پایگاه خبری - تحلیلی مینووی minoovi
اخبار شهرستان های شرق هرمزگان ( میناب - رودان - جاسک - سیریک - بشاگرد ) 
قالب وبلاگ

آیا جدال سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی و حسین رئیسی باز هم این بار میر خلیلی نماینده ادوار گذشتته مجلس را روی صندلی سبز بهارستان می نشاند ؟ آیا مردم شرق هرمزگان با وجود کهولت سن آقای میر خلیلی و کارنامه ضعیفش در مجالس قبلی باز هم به او رای میدهند ؟ آیا واقعا" میر خلیلی نوبت نطق های خود را به دیگر نمایندگان می فروخت ؟ آیا میر خلیلی واقعا" برای پر کردن صندلی حوزه شرق هرمزگان به مجلس می رفت ؟ کاندیداهای فعلی چقدر می توانند خواسته های مردم را برآورده کنند ؟ آیا سید عبدالکریم هاشمی با داشتن تجارب مدیریت اجرایی در بالاترین نهاد سیاسی استان می تواند مشکلات مردم شرق هرمزگان را برآورده کند ؟ آیا حسین رئیسی که آموزگار مدرسه ای در توتنگ سندرک بوده و سابقه چندانی در مدیریت اجرایی ( ۶ ماه بخشدار سندرک و ۵/۲ سال فرماندار میناب ) ندارد می تواند وکیل موفق مردم شرق هرمزگان باشد ؟ اینها سوالاتیست که در اذهان خیلی از مردم حوزه شرق هرمزگان می گذرد ... مردم چگونه باید به فردی که به مجلس می فرستند اعتماد کنند در حالی که او حتی به خود اجازه نمی دهد در مجلس از حقوق موکلین خود دفاع کند و گستاخانه وقتی که برای دفاع از حوزه شرق در اختیارش می باشد به سایر نمایندگان می فروشد // چطور می شود به کسی اعتماد کرد که هدفش از رفتن به مجلس فقط پر کردن صندلی مجلس می باشد // آیا مشکلات مردم شرق هرمزگان حل شده که نیازی به مطرح کردنش در مجلس نیست . آیا آقای میرخلیلی که از من نوعی بشاگرد را بهتر می شناسد نمی دانست که مردم بشاگرد با چه مشکلات و کمبودهایی دست و پنجه نرم میکنند .. آیا نمی دانست که مردمی که به حرمت سید بودنش به او رای داده اند انتظار دارند که سطح زندگیشان و امکانات موجود در شهرشان مانند سایر مناظق کشور باشد / آقای میر خلیلی ۱۸ سال بودن در مجلس سالهای زیادیست  در این ۱۸ سال حضور جنابعالی چند تا کارخانه در شهرهای شرقی هرمزگان راه اندازی شد که جوانان بشاگردی - مینابی - رودانی و جاسکی و سیریکی مجبور نشوند در شهرهای قشم و کیش و بندرعباس و عسلویه دور از خانواده  باشند  / آقای میر خلیلی حسن ها ـ احمدها - فاطمه ها و هزاران دختر و پسر جوانی که تازه ازدواج کرده اند چرا باید همسران جوان خود را تنها بگذارند و آواره شهرهای دیگر به پی جستجوی کار بروند / جرا باید کشاورزان ما بخاطر قیمت کم محصولات کشاورزی هر ساله متضرر شوند کدام کارخانه تولیدی کدام کارخانه بسته بندی کدام کارخانه تبدیلی در شهرهای ما وجود دارد که کشاورزان با خیال راحت محصول خود را به کارخانه تحویل دهند تا کی باید کشاورز محصولات خود را به نصف قیمت به تعدادی دلال خدا نشناس بدهند / چرا باید مردم استان هرمزگان که مرزنشین هستند بجای تبادل کالا با سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان شغل اصلیشان  قاچاق گازوئیل باشد / چرا باید جوانان هرمزگان باید بعنوان بذهکار و شرور در جامعه شناخته شوند // چون شما نمایندگان خواستید مردم چیزی نفهمند تا شماها از آنها سوء استفاده کنید چون شماها به جای دفاع از حق و حقوق مردم حق  و حقوق آنها را فروختید / چون بود و نبود جنابعالی در مجلس فرقی نمی کرد / چون هدفت کسب درآمد بود چون می خواستی روی صندلی سبز مجلس بشینی حالا به چه قیمتی خدا داند /  حال دوباره انتخابات مجلس شروع شده و جنابعالی در تکاپوی رسیدن مجدد به مجلس // اینکه به هدفت برسی یا نه بدست همین مردمی هست که ۱۸ سال به ریش آنها می خندیدی و فقط در مراسمات عزای آنها حاضر می شدی چون دوست داشتی همیشه مردم را غصه دار و عزا دار ببینی  .........

مردم حوزه شرق این را بدانند که اگر با هم نشویم دوباره قضیه مجلس هشتم پیش خواهد آمد و آنوقت افسوس و پشیمانی سودی نخواهد داشت // ۳۲ سال از پیروزی انقلاب می گذرد و ما ۳۲ سال از بقیه شهرهای ایران عقبتریم نگذارید این عقب ماندگی به ۳۶ سال برسد ...

 

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 11:13 ] [ مینووی ]

صبح ساحل، ورزشی _ دونماینده فوتبال هرمزگان درپایان هفته بیستم نتایج دلخواه هواداران خود رابه دست نیاوردند. شهرداری بندرعباس درخانه مقابل ابومسلم خراسان با تساوی یک بریک متوقف شد تا رده دوم جدول را از دست بدهد و با یک اختلاف امتیاز درمکان سوم گروه الف قرار گیرد. تیم آلومینیوم المهدی هرمزگان که همه خیال می‌کردند که این تیم درخوزستان کارسختی ندارد وبه راحتی آب‌خوردن استقلال صنعتی را شکست خواهد داد با دوگل شکست خورد تا آن روی بد سکه برای این تیم نمایان شود.

تیم آلومینیوم المهدی با وجود این شکست همچنان صدرنشین گروه «ب» این رقابت‌هاست وفاصله امتیازیش هم با تیم دوم جدول که گهرزاگرس است 8 امتیازمی‌باشد. امیدرسیدن به لیگ برتر آنهم به طور مستقیم همچنان باقی است واین امید حتی کمرنگ هم نشده است. در روزی که آلومینیوم مقابل حریف خوزستانی خودش شکست را پذیرفت ماشین‌سازی تبریز رقیب اصلی آلومینیوم هم درتهران به تیم ته جدولی کاوه تهران باخت تا فاصله 9 امتیازی آلومینیوم با این تیم همان 9 امتیاز باقی بماند.

گهرزاگرس که این روزها خود را بعنوان یک مدعی معرفی می‌کند درهفته بیستم درخانه گل‌گهر سیرجان را شکست دادتا با این پیروزی بالای سرماشین‌سازی قرار گیرد. شاگردان اکبرمیثاقیان درهفته بیست‌ویکم درخانه میزبان نساجی مازندران هستند که سه امتیاز این دیدار برای آن‌ها حساس‌ترین سه امتیاز لیگ می‌تواند به حساب آید. آلومینیوم اگربتواند نساجی را با شکست بدرقه کند بیشترین راه صعود آن هم به طور مستقیم به لیگ برتر را پیموده است.

طوفان زرد هرمزگان درهفته‌های بیست‌ودوم و بیست‌وسوم دوبازی خارج از خانه دارد که درهفته‌ بیست‌ودوم بازی مقابل برق شیراز نسبت به هفته بیست وسوم که با شهرداری یاسوج دیدار می‌کند بازی آسان‌تری خواهدبود وسه امتیاز مقابل برق شیراز برای این تیم هم حیاتی است.

تیم شهرداری بندرعباس هم درهفته بیستم نتوانست خواسته هواداران خود رابرآورده سازد ومقابل تیم خداداد عزیزی ابومسلم خراسان سه امتیاز بگیرد. تساوی مقابل ابومسلم جایگاه دوم جدول را از نارنجی‌پوشان گرفت اما این تیم هم‌چنان امید دارد که بتواند به عنوان تیم دوم خودرا مطرح کند وبه پلی‌آف برسد. درحال‌حاضر تیم شهرداری بندرعباس با 36 امتیاز درمکان سوم جدول ایستاده است وفاصله‌اش با پیکان صدرنشین که 40 امتیاز دارد به عدد 7 رسیده است. شهرداری درهفته بیست‌ویکم می‌تواند در تهران با ارائه یک بازی منطقی حداقل یک امتیاز از پیکان صدرنشین بگیرد تا هم‌اینکه فاصله‌اش را با این تیم کم کند وهم با یک روحیه‌ای مناسب در دوبازی هفته‌های بیست ودوم و بیست وسوم که درخانه مقابل صنعت ساری وشهرداری اراک بازی دارد دوباره به جایگاه دومی خود باز گردد.آنچه که در پایان این گزارش می‌توان به آن اشاره کرد حمایت دوباره مسوولان وهواداران هرمزگانی از این دوتیم است. حمایتی که می‌تواند آلومینیوم المهدی هرمزگان را به لیگ برتر آن هم به طور مستقیم وشهرداری را به پلی‌آف لیگ برتر برساند. هواداران هرمزگانی در دیدار شهرداری وابومسلم خراسان کمی کم‌لطفی کرده بودند وزیاد از این تیم حمایت نکرده بودند اما این هواداران باید بدانند که حمایت جانانه آن‌هاست که می‌تواند آلومینیوم وشهرداری را به لیگ برتر برساند.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:25 ] [ مینووی ]

صبح ساحل، اجتماعی _ معاون مناطق خشک و نیمه خشک سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: واگذاری امور مربوط به منابع طبیعی و آبخیزداری به بخش خصوصی در اولویت کار این سازمان است. "گرشاسبی" در گردهمایی سیاست‌گذاری احیا ، توسعه و بهره‌برداری محصولات غیر چوبی و بازنگری دستورالعمل ممیزی مرتع در بندرعباس افزود: سیاست سازمان واگذاری 90 درصد اختیارات به مدیران کل استان‌ها است . وی ادامه داد: اقتصادی کردن مرتع و گیاهان دارویی با اولویت بهره‌برداری توسط بهره‌برداران فعلی در دستور کار سازمان قرار دارد. وی با بیان اینکه بهره‌برداری بیش از حد از مرتع تخلف است خاطرنشان کرد: چرای زودرس ، دام مازاد، دام فاقد پروانه به مراتع ضربه می‌زند و نوعی تخلف است. معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: مطابق با قانون افزایش بهره‌وری باید سالانه 3 میلیون واحد دام از سطح مراتع کشور کاهش یابد که نیازمند برنامه‌ریزی برای دستیابی به این هدف است. گرشاسبی به فعالیت صندوق توسعه بخش کشاورزی اشاره کرد و بر استفاده بهره‌برداران از ظرفیت‌های این صندوق برای تولید گیاهان دارویی از مراتع ......


ادامه مطلب
[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:22 ] [ مینووی ]

صبح ساحل، اجتماعی _ از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1391 آن دسته از دفترچه های درمانی تامین اجتماعی که فاقد شماره ملی باشند، از درجه اعتبار ساقط شده  و درهیچ یک  از مراکز طرف قرارداد و مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی قابل پذیرش نخواهد بود.  

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان با اعلام این خبرگفت:در دفترچه های درمانی جدید، بیمه شدگان براساس شماره ملی شناسایی می شوند ومفهوم شماره سریال از شماره اختصاص یافته به هر فرد بیمه شده، به شماره اختصاص یافته به هر برگ از دفترچه های درمانی تغییر کرده است و دفترچه های درمانی جدید تامین اجتماعی ترکیب 18 رقمی شامل شماره ملی،کد شعبه، شماره جلد و شماره صفحه می باشند. سید فاضل حیدری بلوکی با اشاره به اینکه دفترچه هایی که فاقد شماره ملی باشد تا پایان فروردین ماه 91 دارای اعتبار خواهند بود، افزود: بیمه شدگان تامین اجتماعی باید تا قبل از پایان مهلت اعلام شده با مراجعه به شعب تامین اجتماعی نسبت به تعویض دفترچه های درمانی خود اقدام نمایند. وی خاطرنشان کرد: همچنین درتمامی مراکز طرف قرارداد، درج و ارسال شماره سریال جدید به ازای همان برگ دفترچه به صورت کاغذی یا مکانیزه الزامی خواهد بود. مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان گفت: برای تسهیل ورود اطلاعات توسط مراکز طرف قرارداد، شماره سریال هر برگ به صورت بارکد درقسمت بالای همان برگ چاپ شده ومراکز می توانند با استفاده از بارکد خوان نسبت به ورود آن شماره اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: این اقدام به منظور شناسایی دقیق تر نسخ و جلوگیری ازسوء استفاده های احتمالی از دفترچه های درمانی وهمچنین مقدمات اجرای طرح حذف دفترچه های درمانی صورت پذیرفته است.


[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:21 ] [ مینووی ]

صبح ساحل، اقتصادی _ استمرار پدیده خشكسالی در هرمزگان پیامدهای منفی را برای ساكنان این استان به همراه داشته است.

این روزها در حالی كه برخی استانهای همجوار زمستان برفی را تجربه می كنند در استان هرمزگان وجود گرد و غبار را به خوبی می توان روی مژه های اهالی، گلهای تازه روییده خیار، بادمجان و برگهای گلهای آفتاب گردان زینتی مشاهده كرد. یكی از كشاورزان با سابقه بندرعباس می گوید: بیش از یك 10 سالی می شود كه هر سال تنها شاهد ریزش چند ساعت باران این رحمت الهی هستیم.

منصور امیری اضافه كرد: امسال كه تنها افزون بر سه هفته به پایان آن باقی مانده برخلاف سالهای گذشته همین چند ساعت باران را نیز ندیده ایم. یكی از عشایر كوچنده از غرب استان كرمان كه اطراف حاجی آباد را برای گذراندن زمستان دامهایش انتخاب كرده نیز ابراز داشت: اگر باران نبارد زادو ولد گوسفندانش با مشكل مواجه می شود.

منوچهر احمد یوسفی بااشاره به گله گوسفندش كه در دامنه یكی از كوههای اطراف متوقف شده اند ادامه می دهد: بارانی نباریده كه علفی سبز شود و یا بوته گیاهی برگ بیاورد تا گوسفندان را به چرا ببریم. عده ای از عشایر كوچنده ....


ادامه مطلب
[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:18 ] [ مینووی ]

صبح ساحل، سیاسی _ رییس ستاد انتخابات ومعاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان گفت:رای اولی ها با حضور خود در پای صندوق های رای اولین انتخابات خود را جشن می گیرند.

گل محمد بامری در گردهم آیی روابط عمومی های استان هرمزگان با اشاره به اینكه همه شرایط برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی آماده است افزود: حدود 950 هزار نفر در هرمزگان واجد شرایط رای دادن هستند كه 10 هزار نفر را رای اولی ها تشكیل می دهند. معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان خطاب به برگزار كنندگان نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان داشت: همه شرایط را برای جشن بزرگ رای اولی فراهم سازید تا اولین خاطره آنان از انتخابات شیرین باشد. معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان با ابراز اینكه جوانان كشور با دست یابی به دانش هسته ای قدرت و توانشان را در دست یابی به علم و دانش به رخ جهانیان كشیده اند، خاطر نشان ساخت:در طول عمر نظام اسلامی همیشه مردم در صحنه ها حاضربوده و از نظام و انقلاب دفاع كرده اند. بامری با اشاره به اینكه شعار های انقلاب در طول 33 سال گذشته تغیری نكرده است گفت: كمترین نظام و كشوری را می توان یافت كه در طول گذر زمان شعارهای اولیه اش تغییر نكرده باشد. وی ادامه داد: دوام و بقاء نظام بسته به پشتیبانی و حمایت مردم از آن است و كشور با اتكا به مردم توانسته به دست آوردهای بزرگی رسیده و پیشرفت های علمی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی بزرگی دست یابد. بامری با اشاره به اینكه حوادث منطقه ، شمال افریقا و كشورهای اسلامی به نوعی نشات گرفته از انقلاب اسلامی مردم ایران است افزود: استكبار از گسترش نفوذ اسلام در جهان هراس فراوان داشته و برای اینكه بتواند جلوی آنرا گیرد به هر اقدامی دست می زند.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:17 ] [ مینووی ]

برنامه نمایش زنده لباس زنانه‌ در بندرعباس و رونمایی از یک ژورنال لباس که گفته می‌شود مدل‌های ارائه شده در آن با حجاب و بومی سنتی است، با حضور مسئولان اداره ارشاد و چند دستگاه دیگر برگزار شد.

 

به گزارش هرمزگان نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علی مریدی‌زاده در حاشیه رونمایی از یک ژورنال لباس که با اجرای زنده نمایش لباس همراه بود، اظهار داشت: برخلاف خیلی‌ها که بر این عقیده‌اند که چادر مشکی افسردگی می‌آورد باید گفت که این نظریه از طرف روانشناسان رد شده است و بر این عقیده‌ایم که چادر کماکان حجاب برتر است.

وی با بیان اینکه چادر، بانوان را مصون نگه می‌دارد، گفت: ژورنالی که امروز از آن رونمایی می‌شود دومین ژورنال یکی از طراحان مد و لباس فعال در بندرعباس است.

به گفته وی، لباس‌های این مجموعه تلفیقی از لباس‌های مدرن با لباس‌های سنتی بومی و ایرانی است که در آنها حجاب رعایت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد: این اداره کل از لباس‌های ایرانی و فاخر باحجاب حمایت می‌کند.

از نکات جالب توجه پیرامون این برنامه حضور مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

از طرف مجری و هم‌چنین مدیرکل ارشاد هرمزگان بارها از طراح و تشکیلات برگزار کننده که یکی از مزون‌های بندرعباس است، تقدیر شد.

اجرای تک‌نوازی پیانو توسط یکی از بانوان نوازنده و تقدیر از دست‌اندرکاران تهیه ژورنال مذکور به دست مسئولان ارشاد و آموزش و پرورش از دیگر نکات جالب توجه این مراسم بود.

ژورنال مذکور که نسخه اول آن سال گذشته رونمایی شد در واقع دربر دارنده جدیدترین کارهای طراح یاد شده است.


[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:15 ] [ مینووی ]

صادرات شتر به خارج از كشور ارز آوري مناسبي براي دولت بدنبال دارد.

فرماندار شهرستان بندر سيريك گفت:  30 نفر شتر با دو فروند لنج  از اسكله چند منظور شهرستان بندر سيريك به كشور امارت متحده عربي ( دبي ) صادر شد.

 احمد شباني افزود : صادرات اين 30 نفر شتر براي كشور بيش از 90 هزار دلار ارز آوري دارد كه با  توجه  موقعيت و مستعد بودن پرورش شتر در شهرستان بندر سيريك صادرات شتر به كشورهاي حوزه خليج فارس مي توان ضمن اشتغال زايي جاي گزيني مناسبي براي كالاهاي نفتي محسوب شود.  

وي خاطر نشان كرد: اين پنچمين محموله صادرات شتر در سال جاري است كه از محل اسكله چند منظوره شهرستان صورت ميگيرد.

شباني ابراز داشت: شهرستان سیریک از لحاظ آمار جمعیتی دارای تعداد 5000 نفر شتر و  500نفر بهره بردار است و بیشتر شترهای شهرستان سیریک شترهای شیری ، گوشتی و سواری (نوع جماز) میباشند. این نوع شترجزو شتران سواری و بارکش است که نام های رواحیه ، جماز و پرنده معروف است این شتر کم پشم و بسیار تندرو است و به طوری که در ساعت حدود 35 تا 45 کیلومتر راه میرود. بیشترین مراکز عمده شتر در شهرستان سیریک روستاهای پالور ، زیارت حسن آباد ، جیفری ، پگو ، گز و میشی هستند.

نماينده عالي دولت در شهرستان بندر سيريك بيان كرد:تا كنون تعداد 130 نفر شتر به كشور امارات متحده عربي ( دبي ) صادره شده است كه اميد است با توجه به تقاضاي خريد شتر اين تعداد تا پايان سال جاري به 200 نفر برسد.

شباني اضافه كرد: احداث ایستگاههای خدمات شترداری  ،تامین آب شرب بهداشتی ، ثبت مشخصات شتران ، پلاک کوبی ، سمپاشی و ضد عفونی خوراک دام ، اعطاء تسهیلات بلاعوض و بلند مدت به شترداران و تاثیر خدمات دهی بر کاهش تصادفات جاده ای ، افزایش درصد زاد و ولد ، افزایش وزن  ،تولید گوشت و کاهش بیماریها  باعث بالا بردن درآمد اقتصادی شترداران و میل و رغب آنها به توسعه و ساماندهی این حرفه خواهد شد.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:12 ] [ مینووی ]
از سوی وزارت اطلاعات اعلام شد
جزئیات انهدام باند شرارت در شرق کشور

خبرگزاری فارس: وزارت اطلاعات اعلام کرد که یک باند شرارت در شرق کشور با تلاش مستمر اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) و همکاری دلاورانه نیروی انتظامی در استان سیستان و بلوچستان شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه و درگیری مسلحانه متلاشی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، یک باند شرارت در شرق کشور با تلاش مستمر اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) و همکاری دلاورانه نیروی انتظامی در استان سیستان و بلوچستان شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه و درگیری مسلحانه در عصر روز سه‌شنبه ۲/۱۲/۹۰ سرکرده این باند به نام بلوچ لاشاری به همراه ۲ نفر از همدستانش به هلاکت رسیده و ۲ نفر دیگر دستگیر شدند.

شرور پندوک بلوچ لاشاری با شرور معدوم عمید محمد بامری معروف به عیدک در جهت شرارت، حمل و توزیع مسلحانه مواد مخدر، گروگانگیری، راهبندان، سرقت مسلحانه، ایجاد رعب و وحشت، درگیری با نیروی انتظامی،مشارکت و مرتکب جنایات هولناکی در منطقه شرق کشور شده است که تاکنون ۷۰ نفر را به قتل رسانده‌اند.

سرکرده این باند شرارت، پس از کشته شدن شرور عیدک بامری اقدام به تشکیل باند مسلح نموده که ضمن برقراری ارتباط با قاچاقچیان بین‌المللی و انتقال محموله‌های سنگین مواد مخدر به داخل کشور، به توزیع مسلحانه در سطح کلان مبادرت نموده است.

 بر اساس همین گزارش، اعضاء این باند با گروهک تروریستی منافقین نیز در راستای ورود خروج عناصر و عوامل گروهک از مرزهای شرق کشور و اقدامات خرابکارانه در استان سیستان و بلوچستان از طریق سر پل نفاق خارج کشور در ازاء دریافت کمک‌های مالی و تسلیحاتی همکاری داشته است.

شرور بلوچ لاشاری در سال ۷۴ به جرم حمل نارنجک جنگی از سوی نیروی انتظامی دستگیر و بازداشت می‌شود که پس از فرار از زندان به خارج از کشور متواری می‌گردد.

وی پس از ورود به کشور در تور اطلاعات سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار گرفته و طی درگیری مسلحانه به هلاکت می‌رسد.

در این عملیات یکی از دلاور مردان نیروی انتظامی به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:4 ] [ مینووی ]
همزمان با اعلام کاندیدای تائید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان26 کاندیدای نمایندگی مجلس از هرمزگان فعالیت تبلیغاتی خود را آغاز کردند. کاندیدای نمایندگی مجلس در هرمزگان از سه حوزه انتخابی غرب، شرق و مرکز استان وارد مجلس شورای اسلامی می شوند. از حوزه مرکز استان(بندرعباس، حاجی آباد، قشم، خمیر و ابوموسی) سه نماینده، از حوزه شرق هرمزگان(میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد) یک نماینده و از حوزه غرب هرمزگان(بندرلنگه، بستک و پارسیان) یک نماینده وارد مجلس شورای اسلامی می شوند. در حالیکه ماراتن رقابت های انتخاباتی مجلس نهم از امروز آغاز شده است در آخرین لحظات رییس ستاد انتخابات هرمزگان طی گفتگویی با ایسنا جمع دیگری را که پیش از این در حضور به این رقابت ها منع شده بودند به جمع رقیبان افزوده شدند تا شور انتخاباتی در هرمزگان رنگ و بوی تازه یی بگیرد. به گزارش ایسنا گل محمد بامری رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: از 39 کاندیدای ثبت نام شده در استان دو نفر انصراف داده و یک نفر به حوزه دیگر انتقالی گرفته است و از مجموع 36 نفر ثبت نام شدگان فقط 26 تن از شورای نگهبان تایید صلاحیت گرفتند. به گفته بامری در حوزه بندرلنگه احمد جباری، محمد نصوری، علیرضا کامرانی، رضا سدیدپناه و محمد رحمان شناس تایید شدگان این حوزه هستند و نیز محمد رحیمی شهواری، سیدعبدالحسین میرخلیلی، کورش زمانی، مهدی افشاری، حسین رییسی، محسن ابراهیمی، سید علی میرخلیلی، عبدالنبی حسین پور، مرتضی زارعی، سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی و افسانه رضازاده مهرجو ، یازده کاندیدای تایید صلاحیت شده برای رقابت در حوزه میناب ،جاسک ورودان توسط شورای نگهبان خواهند بود. برپایه این خبر از جمله کاندیداهایی که شانس حضور در رقابت های حوزه های بندرعباس، ابوموسی، خمیر و حاجی آباد به مرکزیت بندرعباس یا فته اند: محمد آشوری تازیانی،منصور آرامی، سید مصطفی ذوالقدر،موسی مولاپرست تازیانی، زیبا اقبالی،محمدصادق افتتاحی، ابوالقاسم جراره، مهران شاهی، و زیبا اقبالی فینی می باشند. در همین حال وزير كشور از موافقت با تغيير حوزه انتخابيه 73 نفر خبر داد. مصطفي محمد نجار گفت: از ميان 97 نفري كه براي تغيير حوزه انتخابيه درخواست داده بودند با درخواست 73نفر موافقت صورت گرفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور وی اظهار داشت: زمان رسمي تبليغات نامزدهاي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي از ساعت هشت صبح روز پنج شنبه چهارم اسفندماه آغاز و تا ساعت هشت صبح روز پنج شنبه 11 اسفندماه ادامه خواهد داشت كه اميدواريم رقابت نامزدها اتحاد و انسجام وحدت اسلامي و حضور گسترده مردم را به همراه داشته باشد. وي با بيان اينكه حدود هزار حوزه انتخابيه اصلي و فرعي در سراسر كشور براي برگزاري انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در نظر گرفته شده اظهارداشت : در 10 درصد از اين حوزه ها مرحله اخذ رأي انتخابات به صورت رايانه اي خواهد بود. وزير كشور همچنين گفت: در اين دوره از انتخابات بيش از 48 ميليون نفر حائز شرايط لازم براي شركت در انتخابات هستند. محمدنجار همچنين در خصوص لايحه افزايش تعداد نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: براساس قانون اساسي لايحه اي را براي افزايش 20 نفر به تعداد نمايندگان مجلس شوراي اسلامي تقديم نمايندگان مجلس كرديم ولي آنها با اين لايحه موافقت نكردند. برگزاري انتخابات مجلس نهم در 47 هزار شعبه اخذ راي رئيس ستاد انتخابات كشور اعلام كرد: نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در بيش از 47 هزار شعبه اخذ راي در سراسر كشور برگزار مي شود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشوربه نقل از باشگاه خبرنگاران، سيدصولت مرتضوي اعلام كرد: آخرين اقدام ستاد انتخابات كشور طبق جدول زمانبندي ، توزيع تعرفه ها و ملزومات عمومي روز راي گيري در استان هاست. وي افزود: تعرفه ها، صندوق هاي آرا، مهرها و ديگر ملزوماتي كه براي روز راي گيري ضروري است به اندازه لازم آماده شده و در اختيار ستادهاي انتخابات استان ها قرار گرفته است. مرتضوي گفت: بر اساس قانون، شوراي نگهبان موظف است به اعتراض داوطلباني كه به عناوين مختلف صلاحيتشان تاييد نشده است در مدت 7 روز رسيدگي و نتايج آن را تا پايان روز اول اسفند به ستاد انتخابات كشور اعلام كند. وي افزود: اين ستاد نيز موظف است تا دوم اسفند فهرست داوطلبان تاييد صلاحيت شده را به ستادهاي انتخابات استان ها و فرمانداران مراكز حوزه هاي انتخابيه اعلام كند.مرتضوي اضافه كرد: فرمانداران مراكز حوزه هاي انتخابيه نيز موظفند در فرصتي يك روزه تا سوم اسفند ، فهرست نامزدهاي تاييد صلاحيت شده را با استفاده از امكانات و رسانه هاي گروهي به ويژه از طريق آگهي منتشر كند. وي گفت : نامزدهاي تاييد صلاحيت شده نيز از چهارم اسفند مي توانند فعاليت هاي مجاز تبليغاتي خود را در مهلتي هفت روزه آغاز كنند.رئيس ستاد انتخابات كشور اظهارداشت: در دو استان خراسان رضوي و كردستان ، همزمان با برگزاري نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي ، انتخابات ميان دوره اي مجلس خبرگان رهبري نيز برپا مي شود.مرتضوي خاطرنشان كرد : انتخابات ميان دوره اي مجلس خبرگان رهبري در اين استان ها در همان شعب انتخابات مجلس شوراي اسلامي اما در صندوق هاي جدا برگزار مي شود .
[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:2 ] [ مینووی ]

صبح ساحل، سیاسی _ با آغاز موعد فعالیت قانونی تبلیغات داوطلبان نمایندگی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، كاندیداها در شهرهای هرمزگان با راه اندازی ستادهای ثابت و همچنین نصب پوستر های خود در میادین اصلی شهرها عملا به صحنه آمدند. با نزدیك شدن قطار انتخابات به ایستگاه آخر خود و در نخستین ساعات اغاز فعالیت قانونی ، هواداران داوطلبین در تكاپوی ایجاد ستادهای ثابت خود در مراكز شهرها می باشند. نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و طرفداران آنها با فرا رسیدن موعد قانونی تبلیغات، تكاپوی خود را با توزیع بروشور و نصب تراكت برای جلب آرای شروع كرده اند. موعد قانونی تبلیغات این انتخابات كه از 27 بهمن آغاز شده است تا 24 ساعت قبل از ساعت شروع اخذ رای ادامه خواهد داشت. در استان هرمزگان از سه حوزه نمایندگی تعداد 26نامزد تایید صلاحیت شده برای راهیابی به مجلس نهم به میدان امده رقابت خود را اغاز كرده اند. به گفته رییس ستاد انتخابات استان هرمزگان نشست های توجیهی لازم برای نامزدهای این دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان برگزار شده است . گل محمد بامری افزود: از سه حوزه نمایندگی بندرعباس ، بندرلنگه و میناب بعنوان حوزه های اصلی انتخابات در مجموع پنج نفر در این دور نیز به مجلس راه می یابند. به گزارش رسیده از شهرهای حاجی آباد ، جاسك ، میناب ، سیریك ، رودان ، قشم ، كیش ، بندرلنگه ، پارسیان ، بستك ، چارك ، خمیر نیز برخی از كاندیداها ستادهای تبلیغاتی خود را در نخستین ساعات اغاز تبلیغات رسمی دایر كرده اند.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:1 ] [ مینووی ]

سرانجام تائید صلاحیت کاندیداها پس از گذشت دو ماه به پایان رسید و از صبح پنجشنبه ماراتن تبلیغاتی کاندیداها برای تصاحب پنج کرسی در هرمزگان آغاز شد.

به گزارش هرمزگان نیوز به نقل از مهر، تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستانها و روستاهای استان هرمزگان همچون سایر استانها فضای خاصی را به وجود آورده است، نصب پوسترها، توزیع تراکت ها، کارتها، برپایی شعب تبلیغاتی در روستاها و محلات مختلف شهرها نشان از تلاش نامزدها برای جلب آرای مردم و تصاحب یک کرسی از پنج کرسی سهمیه استان را دارند.

26 نامزد تائید شده از سوی شورای نگهبان در هرمزگان از اولین ساعات آغاز تبلیغات سعی کرده اند با نصب پوستر و توزیع تراکتهای زندگینامه و برنامه ها و شعارهای انتخاباتی خود، به نوعی از زمان مشخص شده بهترین استفاده تبلیغاتی را ببرند.

بازار گرم انتخاباتی در اتوبوس و تاکسی

این روزها بحث انتخابات و کاندیدای مورد نظر در سرویسهای حمل و نقل عمومی شهری از جمله تاکسی و اتوبوس داغ داغ است، کافی است تا یک بار با تاکسی ....


ادامه مطلب
[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 10:0 ] [ مینووی ]

صبح ساحل، سیاسی _ معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی استانداری هرمزگان از راه اندازی کمیسیون تحول اداری داخلی در استانداری خبر داد.

ساسان مبینی دهکردی  از راه اندازی کمیسیون تحول اداری داخلی در خانواده استانداری خبر داد و اضهار داشت: این کمیسیون شامل مجموعه استانداری وسازمانهای تابعه آن میباشد.وی اضافه کرد این کمیسیون اولین جلسه خود را روز شنبه مورخ 26/12/90 با حضور اعضا برگزار می کند.

وی گفت: تدوین، برسی وکنترل شاخصهای اختصاصی و عمومی استانداری بر عهده این کمیسیون می باشد که امیدواریم با تشکیل منظم جلسات به اهداف مورد نظر دست یابیم.

معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی استانداری هرمزگان تحلیل تغیرات شاخصهای اختصاصی و عمومی برای تعیین  نقاط ضعف و قوت سازمان و همچنین ارائه کار جهت بهبود نقاط ضعف را از کارهایی دانست که بر اهمیت این کمیسیون می افزاید.مبینی بیان داشت: ارتقا کار آمدی سیستم اداری استانداری و تعیین چشم انداز  در این زمینه می تواند به عنوان  نتیجه  نهایی تشکیل جلسات و تلاش مجموعه کارکنان باشد.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 9:32 ] [ مینووی ]

چندی پیش بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان شاهرودی اردوی راهیان نور در محور گرمسار به سمنان ۱۴ نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرآنلاین؛ علت حادثه خوب آلودگی راننده اتوبوس اعلام شد. با این حال، اعتراضاتی به نحوه اردو بردن دانش آموزان پس از این حادثه شنیده شد. اما مانند آتش سوزی خوابگاه چابهار حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که آموزش و پرورش مسئول این موضوع نیست.

او در حاشیه نشست هیات دولت درمورد کشته و مجروح شدن دانش آموزان و معلمان در سفرهای راهیان نور گفت: "درمورد این حوادث من مسئول نیستم، از مسولان حمل و نقل دراین رابطه بپرسید."

پایگاه اطلاع رسانی دولت از قول وزیر چنین نقل کرده است: "من در جریان حوادث هستم؛ می دانم برخی از این حوادث به دلیل اشکال فنی خودرو و اشتباه راننده رخ داده است."

اظهارات وزیرآموزش وپرورش درحالی مطرح می‌شود که دانش آموزان دوم متوسطه به دلیل گذراندن واحد عملی درس آمادگی دفاعی درقالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیانی جنوب اعزام می‌شوند.

شاید همین کم توجهی ها باعث شد تا عبدالرضا ترابی نماینده مردم گرمسار اعلام کرد که اجباری بودن اردوی راهیان نور باید حذف شد و خانواده ها از فرستادن فرزندانشان خودداری کنند. او دراین باره به ایلنا گفت: "وزارت آموزش وپرورش وقتی دانش آموزان دختر را به سفرهای راهیان نور اعزام ‌می‌کند باید سرپرست آن‌ها را ازآقایان تعیین کند تا توانایی برخورد با راننده در مواقعی که خارج از مقررات و ضوابط عمل ‌می‌کند را داشته باشند. وزیر آموزش و پرورش باید نسبت به وقوع حوادث در سفرهای راهیان نور پاسخگو باشد. والدین دانش آموزان کشته شده نیز خواستار رسیدگی وزیر آموزش و پرورش در قبال این حادثه و اهمال کاری به وجود آمده هستند‌."

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 9:14 ] [ مینووی ]
آفتاب: مدير كل دفتر سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت، با اشاره به فعاليت افراد غيركارشناس در زمينه ارائه خدمات مشاوره‌اي تاكيد كرد: ضروري است اشخاصي كه قصد ازدواج با يكديگر دارند، به مراكز و افراد واجد صلاحيت مراجعه و پاسخشان را از اشخاصي بگيرند كه در اين زمينه تجربه دارند، حرفه‌اي هستند و با فرهنگ، آداب و رسوم ما به خوبي آشنايند.

دكتر عباسعلي ناصحي درباره نقش مشاوره‌هاي پيش از ازدواج در كاهش آمار طلاق در كشور اظهار كرد: ازدواج‌هاي بدون آگاهي قبلي از جمله معضلات فراگير در ميان جوانان ماست، بويژه ازدواج‌هايي كه بر اساس تصميم‌هاي ناگهاني و عشق‌هاي زودگذر بنا مي‌شوند.

وي ادامه داد: اغلب اين زوجين، پس از گذشت مدت زماني از زندگي كه چندان هم طولاني نيست با يكديگر دچار مشكل مي‌شوند. به هر حال برخي تصور مي‌كنند يكديگر را دوست دارند و اين دوست داشتن براي تشكيل يك زندگي مشترك كافي است. در صورتي كه اين گونه نيست و يك ازدواج موفق به مولفه‌هاي گوناگوني نياز دارد.

ناصحي با بيان اين ‌كه «علاقه» تنها يكي از عوامل دخيل در امر ازدواج است، اظهار كرد: به هر ميزان آگاهي پيش از ازدواج بالاتر و شناخت طرفين از روحيات يكديگر و مسائل بعد از ازدواج بيشتر باشد، احتمال اين‌ كه بعد از ازدواج اختلافي پيش بيايد، كمتر است.

وي ادامه داد: از جمله راهكارهاي افزايش اين آگاهي، مشاوره‌هاي تخصصي ازدواج است. اگر اين مشاوره‌ها به صورت علمي، حرفه‌اي و تخصصي انجام و به نتيجه مشاوره نيز توجه شود، مي‌تواند نقش مهمي را در كاهش مشكلات پس از ازدواج بازي كند.

مدير كل دفتر سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت، درباره مناسب‌ترين مراجع براي ارائه اين خدمات گفت: متاسفانه زماني كه نيازي در جامعه به وجود مي‌آيد، اگر به نحو مناسبي به آن رسيدگي نشود، پاسخ‌هاي غلط پيدا مي‌كند. افرادي هستند كه صلاحيت لازم را ندارند، اما در اين زمينه فعاليت مي‌كنند و مشاوره مي‌دهند و ممكن است با ارائه مشاوره‌هاي غلط بر بار مشكلات بيفزايند.

وي افزود: بنابراين ضروري است اشخاصي كه قصد ازدواج با يكديگر دارند، به مراكز و افراد واجد صلاحيت مراجعه كنند و پاسخشان را از اشخاصي بگيرند كه در اين زمينه تجربه دارند، حرفه‌اي هستند و با فرهنگ و آداب و رسوم ما به خوبي آشنايند.

به گزارش ایسنا،ناصحي درباره چگونگي برخورد با مراكز غيرمجاز ارائه خدمات مشاوره‌اي گفت: برخورد با اين مراكز در حوزه وظايف وزارت بهداشت نيست و بر عهده نهادهاي امنيتي و انتظامي است. البته اگر مركز غيرمجازي شناسايي شده كه اقداماتش مخل سلامت افراد جامعه بوده است، وزارت بهداشت آن‌ها را به مراجع قضايي معرفي كرده است.
[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 9:12 ] [ مینووی ]

فارس: مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: در هفته جاری 2 سیستم بارشی یکی از سمت جنوب و یکی از سمت شمال در کشور فعال است که سیستم بارشی جنوب امروز و فردا تأثیر دارد.

عبدالرضا امیدوار شهری اظهار داشت: امروز بارش متناوب در استان‌های ایلام، لرستان، خوزستان، چهار‌محال بو ختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، اصفهان و کرمان و بارش پراکنده در استان‌های کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، تهران، قزوین، البرز، زنجان، ایلام، کردستان، آذربایجان شرقی و غربی خراسان شمالی، جنوبی و رضوی، سمنان و یزد و هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز در استان‌های ایلام، خوزستان، کرمان و سیستان و بلوچستان باد شدید و گرد و خاک داریم.

امیدوار شهری افزود: در روز یکشنبه در استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان و خراسان رضوی بارش پراکنده و در چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان، بوشهر، اصفهان، یزد، مرکزی، همدان، گلستان، مازندران، سمنان، خراسان شمالی و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی عنوان کرد: در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان یاد شدید همراه با گرد و خاک داریم.

وی با بیان اینکه دوشنبه پدیده جوی خاصی وجود ندارد، گفت: در روز سه‌شنبه بارش پراکنده در استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و لرستان پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری خاطرنشان کرد: در روز چهارشنبه در استان‌های‌ آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم و چهارمحال و بختیاری بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان گفت: این هفته دو سیستم بارشی یکی از سمت جنوب و یکی از سمت شمال در کشور فعال است که سیستم بارشی جنوب امروز و فردا تأثیر دارد و سیستم بارشی از سمت شمال از روز سه‌شنبه به بعد فعال خواهد شد.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 9:11 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: مشاور عالی استاندار هرمزگان گفت: احداث کتابخانه‌های مرجع و تخصصی در این استان ضرورت دارد و یکی از برنامه‌های مهم استانداری به حساب می‌آید.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی علامه‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای فرهنگی نمایشگاه کتاب برای استان هرمزگان، اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه کتاب در هرمزگان فرصت خوبی را برای دسترسی مردم هرمزگان به بسیاری از کتاب‌ها فراهم کرده و مردم می‌توانند بسیاری از کتاب‌های مورد نیاز خود را از طریق این نمایشگاه تامین کنند.

وی با اشاره به استقبال مناسب مردم از نمایشگاه کتاب هرمزگان، افزود: اگر این نمایشگاه در زمان مناسب‌تری برگزار می شد قطعا استقبال بیشتری از آن صورت می‌گرفت اما با این وجود مردم فرهنگ دوست و اهل مطالعه هرمزگان استقبال بسیاری خوبی از نمایشگاه داشته‌اند.

مشاور عالی استاندار هرمزگان ادامه داد: در مجموع برگزاری نمایشگاه حرکت فرهنگی بسیار خوبی در استان محسوب می‌شود و چنین حرکت‌هایی همواره مورد حمایت دستگاه سیاسی و اجرایی استان هرمزگان قرار خواهد گرفت.

علامه‌زاده در ادامه با تاکید بر احداث کتابخانه‌های مرجع در هرمزگان، بیان داشت: احداث کتابخانه‌های مرجع و تخصصی در هرمزگان یکی از برنامه‌های مهم دستگاه ارشد اجرایی استان محسوب می‌شود که در این راستا احداث کتابخانه تخصصی خلیج فارس یکی از برنامه‌های مهم استانداری هرمزگان و دستگاه‌های فرهنگی این استان است.

وی گفت: استانداری هرمزگان اعلام آمادگی خود برای انعقاد تفاهمنامه‌ای با وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین امور خارجه برای برگزاری کنفرانس تخصصی خلیج فارس، احداث کتابخانه خلیج فارس و همچنین ایجاد مرکز نگهداری اسناد تاریخی خلیج فارس را به این وزارتخانه ها اعلام کرده و در صورت امضای این تفاهمنامه دبیرخانه این کنفرانس همانند جشنواره‌های فرهنگی و هنری خلیج فارس در استان هرمزگان راه‌اندازی خواهد شد.

مشاور عالی استاندار هرمزگان بیان داشت: همچنین استانداری هرمزگان آمادگی خود را برای برگزاری کنفرانس علمی و پژوهشی خلیج فارس همزمان با 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، که سال پیش نیز در هرمزگان برگزار شده بود به وزارت امور خارجه اعلام کرده و در صورت موافقت وزارت خارجه این کنفرانس بار دیگر در هرمزگان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت مناسب مطالعه کتاب‌های غیر درسی در هرمزگان، اذعان داشت: این مسئله نشان دهنده علاقه مردم هرمزگان و همچنین اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مطلوب فرهنگی در استان هرمزگان است و خوشبختانه دغدغه مطالعه کتاب در میان مردم هرمزگان ایجاد شده است.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 9:10 ] [ مینووی ]

دستگيري”عبدالمالک ريگي” از تروريست‌هاي جنوب شرق ايران پس از ماه‌ها تلاش گسترده نيروهاي اطلاعاتي، نظامي و امنيتي کشور سرانجام در چهارم اسفند ماه سال هزار و سيصد وهشتاد و هشت، موجي از شادي و اميد به هموطنانمان به ويژه مردمان جنوب شرق کشور بخشيد.
در اين ميان نقش بي‌بديل و راهبردي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در عمليات رهگيري هوايي هواپيماي مسافربري حامل عبدالمالک ريگي، بي شک در فرجام خوش اين ماجرا تاثير عميق و بسزايي داشت. آنجا که غيورمردان نيروي هوايي (اعم از کارکنان آفند و پدافندهوايي) و فرمانده با تدبير اين نيرو به ويژه خلبانان هواپيماي فانتوم که مسئوليت مستقيم رهگيري هوايي عمليات شبانه را بر عهده داشتند، با اقتدار هوايي، تيزبيني و شهامت کم نظير خود، اميد واهي دشمنان اين مرز و بوم را با فرود اجباري هواپيماي حامل ريگي به يأس مبدل کردند. اما کتاب”در چنگال عقاب” با نثري شيوا و روايتي جذاب، ماجراي رهگيري شبانه و ترسيم لحظات پراضطراب عمليات رهگيري هوايي هواپيماي مسافربري حامل عبدالمالک ريگي در حريم هوايي ايران را از زمان برخاستن از فرودگاه بين‌المللي امارات تا رسيدن به مرز هوايي ايران و سپس اجبار به فرود آن در فرودگاه بين‌المللي بندرعباس را با پافشاري همه جانبه فانتوم‌هاي نيروي هوايي روايت مي‌کند؛ هواپيمايي (هواپيماي حامل ريگي) از اولين دقايق رهگيري بدون توجه به اخطارهاي پدافند هوايي قرارگاه خاتم الانبيا (ص) و خلبانان هواپيماي شکاري رهگير، تصميم به عدم فرود در فرود گاه‌هاي ايران گرفته بود؛ به طوري که با سرپيچي از پذيرش دستور خلبان شکاري رهگير مبني بر فرود اجباري در فرودگاه بين‌المللي بندرعباس، همچنان با سماجت به مسير خود در دالان پروازي ايران ادامه مي‌داد که در نهايت با تدبير خاص فرماندهي نيروي هوايي ومديريت خوب فرماندهي پايگاه نهم شکاري بندرعباس و شکيبايي خلبانان هواپيماي شکاري پس از حدود دو ساعت و نيم تعقيب وگريز درآسمان، سرانجام با حرکت قهرآميز خلبانان هواپيماي شکاري مجبور به فرود در فرودگاه بين‌المللي بندرعباس شد.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 9:6 ] [ مینووی ]
برخی همچون موسی قربانی و جمشید انصاری اصلا ثبت نام نکردند و برخی دیگر همچون اقبال محمدی و نادر قاضی پور رد صلاحیت شده​اند. کدام یک از نمایندگان مجلس هشتم، در رقابت نهمین دوره حضورندارند؟
به گزارش مشرق، در میان اسامی 3299 نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس نهم، اسامی61 نفر از نمایندگان کنونی دیده نمی​شود. برخی همچون محمدتقی رهبر و سیدحسین هاشمیان به دلیل کبر سن، شرط نامزدی در انتخابات -حداکثر 75 سال- را از دست داده​اند. برخی همچون موسی قربانی و جمشید انصاری اصلا ثبت نام نکردند و برخی دیگر همچون اقبال محمدی و نادر قاضی پور رد صلاحیت شده​اند.به نوشته این خبر، اسامی 61 نماینده​ این دوره مجلس که در رقابت آتی به هر دلیل حضور ندارند، از این قرار است:

1- فاطمه آجرلو (کرج)

2- سیداحمد آوایی - خوزستان (دزفول)

3-محمود احمدی بیغش - مرکزی (شازند)

4- بهمن اخوان - مرکزی (آشتیان / تفرش)

5- علی اکبر اولیاء - یزد (صدوق / یزد)

6-جمشید انصاری - زنجان (زنجان / طارم)

7- شکور اکبرنژاد - آذربایجان شرقی (آذر شهر / اسکو / تبریز)

8- سید رضا اکرمی - تهران

9- عبدالناصر ایزدی - گلستان (گرگان)

10- محمدتقی بختیاری - کرمان (بافت)

11- سیروس برنابلداچی - چهار محال بختیاری (بروجن)

12-محمدعلی پرتوی - آذربایجان غربی (سردشت / پیرانشهر)

13-نصراله ترابی قهفرحی - چهار محال بختیاری (شهرکرد)

14-فریدون حسنوند - خوزستان (اندیمشک)

15- علی‌اصغر حسنی - فارس (خنج / لارستان)

16- حسین حسنی بافرانی -اصفهان (نائین)

17- سید شریف حسینی - خوزستان (اهواز)

18- خلیل حیات مقدم - خوزستان (امیدیه / بندرماهشهر / هندیجان)

19- محمدحسین حیدریان - کرمانشاه (سنقرکلیایی)

20- سلمان خدادادی - آذربایجان شرقی (ملکان)

21- سید احمدرضا دستغیب - فارس (شیراز)

22- محمدعلی دلاور - خراسان رضوی (درگز)

23- فرهاد دلق‌پوش - گیلان (آستارا)

24- عزت‌الله دهقانی - لرستان (ازنا / دورود)

25- محمدقیوم دهقانی - سیستان و بلوچستان (ایرانشهر / بنت / سرباز / لاشار)

26- امین‌حسین رحیمی - همدان (ملایر)

27- عبدالله رستگار - گلستان (گنبد کاووس)

28- محمدتقی رهبر -اصفهان (اصفهان)

29- سیروس سازدار - آذربایجان شرقی (جلفا / مرند)

30- محمدمهدی شهریاری - خراسان شمالی (بجنورد / جاجرم)

31- سید شهاب‌الدین صدر – تهران

32- محمد ضابطی طرقی -اصفهان ( بادرود / خالدآباد / قمصر / نطنز / طرقرود )

33- شهریار طاهرپور - همدان (تویسرکان)

34- عبدالرضا مرادی استان فارس شهرستان های ممسنی

35- جعفر علی‌پور بهزادی - چهار محال بختیاری (لردگان)

36- رضا علی‌زاده آذربایجان شرقی (ورزقان)

37- محمدامین فرج‌زاده - هرمزگان (ابوموسی / بندرعباس / حاجی‌آباد / قشم)

38- پیمان فروزش - سیستان و بلوچستان (زاهدان)

39- نادر قاضی‌پور - آذربایجان غربی (ارومیه)

40 -موسی قربانی - خراسان جنوبی (قائنات)

41- عبدالجبار کرمی - کردستان (دیواندره / سنندج / کامیاران)

42- محمدعلی کریمی - کرمان (راور)

43- علی کریمی فیروزجایی - مازندران (بابل)

44- سید احمد لطفی آشتیانی - مرکزی (اراک / کمیجان)

45- داود محمدجانی - فارس (آباده / بوانات / خرمبید)

46- اقبال محمدی - کردستان (سروآباد / مریوان)

47- جلال محمودزاده - آذربایجان غربی (مهاباد)

48- صمد مرعشی - گیلان (رودبار)

49- غلامحسین مسعودی ریحان - آذربایجان شرقی (اهر / هریس)

50- مصطفی مطورزاده - خوزستان (خرمشهر)

51- علی مطهری - آذربایجان شرقی (شبستر)

52- سید حاجی محمد موحد - خوزستان (بهبهان)

53- سید فاضل موسوی - زنجان (خدابنده)

54- احمد مهدوی ابهری - زنجان (ابهر / خرمدره)

55- محسن نریمان - مازندران (بابل)

56- مجید نصیرپور سردهائی - آذربایجان شرقی (سراب)

57-سعدالله نصیری قیداری - زنجان (زنجان / طارم)

58- محمدابراهیم نکونام -اصفهان (خوانسار / گلپایگان)

59- ابوالفتح نیکنام - مازندران (تنکابن / رامسر)

60- گئورگ وارطان - نمایندگان اقلیت (اقلیت‌های دینی / مسیحیان ارامنه شمال کشور)

61- حسین هاشمیان - کرمان (رفسنجان)

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 9:1 ] [ مینووی ]

خبرگزاری فارس: مدیر کل راه و ترابری هرمزگان گفت: با بهره‌برداری از راه روستایی حجت‌‌آباد آخران تا پایان سال 92 تعداد 11 روستایی دیگر شهرستان بشاگرد از راه آسفالته روستایی برخوردار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق هرمزگان، خداداد مقبلی عصر امروز در بازدید از پروژه از راه روستایی حجت‌آباد آخران به طول 93 کیلومتر و دو راهی پاهتک، تجک، ملکن، درنگ مدو به طول 32 کیلومتر در شهرستان بشاگرد که به اتفاق معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت، اظهار داشت: راه روستایی حجت‌آباد آخران با طول 93 کیلومتر که از آبان ماه سال‌جاری آغاز شده، تا پایان سال 1392 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: با احداث این راه، روستاهای سیت پیرو، حجت‌آباد، زرآباد، مرانگ، سگن، سگرکن، راپیج، سیت و ماسیتی، در شهر گافر، پاراپیون، جنگل و آخران با بیش از 474 خانوار از نعمت راه روستایی آسفالته برخوردار خواهند شد.

مدیر کل راه و ترابری هرمزگان افزود: همچنین پروژه راه فرعی دو راهی پاهتک درنگ مدو توتان با طول 92 کیلومتر به سمت توتان استان سیستان و بلوچستان، نیز با مشخصات راه فرعی و عرض 9 متر در حال احداث است که قسمت عمده مسیر بازگشایی و ابنیه فنی آن احداث شده است.

وی گفت: 32 کیلومتر از این محور تا هفته دولت سال 1392 به بهره‌برداری خواهد رسید و با بهره‌برداری آن روستاهای بخش گافر و پارامونت و تعدادی از روستاهای بخش گوهران با بیش از 890 خانوار از نعمت راه روستایی برخوردار شده و شهرستان بشاگرد مستقیماً به استان سیستان و بلوچستان متصل خواهد شد.

مقبلی عنوان کرد: برای احداث این پروژه‌ها 350 میلیارد ریال برآورده شده است.

وی یادآور شد: در راستای محرومیت زدایی از شهرستان بشاگرد و با پیگیری اداره کل راه و ترابری استان و توجه ویژه به بخش راه در حال حاضر 208 کیلومتر راه روستایی در این شهرستان در دست احداث است.

شهرستان بشاگرد یکی از شهرستان‌های شرقی هرمزگان است که طی سال‌های پس از انقلاب به ویژه در بخش‌هایی همانند راه و محورهای مواصلاتی پیشرفت قابل توجهی داشته است.

راهسازی در این شهرستان به دلیل کوهستانی و صعب‌العبور بودن بسیاری از مناطق دشوار و پر هزینه‌تر از سایر مناطق روستایی شده است.

این شهرستان به استان‌ کرمان همسایه است.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 8:55 ] [ مینووی ]

جاسك- خبرنگاركيهان: همايش بزرگ پياده روي خانوادگي با شعار ورزش براي همه با حضور بيش از 5هزار خانواده در جاسك برگزار شد.
در اين همايش كه معاونان فرماندار، بخشدار مركزي، شهردار، رئيس شوراي شهر، مسئولان ادارات و خانواده هاي جاسكي حضور داشتند. در پايان به قيد قرعه به 60نفر جوايزي شامل لوازم خانگي و سيم كارت اهدا شد.
برپايي مسابقات آمادگي جسماني و شطرنج
¤ يك دوره مسابقه آمادگي جسماني با شركت 20نفر در جاسك برگزار شد كه در پايان شهين دارايي، ندا اسماعيلي و فاطمه مهرويي به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را كسب كردند. همچنين يك دوره مسابقه شطرنج با شركت 20نفر ويژه كارمندان دولت در اين شهر برگزار شد كه در پايان موسوي، بابائي و ميرشكاري به ترتيب اول تا سوم شدند.
مسابقات فوتسال بين كاركنان دولت
¤ مسابقات فوتسال كاركنان دولت جاسك با حضور 16تيم در اين شهرستان برگزار شد كه با قهرماني تيم فوتبال منطقه دوم دريايي ولايت جاسك به پايان رسيد. تيم هاي آموزش و پرورش و نيروي دريايي سپاه پاسداران به ترتيب مقام هاي دوم و سوم را كسب كردند.
در اين مسابقات تيم كميته امداد به عنوان با اخلاق ترين تيم و حسين شنبه زاده از تيم دانشگاه پيام نور به عنوان بهترين بازيكن و انيس ايماني از تيم هنرمندان اداره ارشاد اسلامي با 13 گل زده به عنوان بهترين گلزن شناخته شد و جوايزي به آنها اهداء شد.
معرفي برترين هاي پرورش اندام
¤ يكدوره مسابقه پرورش اندام در رشته پاورليفتينگ در اوزان 80-75-70-65-60 و پيشكسوتان در جاسك كهنه برگزار شد.
در اوزان 60، 65، 70، 75 و 80كيلوگرم به ترتيب حسن رضاپور ادريس بنديش، عبدالرحمان كلاتي، عبدالله ملازهي و محمود ابراهيمي مقام هاي اول را كسب كردند. در رده پيشكسوتان نيز احمد سيريكي با 60كيلوگرم اول شد.
رقابت هاي ورزشي بين كارمندان
¤ در دومين دوره جشنواره فرهنگي ورزشي ويژه كارمندان و كاركنان دولت شهرستان جاسك كه در رشته هاي فوتسال، شطرنج، پينگ پنگ و كوهنوردي برگزار شد.
در رشته پينگ پنگ بخش نوجوانان امين آتش زبان و در بخش بزرگسالان حسين آتش زبان و رده آزاد عسكري قلي زاده به ترتيب مقام هاي اول را به دست آوردند. در رشته كوهنوردي تيم بنياد مسكن اول شد.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 8:54 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: فرماندار شهرستان بندر سیریک گفت: 33 صندوق ثابت و سیار برای انتخابات مجلس در شهرستان سیریک مشخص شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد شبانی در همایش توجیهی آموزشی نمایندگان فرماندار و اعضای شعب ثبت نام اخذ رای اظهارداشت: مردم شهرستان بندر سیریک برای شرکت صد در صدی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی آماده هستند.

شبانی باین داشت: تعداد 33 صندوق ثابت و سیار برای دو بخش، دو شهر و 74 روستای سطح شهرستان بندر سیریک به همراه 100 دستگاه خودرو و 506 نفر مامور برای برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با توجه به مشارکت و حضور حدکثری مردم در ادوار گذشته انتخابات پیش بینی میشود 95 تا 100 درصد مردم شهرستان سیریک در انتخابات شرکت کنند.

شبانی تصریح کرد: 27 هزار نفر از جمعیت 40 هزار نفری شهرستان بندر سیریک واجد شرایط رای دادن هستند.

وی با بیان اینکه همه شرایط لازم برای برگزاری یک انتخابات سالم و حداکثری در شهرستان بندر سیریک مهیاست، اظهارداشت: انتخابات مجلس مظهر دخالت مردم در سرنوشت خود و کشورشان است زیرا مجلس مرکز قانونگذارى است تا مسئولان اجرایى کشور با تلاش و کوشش خود گوشه و کنار و زوایا و ابعاد گوناگون کشور را آباد و اصلاح کنند.

فرماندار شهرستان بندر سیریک اضافه کرد: مجلس جایگاه بسیار مهمى در جامعه ما دارد و از اهمیت و جایگاه بالای آن بعنوان خانه ملت و تجلیگاه عزت ملى، تامین‏کننده منافع عمومى ملت، مجلس سد مستحکمى در برابر تعرض دشمنان و طمع‏ورزى بیگانگان و حافظ امنیت ملی و چشم باز و با بصیرت جامعه اسلامی است.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 8:47 ] [ مینووی ]

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: سياسي

مدارس اهدايي مقام معظم رهبري به مردم هرمزگان افتتاح شد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدرسه ابتدايي بركت با اعتباري بالغ بر 000/000/920/1 ريال، با 189 متر مربع ساختمان آموزشي و 1295 مترمربع محوطه سازي در شهرستان هشتبندي ميناب چراغ آباد جنوبي و مدرسه ابتدايي بركت با اعتباري بالغ بر 000/000/200/3 ريال، با 275 مترمربع ساختمان آموزشي و 1320 مترمربع محوطه سازي در شهرستان بندر لنگه- خمير روستاي كنخ توسط موسسه بنيادبركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در استان هرمزگان احداث شده اند.

مدارس ياد شده كه يكصد و سي امين و يكصد و سمي و يكمين مدرسه بركت هستند داراي استانداردهاي ملي شامل: فضاي آموزشي، فضاي پرورشي، سرويس بهداشتي، محوطه سازي، سرايداري، ديواركشي و ... مي‌باشد، كه توسط مسوولان بنياد بركت، تجهيز و نوسازي مدارس كشور و جمعي از مسوولان استان طي امروز و فردا ششم و هفتم اسفندماه افتتاح مي‌شوند.

مدارس بركت طبق فرامين ابلاغي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) از مهرماه 1387 در مناطق محروم كشور با اختصاص بيش از 640 ميليارد ريال اعتبار در حال احداث مي‌باشند.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 8:45 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: راه اندازی اورژانس اجتماعی در پنج شهرستان هرمزگان و ترسیم نقشه راهبردی بهزیستی از جمله اخبار اداره کل بهزیستی هرمزگان هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی فیضی معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی هرمزگان بیان داشت: خط تلفن اورژانس اجتماعی 123 در شهرستان های میناب، حاجی آباد، کیش، قشم و پارسیان راه اندازی شد.

وی افزود: با پیگیری های ستادی به عمل آمده و اقدامات صورت گرفته ، درحال حاضر امکان برقراری ارتباط از طریق تلفن های ثابت در این شهرستان ها با خط 123 برقرار شده و به جزء شهرستان قشم که از طریق موبایل نیز این امکان وجود دارد ، در سایر شهرستان ها این موضوع در دست پیگیری است تا در اسرع وقت ، امکان برقراری موبایل هم میسر می شود.

فیضی اظهار داشت: درصورت نیاز به انجام مداخلات روانی ، اجتماعی حضوری ، کارشناسان این خط طی هماهنگی با تیم سیار اورژانس اجتماعی و مرکز مداخله در بحران ،  پیگیری های لازم را انجام می دهد.

وی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، مداخله تخصصی مؤثر به منظور جلوگیری از تشدید بحران و آسیب های اجتماعی، تسهیل دسترسی مردم به خدمات سازمان بهزیستی، ارائه راهنمایی های لازم درخصوص فعالیت های سازمان را از جمله اهداف این طرح عنوان کرد.

فیضی اضافه کرد: کودکان آزار دیده ، همسران آزار دیده ، افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی کرده اند، دختران و پسران فراری ، زنان و دختران در معرض آسیب اجتماعی و آسیب دیده ، مبتلایان به اختلالات هویت جنسی و سایر افرادی که در شرایط بحرانی قرار دارند از جمله گروه های هدف هستند.

جلسه تعیین برنامه عملیاتی سال 91 در بهزیستی هرمزگان تشکیل شد

جاسم محمدی مدیر کل بهزیستی هرمزگان در این جلسه با اشاره به اینکه بهزیستی استان هرمزگان به عنوان اولین استان در ترسیم نقشه راهبردی در سطح بهزیستی کشور عمل کرده است، بر انجام فعالیت ها و برنامه های اداره کل باپیوست فرهنگی تاکید و  خواستار تهیه کتابچه ای در این زمینه و توزیع آن  بین کارکنان شد.

در ادامه این جلسه " نیکنام " دبیر شورای فرهنگی بهزیستی هرمزگان با اشاره به تشکیل سه سطح کمیته تخصصی راهبردی در دبیر خانه شورای فرهنگی بهزیستی هرمزگان آن را عاملی در جهت تشکیل سیاست گذاری  راهبردی و فرهنگی سازمان ، ایجاد فهرست برنامه های فرهنگی ، و تامین اعتبار ات مورد نیاز از دبیر خانه شورای فرهنگی عنوان کرد.

در پایان این جلسه برگزاری جلسات آموزشی، برگزاری جلسه توجیهی نقشه راهبردی و بیان ایده ها و نظرات توسط معاونین ارائه گزارش عملکرد توسط معاونت ها از مصوبات این جلسه است.

[ یکشنبه هفتم اسفند 1390 ] [ 8:36 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: پس از بررسیهای مختلف، فهرست نهایی نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در حوزه های مختلف انتخابیه استان هرمزگان مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر این اساس در حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم و ابوموسی و حاجی آباد محمد آشوری و منصور آرامی برگزیده شدند.

همچنین، در حوزه انتخابیه میناب و رودان و جاسک سید عبد الکریم هاشمی معرفی شده است.

شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان به منظور حفظ وحدت اصولگرایان و همچنین ایجاد زمینه مشارکت گسترده و نیز رقابت مطلوب در حوزه انتخابیه بندر لنگه و بستک و گاو بندی به دلیل بالا بردن رقابت و مشارکت گسترده مردم نامزدی را معرفی نمی کند.

 

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 11:35 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: تائید صلاحیت کاندیداها پس از گذشت دو ماه به پایان رسید و از صبح پنجشنبه ماراتن تبلیغاتی کاندیداها برای تصاحب پنج کرسی در هرمزگان با شور و حرارت خاصی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستانها و روستاهای استان هرمزگان همچون سایر استانها شور و اشتیاق خاصی را به وجود آورده است، نصب پوسترها، توزیع تراکت ها، کارتها، برپایی شعب تبلیغاتی در روستاها و محلات مختلف شهرها نشان از تلاش نامزدها برای جلب آرای مردم و تصاحب یک کرسی از پنج کرسی سهمیه استان را دارند.

26 نامزد تائید شده از سوی شورای نگهبان در هرمزگان از اولین ساعات آغاز تبلیغات سعی کرده اند با نصب پوستر و توزیع تارکتهای زندگینامه و برنامه ها و شعارهای انتخاباتی خود، به نوعی از زمان مشخص شده بهترین استفاده تبلیغاتی را ببرند.

بازار گرم انتخاباتی در اتوبوس و تاکسی

این روزها بحث انتخابات و کاندیدای مورد نظر در سرویسهای حمل و نقل عمومی شهری از جمله تاکسی و اتوبوس داغ داغ است، کافی است تا یک بار با تاکسی و یا اتوبوس از نقطه ای به نقطه دیگر بروید تا شاهد آن باشید که زن و مرد، پیر و جوان، دانشجو و مدرسه ای همه و همه با یکدیگر در مورد انتخابات و کاندیداهای مورد نظر خود به بحث و گفتگو مشغول هستند.

بسیاری از شهروندان تا زمان رسیدن به مقصد سعی می کنند با پرس و جو از همسفران خود آخرین وضعیت کاندیداها و انتخابات را جویا شوند و گاهی شنیدن حرفهای مسافران شیرین و شنیدنی است. پیرمردها نقش بیشتری در راهنمایی و تشویق جوانترها به انتخابات را دارند.

نباید صفهای نانواییها و محافل محله ای را فراموش کرد و در کوچه و پس کوچه های شهر هنگام غرب خورشید شاهد جمع های کوچک همسایه ها هستیم که صحبت از انتخابات موضوع داغ آنها است.

10 هزار رای اولی در هرمزگان/ جشن اولین رای

رای اولی ها بیشتر از دیگر واجدان شرایط رای دادن از شور و اشتیاق شرکت در انتخابات برخوردارند از این رو حضور در ستادهای انتخاباتی و جستجو برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خود بیشتر به چشم می آید. برگزاری "جشن اولین رای" در مدارس می تواند شور و اشتیاق بسیاری را در جامعه و بین خانواده ها ایجاد کند.

با وجود آغاز رسمی تبلیغات نامزدها برای حضور در مجلس و با وجود شور اشتیاق انتخاباتی در محافل محلی و سایر نقاط شهر اما همچنان چراغ برگزاری مناظره ها و میزگردهای انتخاباتی و حضور نماینده نامزدها در دانشگاه ها خاموش است.

پیامکهای کاندیداها

ارسال پیامکهای تبلیغاتی در روزهای اخیر راهی برای تبلیغات آسان شده است.

نمیشگاه بزرگ کتاب هرمزگان که از 30 بهمن ماه کار خود را آغاز کرد در میانه راه به دلیل حضور خیل عظیم دانشجویان و اقشار مختلف مردم که خود را برای خرید کتاب به این مکان رسانده بودند، مکانی مناسب برای تبلیغات انتخاباتی برخی از کاندیداها شده است.

برخی از کاندیداها در حوزه انتخابیه بندرعباس با حضور در نمایشگاه کتاب به بهانه خرید و توزیع زندگینامه و برنامه های آینده خود در درب ورودی نمایشگاه سعی کرده اند تا از این فرصت نهایت استفاده تبلیغاتی را ببرند.

تبلیغات در راستای تشویق مردم به حضور باشد نه تخریب رقبا

تبلیغات انتخاباتی در راستای تشویق مردم به حضور در پای صندوقهای رای و معرفی جایگان مجلس باشد، رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با بیان اینکه مطالب همچنین خواستار رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی نامزدها شد.

گل محمد بامری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: کاندیداهای مجلس سعی کنند با رعایت اخلاق انتخاباتی و در چارچوب قانون انتخابات حرکت کنند تا بهانه ای به دست مخالفان نظام و برخی افراد سودجو نیفتد.

معرفی مجلس، پرهیز از وعده و وعیدهای غیر منطقی، تشویق مردم به حضور در انتخابات، ایجاد فضای انتخاباتی پر شور از جمله توصیه های انتخاباتی بامری به نامزدهای انتخاباتی بود.

اعلام لیستهای مختلف از سوی جبه های سیاسی برای تصاحب کرسیهای بیشتر مجلس خود بر بازار داغ انتخاباتی افزوده است و تعداد کم نامزدها در هرمزگان موجب شده است تا نام برخی از کاندیداها در لیستهای مختلف دیده شود.

جبهه متحد اصولگرایان؛ نگاه به آینده روشن

جبهه متحد اصولگرایان که در ماههای اخیر با هدف وحدت میان اصولگرایان به عرصه انتخابات ورود کرد اسامی نامزدهای خود را در استان هرمزگان از میان 26 نامزد تائید شده معرفی کرد.

در حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم و ابوموسی و حاجی آباد محمد آشوری و منصور آرامی برگزیده شدند، همچنین، در حوزه انتخابیه میناب و رودان و جاسک سید عبد الکریم هاشمی معرفی شده است.

شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان به منظور حفظ وحدت اصولگرایان و همچنین ایجاد زمینه مشارکت گسترده و نیز رقابت مطلوب در حوزه انتخابیه بندر لنگه و بستک و گاو بندی به دلیل بالا بردن رقابت و مشارکت گسترده مردم نامزدی را معرفی نمی کند.

در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی چهار نامزد هرمزگان از بین 26 کاندید تایید صلاحیت شده در استان در لیست مردم سالاری قرار گرفتند.

در حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی اسامی محمد آشوری تازیانی، سید مصطفی ذوالقدر و علی دیرباز دیده می شود همچنین در حوزه انتخابیه میناب، جاسک، رودان، بشاگرد و سیریک نام میرخلیلی مشاهدهمی شود.

جبهه پایداری، از فرماندار سابق تا نماینده فعلی

جبهه پایداری هم برای آنکه از سایر جناح ها و جبهه های سیاسی عقب نماند لیست خود را در هرمزگان با معرفی چهار نامزد اعلام کرد که در این بین حضور نام فرماندار سابق میناب، نماینده کنونی غرب هرمزگان و دو عضو رایحه خوش خدمت دیده می شود.

در حضوره انتخابیه بندرعباس، حاجی آباد، قشم، بندرخمیر و بوموسی مهران شاهی و ابوالقاسم جراره معرفی شده اند، در حوزه انتخابیه میناب، رودان، جاسک و سیریک حسین رئیسی همچنین در حوزه بستک، بندرلنگه و پارسیان احمد جباری معرفی شده اند.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 11:31 ] [ مینووی ]

سایت بازتاب امروز نوشت:

اسامی کاندیدای جبهه مردم سالاری در تهران عبارت است از :

1- خانم مهندس سهیلا جلودارزاده

2- مهندس سیدحسین هاشمی

3- علیرضا محجوب

4- خانم الهه راستگو

5- دکتر علی مطهری

6- حجت الا سلا م علی عسگری

7- دکتر کاتوزیان

8- حجت الاسلام ناصری زنجانی

9- دکتر علی عباسپور

10- حجت الا سلا م محمد جعفری

11- سیدمرتضی موسوی

12-سید علی خادمی

13- خانم مینا صفی خانی

14-محمدعلی رجایی نیا

15- علیرضا نژاد صاحبی

اسامی نامزدهای حزب مردم سالاری در سراسر کشور

1- آذربایجان شرقی:تبریز: مسعود پزشکیان/بستان آباد: امیری

2- آذربایجان غربی: ارومیه: ملا زاده/خوی: موید حسینی/مهاباد:محمودزاده/سردشت: محمدعلی پرتوی/میاندوآب و شاهیندژ: عیسی زاده/ ماکو: ولی زاده/ بوکان: قسیم عثمانی

3- اردبیل: اردبیل: کمال پیرموذن/مشکین شهر: یونس اسدی

4- اصفهان: اصفهان: تاج زاده/نجف آباد: سعادت

5- ایلام: ایلام: داریوش قنبری/دهلران: عزتی

6- بوشهر:بوشهر: میگلی نژاد/ دشتستان: پورفاطمی/دیرو کنگان: عسگر جلالیان

7- استان تهران:پاکدشت: محمدقمی/ رباط کریم: خانم مروتی

8- خراسان جنوبی:خواف و رشتخوار: سجادیان

9- خراسان رضوی: مشهد: خانم شریعتی/سبزوار: سبحانی/نیشابور:1- حجت الاسلا م سید علی حسینی2- مظفری/ قوچان: ذاکری/ کاشمر: خباز/گناباد: مهدی زاده

10- خوزستان:آبادان: کعبی/ مسجد سلیمان: امیدوار رضایی/شوشتر: سادات ابراهیمی

11-سمنان: سمنان: دکتر مصطفی کواکبیان

12- سیستان وبلوچستان: زابل: کیخا/ سراوان: جمشید زهی/ خاش: پشنگ

13 - فارس:داراب: افشاری/ کازرون: دهقان

14- قزوین:قزوین: حجت الا سلام قدرت الله علیخانی

15- کردستان: بیجار: مرادنیا

16- کرمان: زرند: امیری//سیرجان: شهباز حسن پور

17- کرمانشاه: کرمانشاه: 1- امینی2- شعبانی/ کنگاور: زمانی/ اسلام آبادغرب: فلاحت پیشه /سنقر: فدایی/ پاوه: اصلان قادری

18 -کهگیلیویه و بویراحمد: گچساران: غلا مرضا تاجگردون

19- گیلان: رشت: تامینی/ آستانه اشرفیه: صادق/ لنگرود: لاهوتی/تالش: خانم ذوالفقاری

20- مازندران: بهشهر: دست باز/ ساری: 1- علی اصغریوسف نژاد 2- ابوالقاسم روحی/ آمل: یوسفیان ملا/نور: ناطق نوری/ چالوس: محسنی بندپی/ تنکابن و رامسر: آهنگرثانی

21 - مرکزی: خمین: مقیمی

22- هرمزگان: بندرعباس: 1- ذوالقدر 2- دیرباز 3- عاشوری/ میناب: خلیلی

23- همدان: نهاوند: سنایی/تویسرکان: شهریار طاهرپور

24- یزد: یزد: وزیری هامانه/ اردکان: محمدرضا تابش/ مهریز و بافق: فرهمند/ میبد: اعرافی

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 11:26 ] [ مینووی ]
 

انتخابات خوب است چون :

1- هر چه به آن نزدیک تر می شویم ، ما، یعنی ما همین آدم های معمولی آد م های مهمی می شویم.
2- آن آدم هایی که همیشه مهم هستند در این ایام می آیند به سراغ این آدم های معمولی، که موقتا خیلی مهم شده اند، و احوال آن ها را می پرسند.
3-  برخی از آن آدم های مهم حتی به سلام این آدم های معمولی جواب می دهند و برای شان لبخند می زنند وبا ایشان یعنی با ما، عکس یادگاری می گیرند.
4- در این ایام حرف های خوب و شیرین می شنویم و دل مان شاد می شود و تلویزیون فیلم غمناک و اشک آور پخش نمی کند و به جایش برنامه ها و فیلم های خنده دار پخش می کند و ما البته می خندیم فراوان.
5- در این ایام ، آدم های معمولی به مراسم آدم های مهم دعوت می شوند و سخنرانی می شنوند وبه آینده امیدوار می شوند و با خوشحالی و خبرهای خوب به خانه برمی گردند و شب که می خوابند خواب های شیرینی می بینند.

مثلا در هشت بندی میناب ،چهار کاندید انتخابات مجلس به مراسم ترحیم می روند .

6- انتخابات که تمام شد برخی از آن آدم های مهم، خیلی مهم تر می شوند،و ما آدم های معمولی البته دوباره اهمیت مان را ازدست می دهیم بنابراین می دانیم که آن آدم هایی که مهم تر شده اند حالا کارهای مهم تری دارند، لابد بسیارمهم تر از دیدار با ما و پرسیدن نظر و خواسته های ما آدم های معمولی که چند روزی مهم شده بودیم.

7- یعنی دیگر،آن ها کاری به کار ما ندارند و البته توقع دارند که ما نیز کاری به کارشان نداشته باشیم تا انتخابات بعد انشاالله.

 

بام میناب

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 11:13 ] [ مینووی ]

همشهری آنلاین:
اسامی 3299 نامزد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور منتشر شد.

اسامی 3299 نامزد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از میان 3444 داوطلب سراسر کشور به نقل از باشگاه خبرنگاران به شرح زیر است:

1 علی اصغر آبسالان

2 منصور آبیار

3 قدسیه آب شناس

4 علی آجودان زاده

5 غلامعلی آجورلو

6 غلامرضا آجورلو

7 میثم آذرسا

8 محمد آذربایجانی

9 اسداله آذری راد

10 حسین آذین

11 کورش آذرگشاسبی

12 هدی آراسته

13 سید علی اکبر آرامون

14 جواد آرین منش

15 منصور آرامی


ادامه مطلب
[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 11:12 ] [ مینووی ]

 همشهری‌آنلاین:
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در پاسخ به سوالی در خصوص نفوذ جریان انحرافی به مجلس نهم اظهار کرد: جریان انحرافی پروژه وزارت اطلاعات را برای تسخیر مجلس در دست داشت تا اکثر نمایندگان مجلس را از خود کنند ولی با هوشیاری، درایت، بیداری، قاطعیت و توجه مقام معظم رهبری این توطئه در نطفه خفه شد.

جانشین پیشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه در جمع نمازگزاران مسجد امام رضا(ع) قم گفت: هر چند امروز هم جریان انحرافی در تلاش است اما با رسوا شدن جریان آن برد گذشته را ندارند و به نظر نمی‌رسد بتوانند بیش از 30 یا 40 کرسی مجلس را به دست آورند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص هاشمی رفسنجانی گفت: اگر هاشمی‌رفسنجانی با آن کیاست، زیرکی و باهوشی، قدرت مدیریت و‌ سوابق درخشان قبل و بعد از انقلاب، پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کند، بنده زیرپایش را می‌بوسم و هیچ کسی برای مقام معظم رهبری هاشمی نمی‌شود.

وی افزود: ولی آقای هاشمی متاسفانه در دوران اصلاحات و دوران فتنه و بعد از فتنه تا حالا مسیرش را جدا نکرده است به گونه‌ای که خطبه نماز جمعه آقای هاشمی‌رفسنجانی در دوران فتنه مخالف خطبه مقام معظم رهبری بود.

ذوالنور با بیان این‌که «ملاک برای ما رهبری است» تصریح کرد: اگر آقای هاشمی رفسنجانی که رهبر معظم انقلاب برای حفظ ایشان سنگ تمام گذاشتند، خودش نخواهد مسیرش را با رهبری تطبیق دهد، «‌هیچ کس برای من هاشمی نمی‌شود» هم از بین می‌رود.

بر اساس گزارش خبرآنلاین، وی تاکید کرد: باید دعا کنیم آقای هاشمی با طناب پوسیده دیگران به چاه نرود و خودش را از مسیر رهبری جدا نکند زیرا ملاک برای ما رهبری است و این گله‌مندی را ما در حرکت آقای هاشمی می‌بینیم.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 10:54 ] [ مینووی ]

 همشهری‌آنلاین:
‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای با هوچیگری و سر و صدا می‌خواهند به مجلس بروند گفت: مجلس، اکابر نیست که کسی وارد آن شود تا چیزی یاد بگیرد. کسی باید به مجلس برود که سال‌ها مسائل کشور را شناخته باشد و بتواند آن را حل کند.

مهمترین اظهارات علی لاریجانی در شامگاه پنجشنبه در جمع ورزشکاران قمی در مسجد المهدی(ع) در جدول زیر آمده است:

 

1

 • وضع مبتذلی پیش آمده است. هر کسی باید سر جای خودش قرار بگیرد. درمورد مجلس هم همینطور است و باید نمایندگانی وارد شوند که به مسائل کشور اشراف داشته باشند. مجلس اکابر نیست که کسی وارد آن شود تا چیزی یاد بگیرد؛ مجلس باید کسی برود که سال‌ها مسائل کشور را شناخته باشد و بتواند آن را حل کند.

2

 • کسانی با هوچیگری و سر و صدا می‌خواهند به مجلس بروند. حالا رفتید می‌خواهید چه کار کنید. این چهار سالی که من در مجلس بودم یک عده‌ای از آقایان را می‎‌دیدم هیچ وقت راجع به طرح و لایحه‌ای اظهارنظر نمی‌کنند و حتی سرفه‌ای نمی‌کردند که ببینیم حضور دارند اما صدایشان در عرصه سیاست بلند است و رهنمود برای همه می‌دهند.

3

 • این وضع ناخوشایندی است و بی‌هنری و بی‌عرضگی را ممزوج کرده و سوار بر اسب فتنه شده و در بستر و آغوش انحراف آرمیده‌اند در حالیکه مجلس جای کار کردن است و جای حرف زدن نیست. هر کس هنری دارد و بلد است مشکلی راحل کند بسم الله؛ ما در کشور نیازی به این همه حرافی نداریم؛ احتیاج به کار داریم که مشکلات مردم را حل کنند.

4

 • هر وقت کمسیون‌های مجلس تخصصی و نشاط داشته باشند کشور رشد می‌کند ولی اگر بخواهند حرف بزنند و سیاست ببافند چیزی در نمی‌آید. این حرف‌ها که من می بینم واقعا نان و آب برای مردم نمی‌شود؛ مردم یک مشکلاتی دارند و عده‌ای هم حرف‌های دیگری می‌زنند و بیشتر هم جنبه کاسبی دارد؛ یک شغل شده است.

5

 • ما برای مجلس نیازمند انسان‌هایی ولایی، انقلابی، متخصص و کاردان هستیم؛ من نگاهم به کسی نیست؛ مشکلات کشور لاینحل نیست اگر علم و تخصص و سعه صدر باشد قابل حل است؛ در کشوری با این همه امکانات نباید مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد.

 

6

 • نمی‌خواهم زحمات مسئولان را نادیده بگیرم ولی نباید در کشور یکدفعه این وضع در سکه ایجاد شود. وقتی هدفمندی یارانه‌ها تصویب شد و مجلس گفت باید ظرف پنج سال انجام شود تحلیل این بود که پمپاژ پول می‌تواند این مشکلات را ایجاد کند و امروز معلوم شد که این تحلیل درست بوده و اگر در مسایل اقتصادی با دید درست و علمی نگاه شود این مشکلات پیش نمی‌آید.

7

 • من روی استقلال مجلس تاکید می‌کنم. استقلال مجلس به معنای دعواکردن نیست به معنای حفظ هویت آن است. اینها عصاره و نماینده مردم هستند و همراهی کردن غیر از زیربار قوه دیگر رفتن است. اگر وزیر و فردی تخلف کرد نمایندگان باید با شجاعت جلوی او را بگیرند و زد و بندی نکنند.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 10:51 ] [ مینووی ]

گروه سیاسی:
با آغاز تبلیغات رسمی نامزدهای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز 4اسفندماه، فضای کشور انتخاباتی شده است.

در این بین مسئولان اجرایی و نظارت نیز که در تکاپوی برگزاری انتخابات هستند توصیه‌هایی برای نامزدها دارند. دیروز، وزیر کشور گفت که در این دوره از انتخابات حدود ۷۰ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شده‌اند و از همه سلایق در انتخابات حضور دارند. برای کسب هر کرسی مجلس نزدیک به ۱۲ نفر رقابت می‌کنند و وزارت‌ کشور و شورای ‌نگهبان حافظ رأی مردم هستند. مصطفی محمدنجار با اشاره به اینکه برنامه‌های وزارت کشور از ۳ خرداد سال ۹۰ با تشکیل و فعالیت ستاد انتخابات کشور و استان‌ها آغاز شده است، یادآور شد: ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس نهم و تشکیل هیأت‌های اجرایی از ۳ دی به‌مدت ۷ روز آغاز شد و ما تا‌کنون توانسته‌ایم از ۲۵ فرایندی که انتخابات دارد، ۱۶ فرایند را انجام دهیم. وزیر کشور ابراز داشت: ۸۵۰هزار نفر در امر برگزاری انتخابات مجلس نهم مشارکت دارند و این یک مانور ملی است. محمدنجار همچنین متذکر شد: برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم، رقابتی و با حضور حداکثری مردم در دستورکار وزارت کشور و شورای نگهبان قرار دارد.

مصادیق تبلیغات غیرمجاز

رئیس ستاد انتخابات کشور هم گفت که شخصیت‌ها نیز طبق قانون انتخابات منوط به اینکه از عناوین حقوقی‌شان استفاده نکنند می‌توانند برای داوطلبان تبلیغ کنند یا اعلامیه و اطلاعیه دهند. ‌سیدصولت مرتضوی درباره ستادهای انتخاباتی نامزدها گفت: ستادهای انتخاباتی نامزدها می‌تواند در مراکز شهرستان‌ها، مراکز بخش‌ها و شهرها باشد. در کلانشهرها و شهرهایی که چند منطقه شهرداری دارند به ازای هر منطقه شهرداری یک ستاد می‌تواند موجود باشد. وی در پاسخ به این سؤال که آیا چسباندن تراکت‌ها روی بالن و بادکنک و به هوا فرستادن آن اشکالی دارد یا خیر؟ گفت: این موضوع در قانون تصریح نشده است و به هر ترتیب، برخی داوطلبان از شگردهای تبلیغاتی استفاده می‌کنند و اگر این نوع تبلیغاتشان آسیبی نرساند و زحمتی برای کسی ایجاد نکند، ما محدودیتی ایجاد نخواهیم کرد؛ منوط به اینکه در چارچوب قانون باشد. وی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر نوع استفاده نامزدها از اینترنت و سی‌دی‌های تبلیغاتی گفت: استفاده از ابزار روز هیچ‌گونه ممنوعیتی ندارد. هم ما بر این فضا نظارت می‌کنیم، هم هیات‌های اجرایی و هم هیات‌های نظارت. وی تاکید کرد: روزنامه‌های دولتی همچون جام‌جم، ایران و کیهان تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند حتی به‌عنوان رپرتاژ آگهی برای نامزدها تبلیغ کنند اما روزنامه‌های بخش خصوصی هیچ محدودیتی ندارند و در قانون آمده است که می‌توانند تبلیغ داشته باشند. رسانه‌های عمومی نیز باید در راستای مشارکت حداکثری اهتمام جدی را به عمل بیاورند.

پرهیز از تخریب

خطیب نماز جمعه تهران نیز روز گذشته، تخریب نامزدهای انتخابات از سوی کاندیداها و هواداران آنها را شرعا و قانونا حرام دانست و گفت: نامزدهایی که در مراحل مختلف به‌ویژه در شورای نگهبان مورد تایید قرار گرفته‌اند، نباید از سوی کسی تخریب شوند. وی افزود: رعایت اخلاق در تبلیغات انتخاباتی از توصیه‌های مکرر رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات بوده و لازم است مردم خود در این زمینه آمر به معروف و ناهی از منکر باشند و اینگونه نباشد که برخی بگویند هدف ما مقدس است. در اسلام هدف وسیله را توجیه نمی‌کند.امام جمعه موقت تهران فریب و وعده‌های دروغ دادن، تصرف در اموال عمومی برای استفاده در تبلیغات انتخاباتی، خرید آرا و دادن هدایایی که بوی رشوه می‌دهد، احیای تعصبات ناسیونالیستی و تفرقه‌آمیز، حیف و میل‌ها و تهمت‌ها و افشاگری‌های حرام را از دیگر منکرات انتخاباتی عنوان کرد.

نظارت بر تبلیغات کاندیداها

سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر نظارت دقیق این نهاد به روند تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس نهم گفت: اگر کسی در دوران تبلیغات مرتکب تخلف شود، شورای نگهبان بار دیگر صلاحیت وی را مورد بررسی قرار خواهد داد. عباسعلی کدخدایی افزود: براساس قانون، تخلفات تبلیغات به دو صورت ممکن است رخ دهد که در هر دو صورت شورای نگهبان تدابیری درخصوص آن اتخاذ کرده است. کدخدایی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان در تمام مراحل اجرایی انتخابات ناظر دارد، گفت: از زمان چاپ و توزیع تعرفه‌ها تا پایان، ناظران شورای نگهبان 24 ساعته حضور فعال دارند و در واقع بر تمامی مراحل انتخابات نظارت کامل، دقیق و جامع خواهند داشت.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 10:48 ] [ مینووی ]

 همشهری آنلاین:
فهرست انتخاباتی 30 نفره جبهه بصیرت و بیداری اسلامی در تهران نهایی شد.

فارس نوشت: فهرست انتخاباتی 30 نفره جبهه بصیرت و بیداری اسلامی در تهران نهایی شد. لیست مذکور که در آن 6 کاندیدای روحانی، 5 نفر از بانوان، 10استاد دانشگاه، 4 پزشک و 3 وزیر اسبق حضور دارند به شرح زیر است:

1- سید شهاب الدین صدر

2-مرتضی آقا تهرانی

3-سید مهدی هاشمی

4-حسن غفوری فرد

5- احمد زمانی

6-طیبه صفایی

7-روح الله حسینیان

8- علی اصغر زارعی

9- صفار زاده

10-نامجو

11-سید محمود نبویان

12 -قاسم روانبخش

13- حمید رسایی

14- بهنام ملکی

15- مهدی کوچک زاده

16-امیدوار رضایی

17-محمد سلیمانی

18- ناصر سقایی بی ریا

19- سید کمال سجادی

20- مهرداد بذرپاش

21- بیژن نوباوه وطن

22- محمد رضا مرندی

23- زهره سادات لاجوردی

24- ایراندخت فیاض

25- نظری مهر

26-حسن حمید زاده

27- مسعود میرکاظمی

28- محمد کوثری

29- حمید فرمانی

30- سید محمد طباطبایی

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 10:43 ] [ مینووی ]

همشهری‌آنلاین:
فرمانده ناجا از آمادگی کامل این نیرو برای تأمین امنیت انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: در کنار نیروهای پلیس از نیروهای بسیج نیز در تأمین امنیت نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استفاده خواهد شد.

ایسنا نوشت: سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه مراسم اختتامیه رزمایش عاشورای 90 در کرمان دراین‌باره گفت: برای تأمین امنیت انتخابات علاوه بر مأموران انتظامی 85 هزار نفر از نیروهای بسیج نیز مشارکت دارند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات اندیشیده شده است و برای درگیری‌های احتمالی در حوزه‌های انتخاباتی آمادگی کامل داریم، افزود: نامزدهای انتخاباتی باید سعه‌صدر داشته باشند و در تبلیغات به جای تخریب یکدیگر به تشریح برنامه‌های خود بپردازند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه کاندیداها نباید در صورتی که نتیجه انتخابات به نفع آ‌ن‌ها نشود، ایجاد بحران کنند، ابراز داشت: نیروی انتظامی با افرادی که قصد ایجاد آشوب و بحران داشته باشند، قاطعانه برخورد می‌کند.

احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: دشمن تلاش دارد با ایجاد حساسیت حضور مردم در انتخابات را کمرنگ کند اما ملت ایران با حضور حماسی خود در این انتخابات تمام نقشه‌های آنان را نقش بر آب می‌کند.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 10:39 ] [ مینووی ]

 همشهری آنلاین:
استاندار تهران با بیان اینکه هیچ کاندیدایی حق استفاده از امکانات دولتی و اداری را ندارد، گفت: اگر کسی از کارکنان دولت در این زمینه مرتکب تخلف شود، در اختیار دادگاه رسیدگی به تخلفات قرار می‌گیرد.

مرتضی تمدن استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، به تبلیغات افراد و گروه‌ها برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره و اظهار کرد: اگر در بنرهای تبلیغاتی احزاب و جبهه‌ها اسمی از کاندیدا و تبلیغ برای وی نباشد آنها غیرقانونی نیستند.

استاندار تهران با تأکید بر اینکه اگر تبلیغات گروه‌ها درخصوص اصل انتخابات باشد اشکالی ندارد، تصریح کرد: اما اگر بنر و پلاکاردها دارای اسامی کاندیداها باشند این تخلف از قانون است.

وی در ادامه به روند تأیید صلاحیت‌ها و انتخابات نهمین دوره مجلس اشاره و اضافه کرد: در حال حاضر آخرین روزهای رسیدگی به وضعیت افرادی است که احراز صلاحیت نشده‌اند و اکنون در شورای نگهبان این روند در جریان است.

تمدن با بیان اینکه در روز دوم اسفندماه نظر نهایی و لیست قطعی به وزارت کشور ارائه داده می‌شود، یادآور شد: در روز سوم اسفند نیز این لیست‌ها در فرمانداری‌ها نصب خواهد شد.

استاندار تهران بر همین اساس به چهارم اسفند و آغاز تبلیغات کاندیداها اشاره کرد و گفت: تا ساعت 24 دهم اسفند ماه کاندیداها زمان تبلیغ دارند و 24 ساعت مانده به روز اخذ رأی تبلیغات ممنوع است و در واقع اگر تبلیغی صورت گیرد تخلف است.

وی با تأکید بر اینکه کاندیداها برای تبلیغات خود باید چند اصل مهم را مد نظر داشته باشند، افزود: راه انداختن کارناوال و کاروان‌های تبلیغاتی خلاف قانون است، نصب بلندگو در محل ستادهای تبلیغاتی کاندیداها ممنوع بوده و پوسترها فقط در ابعاد ده در پانزده مجاز هستند.

تمدن با بیان اینکه هیچ کاندیدایی حق استفاده از امکانات دولتی و اداری را ندارد، اظهار داشت: اگر کسی از کارکنان دولت مرتکب تخلف شود در اختیار هیئت رسیدگی به تخلفات، قرار داده خواهد شد.

استاندار تهران در پایان خاطر‌نشان کرد: کاندیداها حق پاره کردن و از بین بردن آثار تبلیغاتی یکدیگر را ندارند و چسباندن پوستر و لوازم تبلیغاتی مجاز در غیر از محل‌هایی که شهرداری‌ها و دهداری‌ها تعیین کردند، ممنوع است؛ از این رو کاندیداها باید اخلاق اسلامی را رعایت کنند تا با موفقیت انتخابات آینده را پشت سر بگذاریم.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 10:34 ] [ مینووی ]

همشهری‌آنلاین:
لیست جبهه منتقدین دولت (صدای ملت) پس از حذف نام امیدوار رضایی و فهیمه خان محمدزاده و افزوده شدن خانم فیاض، حجت الاسلام ابوالمعالی و ولی​زاده و ابوالحسن نواب نهایی شد. این جبهه با سرلیستی علی مطهری در انتخابات مجلس شورای اسلامی حاضر خواهد شد.

اسامی نهایی این لیست به نقل از خبر به شرح زیر است:

 • دکتر علی مطهری
 • دکتر علی عباسپور تهرانی فرد
 • دکتر حمیدرضا کاتوزیان
 • دکتر حسن غفوری فرد 
 • مهندس مصطفی رضا حسینی قطب آبادی 
 • حجت الاسلام سید ابولحسن نواب 
 • حجت الاسلام علی عسکری 
 • مهندس سید حسین هاشمی 
 • علیرضا محجوب 
 • مهندس حسین شیخ الاسلام 
 • حسن زمانی 
 • حجت الاسلام سید محمود ابوالمعالی 
 • مهندس سهیلا جلودار زاده 
 • دکتر ایراندخت فیاض 
 • علیرضا دهقان 
 • دکتر اکبر ولی زاده
[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 10:30 ] [ مینووی ]

همشهرِی آنلاین:
لیست نهایی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی جبهه مردمی اصلاحات در تهران اعلام شد.

فارس نوشت: لیست نهایی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی جبهه مردمی اصلاحات دوره نهم در تهران اعلام شد که به شرح ذیل است:

الهه راستگو

علیرضا محجوب

علی مطهری

سیدحسین هاشمی

سیدمرتضی موسوی

محمدعلی رجایی‌نیا

حجت‌الاسلام علی عسگری

حجت‌الاسلام مصطفی ناصری‌زنجانی

سالار حسن‌زاده

وهاب عزیزی

محمدرضا طاهری کته‌سری

مهدی سورانی

ابوالفضل قراخانی

حسن خزایی

سیدکریم سادات مظلوم

سیدعلی محمدخادمی

بهنام ملکی

عباس بقایی

علیرضا نژاد‌صاحبی

سیدمهدی مرعشی

این لیست با تعداد 20 نفر از سوی دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات اعلام شده است.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 10:29 ] [ مینووی ]

 همشهری‌آنلاین:
همه کاندیداهای فهرست نهایی جبهه متحد اصولگرایان در همایش سراسری در تهران میثاق نامه این جبهه را امضا کردند.
مهر نوشت: اولین همایش سراسری نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان سه شنبه 2 اسفند در تالار آدینه با حضور کاندیداهای سراسر کشور جبهه متحد اصولگرایان برگزار شد و طی آن میثاق‌نامه این جبهه به امضای نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در سراسر کشور رسید.

متن کامل میثاق نامه کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان به شرح زیر است:

اعضاء جبهه متحد اصولگرایان با اتکاء به خداوند متعال و استعانت و یاری از ائمه اطهار(علیهم السلام)،خاصه حضرت بقیه الله الاعظم(ارواحنا فداه) و با عنایت به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)،اعتقاد و التزام خود را به منشور اصولگرایی مبتنی بر اصول: اسلام، جمهوری اسلامی (قانون اساسی)، خط و سیره امام ، ولایت مطلقه فقیه و شاخص‌های دوازده گانه مطروحه در منشور  را به شرح ذیل اعلام می دارند:

1. دفاع از ارزش‌های اسلامی؛
2. پایبندی به مبانی انقلاب اسلامی؛
3. التزام عملی به ولایت فقیه و فصل‌الخطاب دانستن نظر رهبری؛
4. احترام و توجه به جایگاه روحانیت و مرجعیت؛
5. ساده زیستی و پرهیز از تجمل‌گرایی و اشرافیگری و توجه ویژه به گروه‌های ضعیف و نیازمند؛
6. اعتقاد به آزادی‌های مشروع و مردم‌سالاری دینی؛
7. عدالت محوری و مبارزه با فساد؛
8. تاکید و باور به پیشرفت همه جانبه کشور؛
9.  اداره امور بر اساس موازین اسلامی، عقلانیت، قانون، برنامه، حسن تدبیر و عطوفت با مردم؛
10. اعتقاد و التزام به تعامل و هماهنگی میان قوا در سایه تدبیر‌های رهبری؛
11. دشمن‌شناسی، استکبار ستیزی، استقلال طلبی و موضع‌گیری صریح در برابر دشمنان و فتنه‌ها؛
12. تلاش برای تحقق وحدت امت اسلامی.

النهایه، ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و عظیم الشأن(ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ، تمامی تلاش خود را در جهت عمل به منشور اصولگرایی و رقابت سالم و صدق گفتار در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی می نماییم.

پیش از این نیز افراد کاندیدا برای حضور در فهرست سراسری جبهه متحد اصولگرایان باید منشور دوازده گانه اصولگرایی را به امضا می رساندند که متن کامل آن به شرح زیر است:

در راستای تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی، رهنمودهای بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)و پاسداری از خون مطهر شهدای والامقام که از اهداف عالی جبهه متحد اصولگرایان است، و در مقطع حساس کنونی که به فضل اللهی بیداری اسلامی وآگاهی مستضعفان جهان نظام سلطه را در مسیر قهقرایی خویش به سمت اضمحلال سوق داده است، حفظ وحدت وانسجام معتقدان به انقلاب اسلامی فرض و واجب می باشد.

اکنون که به لطف و عنایت خداوند، جبهه متحد اصولگرایان در چارچوب منشور اصولگرایی، مراحل اجرایی وحدت راطی کرده و در آستانه بررسی و تعیین نهایی نامزدها قرار گرفته است، برای حفظ انسجام و استفاده از تمام ظرفیتها و مشارکت همه نیروهای اصولگرا، این میثاق نامه مورد قبول اینجانب بوده و نسبت به رعایت آن متعهد می گردم.

1) تعهد می نمایم تا هر تصمیمی که شورای جبهه متحد اصولگرایان در استان وکشور، در خصوص نامزد نهایی اصولگرایان بر مبنای صلاحیتها ومقبولیت آنها اتخاذ نماید، با طیب خاطر بپذیرم.

2) چنانچه اینجانب را به عنوان نامزد اصولگرایان حوزه انتخابیه برگزیدند، این اعتماد را فرصتی برای خدمتگذاری دانسته و به  منزله ی ادای تکلیف اسلامی و انقلابی خویش، تمام مقدوراتم را برای حفظ و ترویج گفتمان اصولگرایی بکار گیرم و در صورت کسب توفیق برای ورود به مجلس، همگام با اصولگرایان از مواضع بحق و اصولی جریان اصولگرایی دفاع نموده وتلاش خود را برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی وخدمتگذاری به مردم مصروف دارم.

3) متعهد می شوم در صورت اخذ اعتماد مردم از هر گونه تجمل گرایی، اشرافی گری و بازی های سیاسی پرهیزنموده و مراقبت کنم که نزدیکان و اطرافیانم نیز این اصول را کاملاً رعایت نمایند و از هر آنچه موجب وهن مجموعه اصولگرایان می شود، خودداری کرده و با رعایت اصول ارزشهای اسلامی تقید به اخلاق سیاسی، رعایت اصول تشکیلاتی، حفظ روحیه ساده زیستی،   مردم داری، مبارزه با فساد، عدالت خواهی،  خدمت به مردم، وظیفه قانون گذاری و نظارت نماینده مجلس را با رویکرد کلان و تعامل با قوای دیگر به نحو مطلوب انجام دهم و خود را در قبال حضرت باری تعالی، حضرات معصومین(علیهم السلام)، امام(ره)و شهدا، مقام معظم رهبری، مردم و جریان اصولگرا پاسخگو بدانم.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 10:24 ] [ مینووی ]

همشهری‌آنلاین:
جدول تعداد نامزدهای حاضر در رقابت‌های انتخاباتی مجلس نهم در مراکز استان‌ها نشان می‌دهد قریب نیمی از کاندیداهای انتخابات مجلس نهم در 31 حوزه اصلی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

31 استان کشور روز 12 اسفند ماه با حضور بیش از 3200 کاندیدا و 48 میلیون و 288 هزار و 799 نفر واجد رأی دادن در 1000 حوزه اصلی و فرعی و 47 هزار و 665 شعبه اخذ رأی در سراسر کشور شاهد برگزاری سی‌امین انتخابات در جمهوری اسلامی ایران خواهند بود.

پس از تهران، به ترتیب مراکز استان‌های خراسان رضوی، فارس، اصفهان، آذربایجان شرقی، البرز، خوزستان و قم شاهد بیشترین تعداد کاندیدا در صحنه رقابت‌های انتخابات مجلس نهم هستند.

رتبه بندی استان‌هایی که بیشترین کاندیداها
را در صحنه رقابت‌های انتخابات دارند

1- استان تهران
2- استان خراسان رضوی
3- استان فارس
4- استان اصفهان
5- استان آذربایجان شرقی
6- استان البرز
7- استان خوزستان
8- استان قم

انتخابات مجلس نهم در 207 حوزه اصلی برگزار می‌شود. 31 حوزه اصلی که مراکز استان‌ها در آنها حضور دارند شاهد رقابت یک‌هزار و 500 کاندیدای انتخابات مجلس نهم هستند یعنی قریب نیمی از کاندیداها در مراکز استان‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند......


ادامه مطلب
[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 9:46 ] [ مینووی ]

میناب - خبرگزاری مهر: رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: 130 شبکه ماهواره ای فارسی زبان با رصد فضای انتخاباتی کشور سعی در ایجاد فضای بی انگیزگی در کشور دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، گل محمد بامری عصر پنجشنبه در جمع فرمانداران شرق هرمزگان در میناب بیان داشت: بر اساس اطلاعات بدست آمده بالغ بر 130 شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان از گروه‌های مختلف ضد انقلاب و سلطنت طلب‌ها و اپوزیسیون خارج نشین برای رصد کردن انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران و تضعیف نظام اسلامی با یکدیگر هم پیمان شده‌اند.
 
وی نسبت به سوء استفاده برخی افراد از انتخابات و اقدام به نشر شایعات با استفاده از نظر سنجی های بی پایه هشدار داد و تاکید کرد: با آگاهی و آرامش خاطر  این واقعه مهم را مدیریت کنید و تمام وقایع را بصورت لحظه به لحظه گزارش کنید.
 
بامری با بیان اینکه هشت روز بیشتر تا خلق حماسه ای دیگر توسط مردم همیشه درصحنه ایران اسلامی باقی نمانده، عنوان کرد: حضور حد اکثری مردم در انتخابات و امانتداری محور اصلی برنامه کاری ما است.
 
بامری افزود: براساس قانون و مقررات با همه کاندیداها رفتار و از برخوردهای گزینشی با آنان پرهیز کنید.
 
وی ادامه داد: مکانهای مشخص شده برای استقرار شعب اخذ رای را تغییر ندهید.
 
رئیس ستاد انتخابات هرمزگان اضافه کرد: فرمانداران تلاش کنند تا قبل از شروع انتخابات تمام مسائل و مشکلات موجود را جمع بندی و رفع کنند.
 
بامری عنوان کرد: بیشترین آمار شعب اخذ رای سیار به دلیل گستردگی منطقه و وجود راه های صعب العبور به شرق استان اختصاص پیداکرده و نیاز به خودروهای مخصوص این راه ها در این حوزه انتخابیه بیشتر احساس می شود.
 
وی با اشاره به سابقه حضور پرشور مردم در اکثر انتخابات اظهار داشت: 400 هزار تعرفه در اختیار حوزه انتخابیه شرق قرار خواهد گرفت که با مدیریت صحیح این مقدار تعرفه پاسخگوی حضور مردم در این حوزه خواهد بود.
 
وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال 88 و حوادث پس از آن بیان داشت: دشمنان و معاندان نظام همواره به دنبال طراحی سناریوهای جدید برای ضربه زدن به نظام هستند.
 
بامری افزود : مردم باحضور بی‌نظیر خود در راهپیمایی 22 بهمن تمام فرضیه های دشمنان را به هم زدند تا آنان همه امیدشان به انتخابات پیش رو باشد.
 
وی ادامه داد: جریان فتنه و گروه‌های ضد انقلاب با هم‌صدایی با منافقان با طرح مسایلی نظیر وجود گرانی و افزایش قیمت‌ها در کشور به دنبال مایوس کردن مردم و عدم حضور آنان در پای صندوق‌های رای و زیر سوال بردن مشروعیت نظام هستند.
 بامری در ادامه بیان داشت: دشمن با طرح مباحث اختلاف قومیتی برای جلوگیری از حضور مردم در انتخابات تلاش میکند که توجه و هوشیاری فرمانداران به عنوان روسای شورای تامین این دسیسه دشمن را نیز بی اثر خواهد کرد.


 

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 9:42 ] [ مینووی ]
جام جم آنلاين: نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در استانهای گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد معرفی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه متحد اصولگرایان پس از اعلام نظر شورای نگهبان درباره صلاحیت نامزدهای نمایندگی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی؛ اسامی نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در 7 استان کشور نهایی شد.

جبهه متحد اصولگرایان استان گیلان
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه متحد اصولگرایان، پس از بررسی های مختلف، فهرست نهایی نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در حوزه های مختف انتخابیه استان گیلان مشخص شد.
 
بر این اساس نظرعلی علیزاده، سیدعلی آقازاده دافساری و جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی در حوزه رشت؛ علیرضا نعمتی در حوزه انتخابیه آستارا؛ محمد حسین قربانی در حوزه ...


ادامه مطلب
[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 9:31 ] [ مینووی ]

بندرعباس - خبرگزاری مهر: پس از بررسیهای مختلف، فهرست نهایی نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در حوزه های مختلف انتخابیه استان هرمزگان مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر این اساس در حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم و ابوموسی و حاجی آباد محمد آشوری و منصور آرامی برگزیده شدند.

همچنین، در حوزه انتخابیه میناب و رودان و جاسک سید عبد الکریم هاشمی معرفی شده است.

شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان به منظور حفظ وحدت اصولگرایان و همچنین ایجاد زمینه مشارکت گسترده و نیز رقابت مطلوب در حوزه انتخابیه بندر لنگه و بستک و گاو بندی به دلیل بالا بردن رقابت و مشارکت گسترده مردم نامزدی را معرفی نمی کند.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 9:10 ] [ مینووی ]

مردم و مسئولان باید مراقب باشند تا برخی نامزدها به بهانه انتخابات همانند اختاپوس بر روی ثروت استان نیفتند و ثروت استان را برای تبلیغات انتخاباتی خود استفاده نکنند.

امام جمعه بندرعباس گفت: مردم و مسئولان مراقب باشند برخی نامزدها از ثروت هرمزگان به بهانه انتخابات استفاده نکنند.

به گزارش هرمزگان نیوز به نقل از مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب استان هرمزگان در جمع خبرنگاران با تاکید بر دوری کردن نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از بداخلاقی در تبلیغات انتخابات، اظهار داشت: در تبلیغات انتخابات مردم و مسئولان باید مراقب باشند تا صاحبان سرمایه و برخی نامزدها به بهانه انتخابات همانند اختاپوس بر روی ثروت استان نیفتند و ثروت استان را برای تبلیغات انتخاباتی خود استفاده نکنند.

وی ادامه داد: همچنین مردم و دستگاههای نظارتی باید مراقب باشند تا مسئولان دولتی به نفع نامزد خاصی در انتخابات فعالیت نکنند چون این کار شرعا حرام است و هیچ مسئولی حق ندارد در راستای تبلیغات نامزدها فعالیت کند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به تلاشهای خوب استاندار هرمزگان برای برگزاری انتخابات مجلس، بیان داشت: مردم باید در این راستا به استاندار هرمزگان کمک کنند و اگر دیدند به عنوان مثال فرمانداران به سود نامزدی حرکت می کنند، گزارش تخلفات را به استاندار اعلام کنند تا با متخلفان برخورد شود.

نعیم آبادی استفاده از نظرات نخبگان در خصوص نامزدها را به مردم توصیه کرد و افزود: مردم باید برای انتخاب نمایندگان مجلس از نظرات نامزدهایی که مرز خود را با دشمن مشخص کرده اند استفاده کنند و آگاهی خود نسبت به نامزدها انتخاباتی را افزایش دهند.

وی تصریح کرد: مردم باید در روز انتخابات رای خود را به صندوق بیندازند نه شک خود را که رای آنها با استفاده از مشورت با افراد آگاه و صالح به دست می آید.


[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 8:52 ] [ مینووی ]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: در نمایشگاه امسال چهار میلیارد ریال بن خرید کتاب با تخفیف 20 درصد به مردم ارائه می شود و ناشران نیز مکلف هستند که کتابها را با 20 درصد تخفیف نسبت به قیمت پشت جلد به مردم ارائه دهند.
  به گزارش خبرنگار روزنامه دریا، حجت الاسلام علی مریدی زاده با بیان اینکه بیش از 700 ناشر در این دوره از نمایشگاه کتاب هرمزگان حضور دارند، خاطرنشان کرد: در نهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان بیش از 40 هزار عنوان کتاب در قالب 650 هزار جلد با تخفیف 40 درصدی به مردم عرضه می شود.
  وی افزود: در نهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان بیش از 700 ناشر در قالب 400 غرفه حضور خواهند داشت که 450 ناشر به صورت مستقیم و 300 ناشر به صورت نمایندگی در نمایشگاه شرکت کرده اند.
  مریدی زاده به افزایش تعداد بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب هرمزگان طی سالهای اخیراشاره و بیان کرد: طی پنج سال گذشته میزان بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب هرمزگان روند رو به رشدی داشته به طوری که در هرسال به طور متوسط بیش از 300 هزار نفر از شهروندان هرمزگانی از این نمایشگاه بازدید کرده اند و ضمن بازدید نزدیک به 9 میلیارد ریال کتاب خریداری کرده اند.
  وی با اشاره به  برنامه های جنبی نهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان، عنوان کرد: نمایشگاه خوشنویسی، نمایش آثار مولفان استان هرمزگان، غرفه عفاف و حجاب و پرسش و پاسخ خانواده، ایستگاه نقاشی کودکان، نشست نقد و بررسی کتاب، تجلیل از مولفان پیشکسوت، مسابقه کتابخوانی، شب شعر و موسیقی آئینی از جمله برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب امسال هستند .

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 8:48 ] [ مینووی ]

مدیرکل ثبت احوال هرمزگان اعلام کرد: کلیه متقاضیانی که درخواست تعویض شناسنامه های خود را به ادارات ثبت احوال استان تحویل داده اند ، می توانند بر اساس اولویت زمانی شناسنامه خود را جهت شرکت در انتخابات دریافت نمایند .
   به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان « مهدی عسکری زاده » اظهار داشت : برای مشارکت هر چه بیشتر و گستر ده تر مردم در انتخابات مجلس شورا ی اسلامی و در راستای سخنان مقام معظم رهبری و بمنظور فراهم کردن بسترهای حضور همه مردم در انتخابات از تاریخ ششم اسفند ماه تا 12 اسفند ماه هیچگونه درخواست تعویضی از متقاضیان اخذ نمی گردد تا بتوانند بدون هیچ مشکلی در انتخابات شرکت نمایند و بعد از انتخابات می توانند نسبت به تعویض شناسنامه های خود اقدام نمایند .
    مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان همچنین عنوان فرمودند : در این راستا تمامی شناسنامه های تعویضی  موجود در ادارات ثبت احوال استان هرمزگان قبل از انتخابات صادر و به متقاضیان تحویل داده می شود .
   همچنین کسانی که تغییراتی نظیر آرا ء هیئت های حل اختلاف و یا حکم دادگاه ، تغییرات نام و نام خانوادگی و مواردی از این قبیل در شناسنامه های آنان ایجاد شده می توانند پس از شرکت در انتخابات جهت تعویض شناسنامه های خود اقدام نمایند .
    وی بیان کرد : کلیه ادارات ثبت احوال استان هرمزگان از ششم تا 12 اسفندماه بصورت یکسره صبح و عصر تا ساعت 18 آماده تحویل شناسنامه های تعویضی به متقاضیان خواهند بود .

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 8:46 ] [ مینووی ]

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش درباره استخدام سه هزار و 900 دانشجوی تربیت معلم که قرار بود تا پایان امسال استخدام شوند، گفت: زمان استخدام این افراد در آموزش و پرورش در سال 91 صورت می گیرد. جعفر بابایی در گفتگو با مهر با بیان اینکه دانشجویان تربیت معلم در شرف استخدام هستند، افزود: هم اکنون از آموزش و پرورش استانها خواسته ایم که اسامی افرادی که مشمول این قانون می شوند را اعلام کنند تا آمار درستی را به تفکیک استان ها داشته باشیم.حدود چهار هزار دانشجوی تربیت معلم در رشته های مختلف تحصیلی که با هدف استخدام در آموزش و پرورش تربیت شده بودند، در دو سال گذشته با مشکلات متعددی روبرو شده بودند و آموزش و پرورش عنوان می کرد که توانایی به کارگیری آنها را ندارد که در ابتدای دیماه سال جاری رئیس جمهور دستور بررسی موضوع استخدام آنها را داد.مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: این گروه در استانهای مختلف کشور استخدام می شوند و محدود به استان خاصی نیست اما اولویت با مناطق محروم و نیازمند کشور است.بابایی افزود: بعید می دانم که احکام استخدامی این افراد تا پایان امسال صادر شود و به سال آینده کشیده خواهد شد. از استانها خواسته ایم آمار را به تفکیک اعلام کنند و جریان استخدام طولانی شد به این دلیل است که نمی خواهیم از کس حقی ضایع شود.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 8:44 ] [ مینووی ]
معاون سازمان میراث فرهنگی استان هرمزگان گفت: تا كنون چهار فصل كاوش در محوطه نخل ابراهیمی صورت گرفته و در سالجاری فصل پنجم كاوش ها آغاز خواهد شد. عباس نوروزی اظهار داشت: محوطه نخل ابراهیمی میناب متعلق به دوره اشكانی است. وی افزود:عملیات حصاركشی محوطه نخل ابراهیمی در راستای حفاظت از محوطه و سازه های كاوش شده به پایان رسیده است. معاون سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینكه سازه های حصار محوطه بتنی نزدیك به 235 قطعه را شامل می شود بیان داشت: حصار ها به طول 90 سانتی متر وهر قطعه به طول سه متر در مجموع 830 متر محیط محوطه را در برگرفته اند. وی گفت: اعتبار 700 میلیون ریالی حصار كشی از محل اعتبارات استانی تامین شده است. نوروزی شماره ثبت محوطه نخل ابراهیمی میناب در فهرست آثار ملی را 16295 و سال ثبت را 1385 اعلام كرد. وی عدم حصار كشی و حفاظت تا قبل از این حصار كشی را موجب آسیب رسیدن به محوطه تاریخی نخل ابراهیمی بیان كرد و گفت: با انجام این حصار كشی و حفاظت از آسیب بیشتر به محوطه جلوگیری شده است.

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 8:43 ] [ مینووی ]
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت میناب از خرید پنج تن گوشت قرمز گرم و 22 تن گوشت منجمد برای توزیع در راستای تأمین اقلام مورد نیاز مردم این شهرستان در ایام عید خبر داد. به گزارش ایرنا، عبدالرضا پیرویمنش، درنشست ستاد مهمانان نوروزی افزود: درراستای تأمین اقلام مورد نیاز مردم در ایام عید زمینه ورود این اقلام فراهم شده كه تا پایان هفته جاری وارد میناب میشود. وی افزود: در راستای تسهیل سفر مهمانان نوروزی تمام واحدهای خدماتی سطح شهر به ویژه نانواییها به صورت كشیك خدماتدهی میكنند. رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت میناب با اشاره به اینكه بازرسی بازار از ابتدای بهمنماه آغاز شده، اظهار داشت: برخی واحدهای صنفی متخلف نیز پس از طی روند قانونی پلمپ شدند. وی بیان داشت: با توجه به اینكه رسیدگی به تخلفات نانواییها از حوزه تعزیرات آرد و نان فرمانداریها خارج شدند و همانند سایر واحدهای صنفی با آنها برخورد میشود، اظهار داشت : دو واحد نانوایی سطح شهر به علت كمفروشی و گرانفروشی تعطیل و پلمپ شد. رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میناب ادامه داد: با توجه به وجود بیش از سه هزار و 800 واحد صنفی پروانهدار، كار بازرسی از این واحدها سخت و دشوار است و میطلبد كه سایر دستگاهها نیز با ماموران این اداره در این زمینه تعامل و همكاری داشته باشند. وی افزود: بخشداران در بخشها و روستاها باید در زمینه معرفی واحدهای صنفی متخلف همكاری لازم را داشته باشند. این مسوول همچنین از برپایی نمایشگاه بهاره در میناب خبر داد و افزود: این نمایشگاه در چهارم اسفندماه در بلوار ساحلی برپا و در آن اقلامی نظیر كیف و كفش، مواد پروتئینی، حبوبات و خشكبار و شیرینیجات به فروش می رسد. پیرویمنش ادامه داد: در نمایشگاه بهاره 150 غرفه پیشبینی شده و به مدت 10 روز دایر است. این مسئول اضافه كرد: با هدف كنترل قیمتها و نظارت بر بازار طرح ویژه تجدید بازرسی از واحدهای صنفی از یكم اسفند تا پایان تعطیلات نوروز به شكل استقرار اكیپ سیار در میدان شهداء اجرا میشود. پیرویمنش گفت: بازرسی از واحدهای صنفی در دو نوبت صبح و بعداز ظهر انجام میشود.
[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 8:43 ] [ مینووی ]

به گزارش روابط عمومي شهرداری میناب مهندس عباس رئيسي معاونت خدمات شهري با بيان اينكه انشاالله تا پايان سال جاري اين پارك  بصورت كامل بهره برداري و مورد استفاده شهروندان و مهمانان نوروزي قرار خواهد گرفت

معاونت خدمات شهري همچنين اظهار داشت در حال حاضر محيط پارك درختكاري شده و گلهاي فصلي در حال كاشت مي باشد كه فضاي مناسبي براي اوقات فراغت با فضاي ديد مناسبي در كنار پل و رودخانه ميناب مي باشد

عباس رئيسي  از احداث يك باب نماز خانه و همچنين سرويسهاي بهداشتي در حال ساخت خبر داد كه در مراحل پاياني آن مي باشد و بزودي مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت

قابل ذكر است پارك ساحلي در كنار پل و قلعه هزاره ميناب در مساحت سه هزار متر با تجهيزات ورزشي و وسايل بازي همزمان با روز زمين پاك در ابتداي امسال مورد كلنگ زني قرار گرفت و اكنون در مراحل پاياني احداث اين پارك مي باشد كه تا قبل از پايان سالجاري مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت .


 

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 8:42 ] [ مینووی ]

به گزارش روابط عمومي شهرداری میناب مهندس عباس رئيسي معاونت خدمات شهري با بيان اينكه انشاالله تا پايان سال جاري اين پارك  بصورت كامل بهره برداري و مورد استفاده شهروندان و مهمانان نوروزي قرار خواهد گرفت

معاونت خدمات شهري همچنين اظهار داشت در حال حاضر محيط پارك درختكاري شده و گلهاي فصلي در حال كاشت مي باشد كه فضاي مناسبي براي اوقات فراغت با فضاي ديد مناسبي در كنار پل و رودخانه ميناب مي باشد

عباس رئيسي  از احداث يك باب نماز خانه و همچنين سرويسهاي بهداشتي در حال ساخت خبر داد كه در مراحل پاياني آن مي باشد و بزودي مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت

قابل ذكر است پارك ساحلي در كنار پل و قلعه هزاره ميناب در مساحت سه هزار متر با تجهيزات ورزشي و وسايل بازي همزمان با روز زمين پاك در ابتداي امسال مورد كلنگ زني قرار گرفت و اكنون در مراحل پاياني احداث اين پارك مي باشد كه تا قبل از پايان سالجاري مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت .


 

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 8:42 ] [ مینووی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در اين وبلاگ سعي ميشود اخبار ؛ مسائل ؛ مشكلات و تنگناهایی كه بر سر راه رشد و شكوفايي شهرستان های شرقی استان هرمزگان قرار دارد بررسي و تبادل نظر گردد و نظرات كارشناسي عزيزان را مورد تجزيه و تحليل قرار دهيم البته توانمنديهاي این شهرستانها را هم بازگو مي كنيم مديريت سايت بر این مهم واقف است که بدون مشارکت و همکاری مردم هیچ کار و ایده ای به پیش نخواهد رفت پس بمنظور هر چه پر بار تر شدن مطالب این وبلاگ از تمامي عزيزان که می توانند ما را یاری نمایند عاجزانه تقاضا دارد با نقطه نظرات سازنده خود ما را ياري نمائيد . با تشكر
مديريت سايت
minoovi
امکانات وب

RSS

POWERED BY

BLOGFA.COM


خطاطي نستعليق آنلاين
استخاره آنلاین با قرآن کریم