفت: 41 کیلومتر باقی مانده این بزرگراه تا انتهای حوزه استحفاظی هرمزگان در صورت اختصاص اعتبار 41 میلیارد تومان ، سال 92 به بهره برداری می رسد.
وی گفت: هرمزگان هزار و 500 کیلومتر بزرگراه نیاز دارد که تاکنون بیش از 450 کیلومتر آن ساخته شده است.
مدیر کل راه و ترابری هرمزگان گفت: 330 کیلومتر بزرگراه نیز با اعتبار 256 میلیارد تومان در دست ساخت است.
مقبلی افزود: برای ساخت 720 کیلومتر بزرگراه باقی مانده 650 میلیارد تومان نیاز است. وی گفت: در دهه فجر امسال 42 طرح با هزینه 122 میلیارد و 800 میلیون تومان به بهره برداری می رسد.
ساخت راه روستایی ، روکش آسفالت و ایمن سازی جاده ها ، بهسازی و ساخت بزرگراه ها از جمله این طرح هاست.
طول شبکه راه های هرمزگان 6 هزار کیلومتر است.

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 11:53 ] [ مینووی ]
شنيده ها حاكي است كه عمده افراد رد صلاحيت شده در هرمزگان به آراي هيات هاي نظارت و اجرايي اعتراض كرده اند. از ميان 15 نفري كه صلاحيت شان براي هيات هاي نظارت در استان هرمزگان احراز نشده است، 12 تن با اعتراض قانوني، در حال پيگيري موضوع هستند.

به گزارش خبرنگار هرمزآنلاين، از ميان دو رد صلاحيت شده در شرق هرمزگان، يكي از آنها كه سابقا در مجموعه مديريتي استان داراي سمت بوده به اين راي هيات نظارت اعتراض كرده و در حال پيگيري موضوع است.

در مركز استان و از ميان 9 نفري كه رد صلاحيت شده اند، شش تن به آراي هيات نظارت اعتراض كرده اند و به روش هاي قانوني در حال پيگيري پرونده خودشان هستند احتمال تائيد صلاحيت برخي از اين افراد با راي و نظر نهايي شوراي نگهبان وجود دارد.

در غرب استان نيز از ميان 4 كانديدايي كه رد صلاحيت شده بودند، سه تن به نتيجه احراز صلاحيت شان اعتراض داشته اند كه با مراجعه به هيات هاي نظارت استان و پس از اعتراض كتبي، در حال پيگيري براي اثبات صلاحيت خود براي كانديداتوري در انتخابات مجلس شوراي اسلامي در دوره نهم هستند.

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 11:33 ] [ مینووی ]
بشاگرد نیوز : جلسه ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر صبح دیروز یکشنبه به ریاست رضا ملانسب فرماندار شهرستان بشاگرد در محل فرمانداری این شهرستان باحضور مسولین ادارات برگزار شد .در این جلسه فرماندار شهرستان بشاگرد برهرچه باشکوه تر برگزار شدن برنامه های این دهه تاکید کرد وگفت :۱۵برنامه فرهنگی -هنری و ورزشی در این ایام ازسوی ستاد دهه مبارک فجر در این شهرستان برگزار میشود .وی نواختن زنگ انقلاب در مدارس -بازدید از خانواده شهدا -غبارویی مزار شهدا -رژه موتور سوران -مسابقه دومیدانی -طناب کشی  -برگزاری دعای ندبه وکمیل -ایستگاه صلواتی را ازمهمترین این برنامه ها عنوان کرد.رضاملانسب از به بهره برداری رسیدن ۲۸پروژه عمرانی در دهه مبارک فجر خبرداد وگفت این پروژه با اعتبار پنجاه ویک میلیارد وششصد وبیست شش میلیون ریال دراین دهه به بهربرداری می رسند .وی مهمترین این طرح ها سالن ورزشی روستاهای درنگ مدو وبیخ کهنو -دبیرستان شبانه روزی گوهران -مدرسه راهنمایی شش کلاسه درنگ مدو وساختمان اداره برق عنوان کرد .فرماندار بشاگرد گفت از این پروژه ها ۱۱پروژه مربوبط به حوزه دهیاری با اعتبار یک ملیارد وششصد وپنجاه میلیون می باشد .درادامه کمیته های ۱۴گانه ستادگرامی داشت دهه مبارک فجر برگزار شد وحجه السلام صابر پروین ریس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان بشاگرد به عنوان ریس ستاد دهه مبارک فجر انتخاب شد.

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 10:59 ] [ مینووی ]

ه گزارش هرمزگان نیوز به نقل از کیهان، این افراد گفتند: اداره مسكن و شهرسازی جاسك در جاسك وجود دارد. اما مسئول و رئیس ثابت و تمام وقت ندارد.

بنابراین ادعا مسئول اداره مسكن و شهرسازی جاسك هفته ای دو روز، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ها هر هفته در محل اداره حضور دارد و بقیه روزهای هفته در شهرستان میناب و سیریك به عنوان مسئول مشغول است.

این افراد افزودند: ما مردم برای انجام كارهای جزئی و ساده مثل یك امضاء برای استعلام باید صبر كنیم تا جناب رئیس در روز مشخص شده به جاسك بیاید یا باید هزینه ای متحمل شویم به شهرستان میناب مراجعه كنیم.

این تعداد از اهالی جاسك اظهار داشتند: مسئول و مدیركل مسكن و شهرسازی جاسك باید به مشكلات ما مردم جاسك رسیدگی كند. لذا مدیران استانی باید یك مسئول ثابت كه به طور تمام وقت در اداره حضور داشته باشد به جاسك معرفی كنند.

اهالی جاسك گفتند: در آن دو روزی هم كه جناب رئیس مسكن و شهرسازی جاسك در محل اداره حضور دارند با مردم برخورد خوبی ندارد و كار مردم را امروز فردا می كند. لذا، از فرماندار جدید جاسك كه فردی مردم دار و دلسوز و ارزشی نیز هست درخواست داریم این مشكل ما را به صورت ویژه و ضرب العجل رسیدگی و حل كند.

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 10:53 ] [ مینووی ]

به گزارش ایرنا سردار احمد سوداگر شنبه در مراسم پایانی دومین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس در میناب هرمزگان افزود: سایر كشورهای حاشیه خلیج فارس هم می توانند با چندین شناور تنگه هرمز را ببندد و این اقدام دست اولی برای ایران نیست و ایران در صورت خروج بیگانگان از منطقه امنیت كشورهای حاشیه خلیج فارس را تضمین می كند.

وی ادامه داد: چنانچه كشورهای غربی مانند آمریكا و انگلیس و بیگانگانی كه دم از امنیت كشورهای حاشیه خلیج فارس می زنند واقعا نگران این موضوع اند، جمهوری اسلامی امنیت كشورهای حاشیه خلیج فارس را تضمین می كند.

سردار سوداگر گفت :حضور امریكا و كشورهای بیگانه همیشه منشاء ناامنی درمنطقه بوده و با حضورشان در كشورهای عراق و افغانستان براین ناامنی افزوده اند.

وی در خصوص جنگ تحمیلی نیز گفت: زمان صورت جنگ را برای نسل جوان تغییر داده و لذا جوانان تنها تصوری كه از این دوران دارند این است كه آهنگران نوحه می خوانده و بقیه حمله می كردند.

سوداگر تصریح كرد: دفاع مقدس زندگی اجتماعی شیرینی بود كه اكنون حسرت آن روزهایی را می خورم كه صمیمیت و برادری در بالاترین درجه خودش بود.

وی با اشاره به اینكه دشمن نمی داند اگر حمله نظامی كند، چه اقدامی رخ خواهدداد، اظهار داشت: قطعا در صورت هر گونه اقدام همه مردم دربرابر بیگانه خواهند ایستاد.

وی اظهار داشت: دشمن پتانسیل الهی وانرژی خداوندی مردم را نمی شناسد كه مانند دوران دفاع مقدس خودشان را به آب و آتش می زنند.

این سردار دوران دفاع مقدس خاطر نشان كرد: هركشور و ملتی كه نبرد كند و از نبرد فیزیكی پیروز بیرون آید ، خودش را در برابر حملات و جنگ های بعدی مصون كرده است.

دومین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس از روز گذشته در میناب هرمزگان با حضور مدیران استانی و محلی آغاز شد و به مدت دو روز ادامه داشت

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:47 ] [ مینووی ]

'جعفر زیرراهی' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با رایزنی های انجام شده بانك توسعه اسلامی در پروژه های آب منطقه ای استان سرمایه گذاری می كند.

وی افزود: بهره مندی از منابع مالی خارجی و منابع بخش خصوصی روند اجرایی طرح های مهم و زیر بنایی را تضمین می كند و سرعت اجرای طرحها افزایش می یابد .

زیرراهی خاطرنشان كرد: هشت درصد بانك توسعه اسلامی متعلق به ایران است و می توان از كمكهای مالی این بانك با سود بسیار كم در اجرای طرحهای عمرانی استفاده كرد .

این مقام مسوول ابراز امیدواری كرد كه برای دیگر طرحهای سدسازی در هرمزگان نیز از منابع مالی بانك توسعه اسلامی استفاده شود .

وی گفت: مبلغ توافقنامه امضاء شده یكصد و هفت میلیون یورو برای احداث سد سرنی، خط انتقال آب و تصفیه خانه سد است كه 87 میلیون یورو آن توسط بانك توسعه اسلامی و 20 میلیون یورو توسط دولت جمهوری اسلامی ایران پرداخت می شود .

زیرراهی با اشاره به اینكه سد سرنی در فاصله 23 كیلومتری جنوب شرق میناب شامل ساخت سد، خط انتقال و تصفیه‌خانه است، افزود: حجم مخزن این سد 61 میلیون مترمكعب است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان تصریح كرد: از 28.5 میلیون مترمكعب توان تنظیمی این سد 19.5 میلیون مترمكعب در راستای استفاده شرب و 9 میلیون مترمكعب نیز برای استفاده زیست محیطی و كشاورزی اختصاص می‌یابد.

[ دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 9:44 ] [ مینووی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در اين وبلاگ سعي ميشود اخبار ؛ مسائل ؛ مشكلات و تنگناهایی كه بر سر راه رشد و شكوفايي شهرستان های شرقی استان هرمزگان قرار دارد بررسي و تبادل نظر گردد و نظرات كارشناسي عزيزان را مورد تجزيه و تحليل قرار دهيم البته توانمنديهاي این شهرستانها را هم بازگو مي كنيم مديريت سايت بر این مهم واقف است که بدون مشارکت و همکاری مردم هیچ کار و ایده ای به پیش نخواهد رفت پس بمنظور هر چه پر بار تر شدن مطالب این وبلاگ از تمامي عزيزان که می توانند ما را یاری نمایند عاجزانه تقاضا دارد با نقطه نظرات سازنده خود ما را ياري نمائيد . با تشكر
مديريت سايت
minoovi
امکانات وب

RSS

POWERED BY

BLOGFA.COM


خطاطي نستعليق آنلاين
استخاره آنلاین با قرآن کریم